Razglabljanja

sajkek

Guru
16. mar 2008
34.031
9.693
113
No to pa je lepo slišat/prebrat. Še vedno trdim po prebranem, da bi lahko en tak pečjak, ali večnjih (sej verjetno ni edini s takšnim znanjem) naredili dobre temelje za slo avto industrijo, če bi džava imela interes. Take "tesle" bi potem lahko delali tudi v slo, kadra je dovolj, brezposelnih tudi, placa tudi. V mbju bi že naj kitajci delali baterije, torej.Ampak, mi nismo druga švica.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.282
4.794
113
Avto ni samo pogonski sklop. To je prva napaka, druga pa je razmišljati o nečem kot "slovenskem". To je že v startu zgrešeno in obsojeno na neuspeh. Svet je globalen. Kaj je sploh "slovensko"? Tovarna na Kitajskem zgrajena s slovenskim kapitalom in načrti, dobiček pa pluje nekam na Ciper, ali Mercator, kjer je hrvaški kapital, delajo pa Slovenci in plačujejo pri nas davke?
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
34.031
9.693
113
Slvoensko? To, da dela slovenc, nabira solde in jih potem tudi zapravlja in živi relativno normalno življenje.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.062
4.065
113
Štajerci, v nedeljo, 7. junija se bo med 17:30 in 19:30 v Mariboru ustavil Electric Marathon:

http://electricmarathon.com/%D...-en/route-info/

Ne vem, kako bom s časom v ponedeljek dopoldne, ko bodo v Ljubljani, bom pa v nedeljo, po vsej verjetnosti v bližini Maribora, tako da bi se oglasil v štajerski prestolnici.
Mogoče kdo ve, kje v Mariboru bo to?
 

naliM

Majstr
26. sep 2007
1.380
215
63
Citat:
Uporabnik AndY1 pravi:
Štajerci, v nedeljo, 7. junija se bo med 17:30 in 19:30 v Mariboru ustavil Electric Marathon:

http://electricmarathon.com/%D...-en/route-info/

Ne vem, kako bom s časom v ponedeljek dopoldne, ko bodo v Ljubljani, bom pa v nedeljo, po vsej verjetnosti v bližini Maribora, tako da bi se oglasil v štajerski prestolnici.
Mogoče kdo ve, kje v Mariboru bo to?

Verejtno tam, kjer se da zagotoviti dovolj polnilnih mest:

16:30- 17:30 Graz (AUT) – Maribor (SLO) ~ 70 km, 2 hours charging
19:00 – award ceremony, public event
 

naliM

Majstr
26. sep 2007
1.380
215
63
Ne bi vedel, a pred FERIjem so 3 polnilna mesta, na Vodovodni mi kaže 3, 2 v Evroparku (v nedeljo popoldne zaprto). Po moje premalo, da bi lahko učinkovito poservisirali večje število obiskovalcev.
 
Nazadnje urejeno:

Diablo

Fizikalc
19. jul 2007
5.360
3
38
V Europarku spodaj so na različnih stebrih elektro omarice in gor po 3 trifazne vtičnice. Nič ne piše itd, ampak verjetno bi se lahko gor priključil in "tankal" ali?
wink-1.gif
 

Zelenec

Pripravnik
Citat:
Uporabnik sajkek pravi:
kaj to? 5 avtov? pa še to vmes AMG 63?? Kera scena.
Če bi pogledal foto galerijo, bi naštel 13 avtomobilov, ki so bili prisotni na dogodku. Sam koncept maratona mi je malo zgrešen, ker s seboj vozijo močan agregat za polnjenje vozil, kar mi ne deluje ravno kot pozitivna promocija emobilnosti. Sicer pa smo si lahko ogledali poleg že običajnih Tesel, Leafov in Ampere še dva zanimiva starodobnika.

Udeleženci so bili (kolikor se spomnim) večinoma Ukrajinci in Estonci ter v manjšini Šved in Španec vsak s svojo Teslo. Navdušeni so nad Slovenijo in Ljubljano. Zagotovo pridejo še.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.053
1.132
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik Zelenec pravi:
Citat:
Uporabnik sajkek pravi:
kaj to? 5 avtov? pa še to vmes AMG 63?? Kera scena.
Če bi pogledal foto galerijo, bi naštel 13 avtomobilov, ki so bili prisotni na dogodku. Sam koncept maratona mi je malo zgrešen, ker s seboj vozijo močan agregat za polnjenje vozil, kar mi ne deluje ravno kot pozitivna promocija emobilnosti. Sicer pa smo si lahko ogledali poleg že običajnih Tesel, Leafov in Ampere še dva zanimiva starodobnika.

Udeleženci so bili (kolikor se spomnim) večinoma Ukrajinci in Estonci ter v manjšini Šved in Španec vsak s svojo Teslo. Navdušeni so nad Slovenijo in Ljubljano. Zagotovo pridejo še.

Agregati so v teh koncih normalna stvar. V SLO niso potrebni, ampak poglej, od kod so prišli. Tole ni edini tak dogodek, ki ima s sabo agregat ...
Španec s teslo je zanimiv. Je lastnik rekorda okoli sveta z EV ...
Naslednje leto bo namesto Kijev-Monako Istanbul-Monako.
Avtov je bilo na različnih etapah različno, skupaj okoli 40.
 

Zelenec

Pripravnik
Ni, na štartu je ful nabijal gas u leru. Čist mim! Ne rečem, če ne bi bil eco rally, naj rohni, če mu paše. V kontekstu Electric Marathona je pa izpadel voznik precej glupo. Na Nikoli Tesli je spremljevalni avto bil vsaj priključni hibrid. Tukaj pa enega takega požrešneža skupaj z mega agregatom furajo zravn.