Razlike med avtodomi

Ateis

Guru
13. sep 2007
2.205
679
113
Gledam avtodome in seveda vsi hvalijo Adrio. Glede Adrie me moti, ker imajo ssmo ogromne skatle, tiste druge"cenejse" pa mi znotraj niso vsec. Glede na to da iscem nekaj za 4 osebe sem nasel Hobby a60gf, ki kratek 6,3m in ima dve double bed in razporeditev ki.nam ustreza.

Veliko sem slisal slabosti glede rapido, xgo, estrusco,beninar. Kaksna je Hobbya proti tem znamkam?
 

roscha

Fizikalc
27. jul 2007
299
43
28
Hm. Pa si že kdaj vozil avtodom in ga imel v uporabi, ali ne?
Poznaš razliko me alkoven, polintegrircem in integrircem..

Najprej to, potem, gremo naprej.
 

Ateis

Guru
13. sep 2007
2.205
679
113
Seveda veckrat. bolj me zanima razlika v kvaliteti med tem znamkami. Odlocitev o alkovnu je ze padla, samo iscem bolj kompaktnega. Hobby ima model ki nam je vsec, kratek alkoven, saj ne zelim krace 7,3m, ki je bistveno manj okretna. Tudi razporeditev je super.
 

Ateis

Guru
13. sep 2007
2.205
679
113
Sem se prijavil. Amapk glede na to, da je alter.si odsev vseh drugih speciliziranih forumov, mogoče se pa najde kdo, da ima kakšne info.
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.215
3.371
113
Ti si se spravil iskat gobe na obali, namesto v gozdu.
Na ccs forumu imaš tudi krasno zgodbo slo zastopnika za Hobby.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.546
8.897
113
Tud Adria ima alkoven dolžine 6,5m. Ko kupuješ avtodom, moraš najprej sebe in familijo preslikat, da bivate izključno tam, potem pa dalje. Z znamkami se ne bi preveč obremenjeval, moraš najprej vedet, kaj hočeš. Vsak pa svoje hvali. Sem pa mnenja, da če je Adria dobra za Nemce in Skandinavce, bo dobra tudi za nas. Vsak ima pa svoje hibe, od Adrie, preko top znamk do razvpitega Benimarja.
 

Ateis

Guru
13. sep 2007
2.205
679
113
Ima Adria alkoven, samo razporeditev je čudna za moje pojme in tudi toaleta je roletana, zato mi to sploh ni všeč. Zato pa konkretno sprašujem za Hobby, če ima kdo več izkušnj s tem. Za Benimar sem slišal iz prve roke, da je tkotko, da naslednji nakup ne bo Benimar.
 

Ateis

Guru
13. sep 2007
2.205
679
113
Sem se prijavil na CSS forum. Čakam odobritev.

Dolžina se mi zdi pomembna iz vidika parkiranja in mobilnosti. Če je dolžina 6.3 ali 7+, enako je z alkoven ali polintegriran. Na račun alkovna , ki ima zgoraj posteljo, je lahko krajši. Sicer una škatla gor ni prav lepa kot polintegirani, je pa praktična. In gelde na to, da je namenjen bolj za krajše izlete, niti ne rabim toliko notranjega volumna, kot mobilnosti. Imel sem rentane vse 7+m in to je res krača, pol daš zadaj pa še kolesa pa imaš avtobus in moraš biti še posebej previden, ker zadnjikonec gre vedno čez vozne pasove. In rabim ga za 4 ljudi, teli 7metrski so pa itak za več.Mogoče moram sporbat e polintegriranega, ker to res nisem še imel, ampak tam me moti, ker postelja gre čez mizo in pol imaš pa res gužvo. hja...

nekako Hobby a60gf je najbolj zanimiv, saj je dolžina in postavitev prava.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.546
8.897
113
Glede dolžine se absolutno strinjam. Sam imam 6,5m in je res lepo okretno in rit opleta res minimalno. Ni pa Hobby edini s podobno dolžino oin postavitvijo. Adria je pa očitno opustila 575 DK serijo. Za štiri vrhunsko, zadaj pograd, spredaj alkoven.
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.765
2.645
113
Ti si se spravil iskat gobe na obali, namesto v gozdu.
Na ccs forumu imaš tudi krasno zgodbo slo zastopnika za Hobby.
Saj ta zgodba je tudi na alterju.

 
  • Všeč mi je
Reactions: nemenabijat

voznikvozniku

Fizikalc
3. okt 2007
398
31
28
Zanimiv model avtodoma in zelo veliko dobiš za dolžino 6,3m. Seveda pa se moraš zavedati, da bo malce "plezanja", ko bodo v njem 4 osebe. Je pa to že veliko, da ti je tloris všeč, ker notri boš bival ti in ne nekdo drug.

Kar se tiče kvalitete za Hobby ni bojazni, da ne bi bil dober, je pa res da ima več izkušenj s počitniškimi prikolicami.

Preveri, kakšni so spoji streha - stranice in iz česa je izolacija (stiropor ali kaj drugega) ter ali imajo stranice in streha avtodoma tudi lesene dele. Eni imajo raje, da je avtodom brez lesa, ker se bojijo vlage ipd. zadev.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.546
8.897
113
Tega nisem nikoli razumel. Da kupuješ AD po kriteriju s katerim se ukvarjaš 0,05% časa, mi je res bizarno.
Ja glej, jest sem imel ta kriterij in posledično precej težjo nalogo, ker mi 7,5m mrcina ne gre na dvorišče in mi danes ni niti malo žal. Zadeva je bistveno okretnejša, pa še s težo ni težav. Je pa to za štiri pozimi in pogojno za pet poleti.