Razlike med avtodomi

Ateis

Guru
13. sep 2007
2.204
677
113
Preveri, kakšni so spoji streha - stranice in iz česa je izolacija (stiropor ali kaj drugega) ter ali imajo stranice in streha avtodoma tudi lesene dele. Eni imajo raje, da je avtodom brez lesa, ker se bojijo vlage ipd. zadev.

kakšen pa bi moral biti spoj? O izolaciji je napisanega nekaj v tislu: GRP floor and roof with XPS.

Meni je postavitev + dolžina pri a60gf zelo všeč. Potrebujem ga za 4 in nič več, zato mi neke večje krače niti ne pridejo v poštev. Tudi to, da ima dve klopi za jedilnomizo mi ni všeč, ker so pol sedeži voznika neizrabljeni. Pa še sedež ne gre v ležeče med vožnjo, ker je zadi stranica. Mogoče do 6,5m še, več pa ne. Kakšni predlogi za te krajše AD?
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.211
3.367
113
Avrodom ni prikolica, ki jo nekam pripelješ in parkiraš, ampak je mobilnost tudi pomembna. Pole tega pomeni daljši posledičn tudi težji, to pa vemo kaj spet pomeni.
Če parkiraš AD na mestih, kjer je to namenjeno (beri PZA), nimaš nobenega problema parkirat tudi 10m AD, je pa res, da so ta mesta ponavadi plačljiva. Če bi se pa rad špilal šparovca, pa se z njim vozil v center mesta, je pa problem parkirat. Vedno se parkira izven mesta, bicikle dol in z bicikli v mesto. Že iz stališča varnosti pred dolgoprstneži. Teža je pa odvisna koliko krame not naložiš.
Sicer si pa že itak odločen, kaj bi rad.
 

Ateis

Guru
13. sep 2007
2.204
677
113
Ni povsod mesto PZA, ampak to itak ni tema. Niso povsod mesta, ampak tudi vasi, narava, ozke ceste, obracanje,...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

roscha

Fizikalc
27. jul 2007
299
43
28
Moje OSEBNO mnenje. Prvič smo AD rentali - (Ahorn) okrog 6m se mi zdi, alkoven. Za prvič je bilo fajn ker ni bil predolg, drugače obup. Za 3 osebe pač premajhen.
Kupili 7+m alkoven (Rimor) placa dovolj, izdelava pod vsako kritiko. Sedaj smo na polintegrircu Adria 7,4m in je kot dan in noč proti prejšnjima dvema.
Ja, je dolg, a se navadiš. Tudi na cesti se obnaša precej lepše kot Rimor (Fiat vs. Renault), v "garažo" spraviš boga in pol.

Pri kvaliteti izdelave pa Adria poseka vse tele "nizkocenovce".

Hobby: Je imel kolega prikolico. Če ga vprašaš ti bo rekel da je Hobby tudi en jajc. Zgleda lepo, izdelava pa za en drek. Verjetno pri Hobby AD ni prav bistveno drugače.

Niso za brezveze Hymer, Carthago, Malibu, Adria pa še kdo dražji kot ostali "nizkocenovniki".

Izdelava, izdelava in še 1x izdelava.
 
  • Všeč mi je
Reactions: nemenabijat

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.211
3.367
113
Imam že doooolgo let AD, prevozil sem celo Evropo, ozkih cest malo morje in točno vem kaj je ozka cesta in kako se obrača, ko se zaplezaš. Vsak naj po svoje, prav je tako, kot se vsak zase odloči. Če si za kratkega si kupi kratkega. Se mi pa zdi, da si samo želiš potrditve tvoje odločitve.

Ni povsod mesto PZA, ampak to itak ni tema. Niso povsod mesta, ampak tudi vasi, narava, ozke ceste, obracanje,...
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Zanimiv model avtodoma in zelo veliko dobiš za dolžino 6,3m. Seveda pa se moraš zavedati, da bo malce "plezanja", ko bodo v njem 4 osebe. Je pa to že veliko, da ti je tloris všeč, ker notri boš bival ti in ne nekdo drug.

Kar se tiče kvalitete za Hobby ni bojazni, da ne bi bil dober, je pa res da ima več izkušenj s počitniškimi prikolicami.

Preveri, kakšni so spoji streha - stranice in iz česa je izolacija (stiropor ali kaj drugega) ter ali imajo stranice in streha avtodoma tudi lesene dele. Eni imajo raje, da je avtodom brez lesa, ker se bojijo vlage ipd. zadev.
Malo na pamet? Hobby izdeluje počitniška vozila (prikolice) od leta 1967 in avtodome od 1984, torej ima skoraj 55 letne izkušnje, od tega 37 z avtodomi, ki jih trenutno izdela med 2.500 in 3.500 na sezono (verjetno v kovid časih nekaj manj, čeprav je ekspanzija nenormalna ravno zdaj). Avtodom je v svojem bistvu pač "prikolica" postavljena na podvozje kombija in tu danes neke resne razlike v izdelavi ni.

OT: Hobby je trotl ziher nakup, če ti je oblika in njihove rešitve všeč - recimo tri ozka pokončna okna v dineti.

Pa še to: Freedom nima nič (več) s Hobbyjem, sploh pa ne z avtodomi.


 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Moje OSEBNO mnenje. Prvič smo AD rentali - (Ahorn) okrog 6m se mi zdi, alkoven. Za prvič je bilo fajn ker ni bil predolg, drugače obup. Za 3 osebe pač premajhen.
Kupili 7+m alkoven (Rimor) placa dovolj, izdelava pod vsako kritiko. Sedaj smo na polintegrircu Adria 7,4m in je kot dan in noč proti prejšnjima dvema.
Ja, je dolg, a se navadiš. Tudi na cesti se obnaša precej lepše kot Rimor (Fiat vs. Renault), v "garažo" spraviš boga in pol.

Pri kvaliteti izdelave pa Adria poseka vse tele "nizkocenovce".

Hobby: Je imel kolega prikolico. Če ga vprašaš ti bo rekel da je Hobby tudi en jajc. Zgleda lepo, izdelava pa za en drek. Verjetno pri Hobby AD ni prav bistveno drugače.

Niso za brezveze Hymer, Carthago, Malibu, Adria pa še kdo dražji kot ostali "nizkocenovniki".

Izdelava, izdelava in še 1x izdelava.
Primerjaš hruška, jabolka in grozdje, res je, vse je sadje s fruktozo, peškami, ovojem, pecljem,...
Skoraj vsaka resna firma ima svoj nizkocenovni program.
Če si glih omenil Rimor, če bi imel SuperBrig bi drugače govoril. Fiat je drugače proti Mercedesu, da ne rečem celo Fordu, navaden jajc!
Adria ima nizkocenovno varianto v Sun Livingu, kamor so k sreči preselili svoja jajca od Sport serije al kaj je že bila - si ni zaslužil imena avtodom.
Hymer ima Carado.

Me res zanima kaj je z Rapidoti narobe (razen ene začetne serije integrircev skoraj 20 let nazaj), ki so sicer vsaj na nivoju Adrie.


Kupi si tega Hobbyja, itak boš čez 2-4 leta zamenjal za tisto kar boš ugotovil da rabiš.

6,99m je ravno prav za dva! :cool:
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.211
3.367
113
Primerjaš hruška, jabolka in grozdje, res je, vse je sadje s fruktozo, peškami, ovojem, pecljem,...
Skoraj vsaka resna firma ima svoj nizkocenovni program.
Če si glih omenil Rimor, če bi imel SuperBrig bi drugače govoril. Fiat je drugače proti Mercedesu, da ne rečem celo Fordu, navaden jajc!
Adria ima nizkocenovno varianto v Sun Livingu, kamor so k sreči preselili svoja jajca od Sport serije al kaj je že bila - si ni zaslužil imena avtodom.
Hymer ima Carado.

Me res zanima kaj je z Rapidoti narobe (razen ene začetne serije integrircev skoraj 20 let nazaj), ki so sicer vsaj na nivoju Adrie.


Kupi si tega Hobbyja, itak boš čez 2-4 leta zamenjal za tisto kar boš ugotovil da rabiš.

6,99m je ravno prav za dva! :cool:
- Kaj je narobe s Fiatom?
- Kaj je narobe s Sun Livingom, da si ne zasluži imena avtodom?

...da ne bo tako na pamet....
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Težave z bralnim razumevanjem?
Sport model od Adrie si ne zasluži imena avtodom po vaših super duper kriterijih - Sun Living je nizkocenovec od Adrije - fakt pač.
Fiat VS Mercedes VS Ford - pri polni zavesti in skoraj 20 letnih izkušnjah trdim, da je Fiat največji jajc.

Oprosti, če sem ti na (nizkocenovni) žulj stopil - a voziš Sun Livinga na Fiatu (na čem pa, če je 80% ADjev na Fiatu), da ti bo lažje - tudi jaz sedaj vozim nizkocenovca priznane nemške znamke na Fiatu.
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.211
3.367
113
Nimam Sun Livinga, samo zanima me , kaj je narobe z njim. Kaj je narobe s Sport-om? Kaj je narobe s Fiatom?
Same kritike, brez razlage. Najbrž bo že vse res.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Si ti sploh zapopadel komu sem odgovarjal? Preberi še enkrat njegov zapis, pa moj čez njega.

Sun Living = nizkocenovec
Sport = nizkocenovni model od Adrie - se ne izdeluje več, tehnologija, materiali izdelava par stopenj slabša od Coral serije recimo
Fiat VS Mercedes? Resno? Fehler In Alle Teile (napaka v vsakem delu) - nabiranje vode na sedežih injektorjev in na jermenu, posledično rjavenje in odpoved jermena pozimi, ko ta voda zmrzne; "sivenje" plastičnih prednjih luči; črički v armaturi; težave z "scalnico" pri najnovejših modelih; rjavenje podvozja; prerjavanje kadi motorja;...
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.211
3.367
113
Nič resnega. Tisto, ko je voda tekla na jermen, so zrihtali z marelo nad mašino, :valjamse: ostalo so čisto obične težave.

Še enkrat, kaj je narobe z nizkocenovniki? Ga nimam, samo sprašujem. ;)
Imajo peč za ogrevanje na drva, je hladilnik na pingo vložke iz skrinje, je tuš iz zalivalke za rože, je wc na štrbunk, je...?
Lahko teh par stopenj od Corala zdefiniraš?

Zdej, če je pomembno, da imajo omarice sijaj lak namesto mat, pa da so zavese v stilu oblazinjenja, pa da so ročke za omarice odpirat stilske in sijoče in ne plastične,.... pol bi še nekako zastopil.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.496
8.861
113
No dec, tist z jermenom je mela samo prva serija nove šasije od cca 2005 do 2007, pol so to poštimal. Fordom je mašine v luft metal, Mece pa rjavijo. Tko da noben ni ravno za izpostavt.
 

Ateis

Guru
13. sep 2007
2.204
677
113
Sej zato pa sprasujem. Ne igra mi tok vloga kroma in laka kot sama izdelava tega Hobbya. Zato sprasujem, ker ne poznam niti ne vem kaksna je kvalitrta teh znamk. Seveda je potem se razporeditev in velikost ADja. Kaksns je razlika ce ga uporabljas druzinsko vs renta, saj najbrz cenejsi hitreje razpade.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.496
8.861
113
Nič resnega. Tisto, ko je voda tekla na jermen, so zrihtali z marelo nad mašino, :valjamse: ostalo so čisto obične težave.

Še enkrat, kaj je narobe z nizkocenovniki? Ga nimam, samo sprašujem. ;)
Imajo peč za ogrevanje na drva, je hladilnik na pingo vložke iz skrinje, je tuš iz zalivalke za rože, je wc na štrbunk, je...?
Lahko teh par stopenj od Corala zdefiniraš?

Zdej, če je pomembno, da imajo omarice sijaj lak namesto mat, pa da so zavese v stilu oblazinjenja, pa da so ročke za omarice odpirat stilske in sijoče in ne plastične,.... pol bi še nekako zastopil.
Coral in Sport imata kišto zlo enako z istimi dihtungami in istimi felerji. Je pa Coral not lepš narjen, pa okna ma res boljša, to pa...aja pa parstokil je težji.... Sport kr šiba čeprav ni Avtodom baje...;)
 
  • Všeč mi je
Reactions: nemenabijat

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.496
8.861
113
Sej zato pa sprasujem. Ne igra mi tok vloga kroma in laka kot sama izdelava tega Hobbya. Zato sprasujem, ker ne poznam niti ne vem kaksna je kvalitrta teh znamk. Seveda je potem se razporeditev in velikost ADja. Kaksns je razlika ce ga uporabljas druzinsko vs renta, saj najbrz cenejsi hitreje razpade.
Če kupuješ novega, je izbire kolkr hočeš.
 
  • Ljubezen
Reactions: girisan

Ateis

Guru
13. sep 2007
2.204
677
113
Skratka cena je faktor pri vsem. Drazji je, bolj je kvaliteten je. Hobby je torej srednji razred ali nizkocenovnik?
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.211
3.367
113
Sej zato pa sprasujem. Ne igra mi tok vloga kroma in laka kot sama izdelava tega Hobbya. Zato sprasujem, ker ne poznam niti ne vem kaksna je kvalitrta teh znamk. Seveda je potem se razporeditev in velikost ADja. Kaksns je razlika ce ga uporabljas druzinsko vs renta, saj najbrz cenejsi hitreje razpade.
Če kupuješ rabljenega, ga pojdi pogledat in če ti prvi vtis potegne in če ti postavitev ustreza, ga kupi, seveda, če ti tudi cena ustreza. Pa ne glede ali je to x ali y ali celo z znamka. V njem boš bival ti in tebi mora biti AD kul, ne to kar drugi pravijo. Pri AD moraš pa itak biti hišnik že po defoltu in stalno nekaj šraufat. Od novega dalje. ;)

Tudi na prestižnih znamkah.
 

Ateis

Guru
13. sep 2007
2.204
677
113
Kupujem novga, sej zato pa sprasujem. Ker ce je tko, bom mogoce tud o rabljenem premisljeval. Hisnik sm pa ze zdej doma k sm mogu bajto sezidat in vzdrzevat.