razbijamo mit: JLA tretja največja vojaška sila

I

Izbrisan uporabnik #9334

Prištej še obstreljene. Dejansko je NATO pilotom kar precej gorelo pod ritjo.

Sicer je pa tipično zate, obregneš se v nepomembno formalno stvar. Jugo vojska je bila zgolj in samo obrambna, nikoli agresorska. To je bila doktrina ki jo je spoštoval cel svet, zato smo tudi bili takrat močni in neosvojivi. Zato je bil Tito tudi v celem svetu spoštovan.

Tudi Husein in Gadafi bi imela svoj ljubi mir, če ne bi posegla preko svojih meja (beri - "demokracije" ( :valjamse: :valjamse: :valjamse:)) .

Ja, "demokracija" je smejurija. Tako kot vse ostale politične združbe. Kaj pa je "Demokracija" ? V čem je razlika z ostalimi političnimi ureditvami?
V demokraciji vlada tisti z najbolj debelim tošlom. V ostalih političnih oblikah pa tisti z najbolj umazanim gobcem, denar ni pomemben. Lahko preslikamo na Slovenijo in - je res ali ni ?!
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.674
6.229
113
Prištej še obstreljene. Dejansko je NATO pilotom kar precej gorelo pod ritjo.

Sicer je pa tipično zate, obregneš se v nepomembno formalno stvar. Jugo vojska je bila zgolj in samo obrambna, nikoli agresorska. To je bila doktrina ki jo je spoštoval cel svet, zato smo tudi bili takrat močni in neosvojivi. Zato je bil Tito tudi v celem svetu spoštovan.

Tudi Husein in Gadafi bi imela svoj ljubi mir, če ne bi posegla preko svojih meja (beri - "demokracije" ( :valjamse: :valjamse: :valjamse:)) .

Ja, "demokracija" je smejurija. Tako kot vse ostale politične združbe. Kaj pa je "Demokracija" ? V čem je razlika z ostalimi političnimi ureditvami?
V demokraciji vlada tisti z najbolj debelim tošlom. V ostalih političnih oblikah pa tisti z najbolj umazanim gobcem, denar ni pomemben. Lahko preslikamo na Slovenijo in - je res ali ni ?!
Ker si v temo privlekel politiko....ravno lastnost politikov je, da manipulirajo z dejstvi pa se malo “zmotijo” pa uporabijo mnozino....pa jim poves da je bil samo en sestreljen...no potem se pa politik izgovori “ah kaj no kompliciras, pa se obstreljene pristej” .... a ves... tok o politiki... in ljudeh.

ker pa si konkretno vprasal kje mi dela probleme tvoja slovenscina: sestreljen in obstreljen ni enako.

ostalih nebuloz, ponavljanja politicne propagande iz ex ju in hvalospevov titu pa sploh ni vredno komentirat.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad, tomi in cappy
I

Izbrisan uporabnik #9334

Ker si v temo privlekel politiko....ravno lastnost politikov je, da manipulirajo z dejstvi pa se malo “zmotijo” pa uporabijo mnozino....pa jim poves da je bil samo en sestreljen...no potem se pa politik izgovori “ah kaj no kompliciras, pa se obstreljene pristej” .... a ves... tok o politiki... in ljudeh.

ker pa si konkretno vprasal kje mi dela probleme tvoja slovenscina: sestreljen in obstreljen ni enako.

ostalih nebuloz, ponavljanja politicne propagande iz ex ju in hvalospevov titu pa sploh ni vredno komentirat.

Nebuloze so v tem primeru zgolj tvoje. Jaz sem izjavil sledeče, in to povsem zavestno :

Kaj pomeni "obrambna", pa je dovolj če samo pogledaš tiste srbske podvige, ko so mimogrede pospravili ameriške elitne nevidne avijone :valjamse: .

Kje ti vidiš "sestreljene in obstreljene", je pa tvoj problem. Dovolj plastično sem pokazal, kaj je pomenila nekdanja jugo vojska in to brez nepotrebnih hvalospevov. Ker - isto velja za vsako vojsko na tem svetu, dokler je obrambna. Ko pa postane napadalna in zavojevalna - takrat se pa oglasi in sodi ! :mad:

Kar se pa Tita in njegove ureditve države tiče, me prav zanima, kako bi pa ti ali tebi sorodni spravili skupaj balkansko zmedo tolikih različnih narodov in kultur, sploh če bi se nekatere najraje šlepale na račun drugih, kot je bilo to npr. srbi na račun ravno slovencev. In to za obdobje 45 let skupnega sožitja, dokler ni dokončno počilo.

Dragi Apolo, ne vem kaj si v svojem življenju že videl ali doživel, toda zagotovo nisi doživel razlike med prejšnjo in sedajšnjo ureditvijo. Sicer bi debatiral drugače. Jaz sem jo, zato se izredno pridružujem tisti tezi od pokojnega Ježka, ko je rekel da bi delal zid na Kolpi, kasneje celo brez tiste famozne line in je tudi odsedel nekaj zaradi te teze. Toda - vse pa ni bilo tako zanič kot se trudite nekateri prikazovati.

In, še enkrat povem, če mi nekdo samovoljno stopi na moj vrt in začne rogovilit po njem, sem ga sposoben sestreliti tudi z otroško fračo. V tem je bila moč bivše JLA. Medtem ko bo oni ki mi je prišel rogovilit po vrtu, slejkoprej dobil po zaslugah, pa četudi mi bo vmes taca stran visela. Slejkoprej.

Toliko je obrambna vojska vredna.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Robert

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.876
5.460
113
Saj takšno in drugačno fake orožje obstaja najbrž že vse od takrat ko orožje obstaja.
Zagotovo pa so že v drugi svetovni vojni imeli lažne tanke in podobno.
Danes imajo napihljive.
Tale me vedno znova nasmeji kadar naletim na netu :D Tak....moje vrste humor :ok::valjamse:

 

Vadim

Guru
2. jul 2020
3.930
5.098
113
Prištej še obstreljene. Dejansko je NATO pilotom kar precej gorelo pod ritjo.

Niti ne, saj sem napisal kako je srbska protizračna imela vklopljene radarje za par sekund, da se niso izpostavljali proti radarskih raketam. Večina uničenih letal pa ni niti poletela. Druga so preživela vojno v zakloniščih.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Ne moreš se konvencionalno boriti proti tehnološko tako superiornejšim velesilam. Naj bo NATO ali pa rusi. Na gverilski, torej partizanski način se pa lahko in osebno mislim da drugačnega načina sploh ni mogočega.

Doktrina JLA : ob agresiji na državo se v prvih 24 urah mobilizira vojne obveznike po vsej državi, to je (govorim po spominu) 1 mil. vojske iz aktivne vojske in rezervnega sestava. V naslednjih .. ~ enem tednu, se po potrebi aktivira še starejših 3 -4 mil. starejše generacije (starost 30 - 45 let), cela država postane vojaško aktivna za oskrbo vojske. Pomeni da je vsaka hiša "vojni obveznik", z vsemi sredstvi. Se še spomnim, ko so vsi konji v vasi imeli svojo vojaško knjižico. Itd.

Take države ne pokoriš z nobeno ameriško ali pa rusko agresijo. Lahko jo prevzameš samo z genocidom.
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
32.977
5.705
113
blizu močvirne prestolnice
Imel bi prav, vendar pozabljaš da je bila juga skupek sovražnih si narodov in ver. Tvoj broz je vse skupaj samo polnil in ko je poginil je začel sod smodnika počasi tleti in na koncu počil. Multikulti ni rešitev oziroma je do tiste točke ko manjšina začne ogrožati večino
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.876
5.460
113
Če bi mel takšno in drugačno vojno na zemlji YU....bi hitro JA razpadla na "polis-e" privat lokalnih vojsk....vsak lokalni mafiozo pa bi poveljeval svoji milici....
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888
I

Izbrisan uporabnik #9334

Pod takratno organizacijo, torej 70. in začetek 80. let - ne. Takrat se je vse naredilo, da bi bila nacionalnost skupna. Pod agresijo bi se to poznalo, dokaz je služenje vojaškega roka, kjer so oficirji kar dobro zatirali "grupiranja". Seveda dokler ni šlo za grupiranja srbov :p, tam se je pa zares pokazala neenakost. Pa vendar, sovražni govor do konca sankcioniran, red je bil.

Juga je začela crkovati po letu 71, ko sta se dvignili Slo in hrvaška. Tito je pa takrat že obnemogel, on je bil edino lepilo vse te jugoslovanske zmede, ravno zaradi svoje karizmatičnosti. Dejstvo je, da je človek produktiven nekje do kakega 60. leta starosti, potem naj gre v penzijo in bo več koristi kot pa da na vsak način vztraja na stolčku. Toda v primeru jugoslovanske, tako zelo umetne tvorbe, ga ni bilo naslednika ki bi imel dovolj moči. Pri nas je Kavčič leta 69 (?) naredil nekaj revolucionarnih potez skupaj z ustanovitvijo LB, za njim so glavo dvignili hrvaški nacionalisti (pi zda jim nacionalistična :mad:, namesto da bi se brigali za gospodarsko varnost :gorjaca: ), pa je šla pobuda v franže. Če bi ostali hrčki s svojimi bolanimi blodnjami tiho, bi morda juga kot skupnost izpadla celo učinkovita. Tako je pa potonila, samo počakati je bilo treba na Titovo smrt.

Kar se naše (slovenske) zgodbe tiče, se je pa izvirni greh storil leta 1919 s Korošcem. Desničarjem in farjem da podkurim še našin alterjevskim gobcačem tule.
NIKOLI, ampak zares nikoli, se nebi smeli iti španovije z balkanom ! Tista koroščeva španovija nas je koštala - ne samo 100 let, verjetno kar 200 let življenja. :obesise:
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.674
6.229
113
Nebuloze so v tem primeru zgolj tvoje. Jaz sem izjavil sledeče, in to povsem zavestno :



Kje ti vidiš "sestreljene in obstreljene", je pa tvoj problem. Dovolj plastično sem pokazal, kaj je pomenila nekdanja jugo vojska in to brez nepotrebnih hvalospevov. Ker - isto velja za vsako vojsko na tem svetu, dokler je obrambna. Ko pa postane napadalna in zavojevalna - takrat se pa oglasi in sodi ! :mad:

Kar se pa Tita in njegove ureditve države tiče, me prav zanima, kako bi pa ti ali tebi sorodni spravili skupaj balkansko zmedo tolikih različnih narodov in kultur, sploh če bi se nekatere najraje šlepale na račun drugih, kot je bilo to npr. srbi na račun ravno slovencev. In to za obdobje 45 let skupnega sožitja, dokler ni dokončno počilo.

Dragi Apolo, ne vem kaj si v svojem življenju že videl ali doživel, toda zagotovo nisi doživel razlike med prejšnjo in sedajšnjo ureditvijo. Sicer bi debatiral drugače. Jaz sem jo, zato se izredno pridružujem tisti tezi od pokojnega Ježka, ko je rekel da bi delal zid na Kolpi, kasneje celo brez tiste famozne line in je tudi odsedel nekaj zaradi te teze. Toda - vse pa ni bilo tako zanič kot se trudite nekateri prikazovati.

In, še enkrat povem, če mi nekdo samovoljno stopi na moj vrt in začne rogovilit po njem, sem ga sposoben sestreliti tudi z otroško fračo. V tem je bila moč bivše JLA. Medtem ko bo oni ki mi je prišel rogovilit po vrtu, slejkoprej dobil po zaslugah, pa četudi mi bo vmes taca stran visela. Slejkoprej.

Toliko je obrambna vojska vredna.
Spet par odstavkov spama z zeljo oddaljiti se od tega kar si v resnici napisal.

napisal si: srbi so sestrelili nevidne avione
Jaz: tezave ti dela mnozina in ednina
Ti: kje imas tezave z mojo slovnico
Jaz: namig - sestreljen je bil samo en F117
Ti: pristej zraven se obstreljene.

To si pisal. Ostalo nabijanje o obrambnih vojskah, kaj si dozivel in to...ti nima veze s tvojo prvo trditvijo da so srbi sestrelili vec nevidnih avionov.

sej ves da se oglasim samo kadar te na ocitni neresnici dobim.
O politiki pa s kom drugim nabijaj.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad in mosseero

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.271
2.267
113
Mož dejanj, ne besed.

Predrator.JPG
3x.JPG
 
  • Všeč mi je
Reactions: Robert

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Kaj pa je bila prava hrvaščina in prava srbščina pred letom 91? Šele po tem letu so si pričeli Hrvatje izmišljevati novorek, da bi se le razlikovali od Srbov.
 

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.186
3.180
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
Kaj pa je bila prava hrvaščina in prava srbščina pred letom 91? Šele po tem letu so si pričeli Hrvatje izmišljevati novorek, da bi se le razlikovali od Srbov.

No, bila je pred letom 1918... Ja, je pač treba priznat...
Potem pa so res leta 1991 Hrvati "napadli in zavzeli" star jezik, da bi se ločili od Srbov...
Besede, ki jih imajo pa so... Uf, še Toporišič si ne zna zmislit kaj tako blesavega, pa se je trudil... :cool:
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.596
14.282
113
Saj takšno in drugačno fake orožje obstaja najbrž že vse od takrat ko orožje obstaja.
Zagotovo pa so že v drugi svetovni vojni imeli lažne tanke in podobno.
Danes imajo napihljive.

The Ghost Army: The mysterious men who tricked the Nazis with inflatable armies in World War II

The Greatest Deception of WW2: Operation Fortitude
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

jest5

Guru
18. avg 2007
25.244
-8.464
113
No, bila je pred letom 1918... Ja, je pač treba priznat...
Potem pa so res leta 1991 Hrvati "napadli in zavzeli" star jezik, da bi se ločili od Srbov...
Besede, ki jih imajo pa so... Uf, še Toporišič si ne zna zmislit kaj tako blesavega, pa se je trudil... :cool:
Pred 1918 pa so izvedli strel v koleno, da bi se čimbolj ločili od Slovencev :p
 
  • Všeč mi je
Reactions: kajpace

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.876
5.460
113
Besede, ki jih imajo pa so... Uf, še Toporišič si ne zna zmislit kaj tako blesavega, pa se je trudil... :cool:

:aplauz:lih zadnjič enmu zemotu kolegu rihtal garmina......pač nisem hotu mu uvalit srbščine če se je 5let znjimi gledu preko nišana.....ok bomo dal Hrvaško teto....stestiram.....v prvem križišču je blo piši propalo...ker raskrsnica nije bila raskrsnica....ampak pitaj boga kaj je blo tist kar je prjavla :valjamse::bonk: