glede na to, da ponovno delanje kot se za gre odpade (najbrž?), ker je predrago:
- 1) odstranitev plesni: fungicidi, varikina
- 2a) beljenje u ustrezno barvo
- 2b) mogoče kaki iz foha pride in svetuje (en pameten, ne "pameten", pa tudi če je najdražji, par deset evrov se ti tu ne bo nikjer poznalo) kako izolirati od znotraj, da se plesen ne bo več nabirala ali manj, v tem primeru lahko špalete v prvi fazi tudi malo bolj "razkoplješ" in prideš lažje zraven do purpena. gor izolazija, mrežica in beljenje z ustrezno barvo
OBVEZNO:
zračenje. Vsa okna (ne samo kontralateralna, ampak vse špalete ki kondenzirajo je treba preluftat) na stežaj. bolj je mrzlo zunaj, večkrat na dan za ene 5 min. namreč večja je temperaturna razlika, več je kondenza. pač kapo na glavo, pa gasa. Na kip ni OK, ker lahko gre zrak smo gor, ostale 3 špalete pa ostanejo neprezračevane, sama izmenjava zraka je pa tudi bistveno slabša.
Tukaj gre bolj kot za sanacijo za bolj ali manj uspešno gašenje požara. Ker gre za novogradnjo, domnevam, da fasade ne boste prav hitro razkopavali. V kolikor pa boste kdaj delali novo, ne pozabite na okna. Magari še enkrat ustrezno montirat (ista okna, če bodo dobra). na zunanji rob zidu pa vse špranje zatesnit. RAL ali pa ne, je pa z RAL lažje. oziroma lažje je potem na uč viideti, a je OK ali ne. A je trak kje prekinjen ali ne vsak dvoletnik vidi, kako je purpena razporejena pa je že težje. Čeprav tisti cm mi delajo probleme - nekje si se zatipkal, ali v številkah ali v enotah.
tukaj se zdaj pokaže ustrezno prezračevanje in tega je potrebno bistveno več kot včasih, ampak boljša izolacija + več odpiranja oken je še vedno kar se ogrevanja tiče ceneje kot včasih. tako je treba na to gledat, čeprav ko zunaj -10 pritisne ti pa okna odpiraš, se vprašaš, pa zakva kurimo pol? treba požret, pa na stežaj. boljš to kot plesen.