Računalnik za obdelavo slik

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.458
1.835
113
na temni strani lune
Do sedaj sem za obdelavo slik (lightroom in photoshop), uporabljal nek low end HP prenosnik (i3 2.3ghz proc, 12GB ram, SSD disk, neka integrirana grafika).

Ker se količina potrebnih slik za obdelavo konkretno veča, bi potreboval nekaj boljšega in zmogljivejšega. Računalnika razen za obdelavo slik in brskanja po netu ne potrebujem.

Uglavnem, iščem računalnik in primeren ekran za Photoshop in Lightroom. Všeč so mi all in one rešitve, vendar ne vem, če je to sploh primerno za kar iščem.
Nekaj nasvetov sem sicer dobil, naj prestopim na Apple stran. Gledal sem nove iMac-e te z M1 čipovjem, vendar cena ni ravno nizka. Sam se niti na Apple OS in njihov ekosistem ne spoznam najboljše.

Morda bi ustrezal tudi kak laptop, pa zunanji ekran oz morda celo Ipad pro, čeprav Lightroom uporabljam striktno classic in CCja do sedaj sploh nisem instaliral.

Vsekakor bi bil vesel vsakršnega nasveta in usmeritve v katero smer naj gledam.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.185
5.729
113
Iz prve roke m1 res frči kot pri norcih. Mi pa nikakor ne uspe vsaj približno kalibrirat ekrana na airu in ga posledično za obdelavo fotk ne uporabljam. Ne vem koliko lažje je to na iMacu oz. ali sem jaz popoln bebec.

Samega sistema se pa itak privadiš.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Trigger

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.458
1.835
113
na temni strani lune
Iz prve roke m1 res frči kot pri norcih. Mi pa nikakor ne uspe vsaj približno kalibrirat ekrana na airu in ga posledično za obdelavo fotk ne uporabljam. Ne vem koliko lažje je to na iMacu oz. ali sem jaz popoln bebec.

Samega sistema se pa itak privadiš.

Moja ideja je bil mac air z 16gb rama, pa nek konkreten zunanji monitor.
Cena takega kompleta pa je hitro 2k+.....

Sicer pri apple mašineriji, me skrbi edino količina portov. Do sedaj kolikorkoli USB in ostalih vhodov sem imel, vedno mi je še kak manjkal.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.185
5.729
113
Usb-c hub s št. portov po želji pa akcija. Meni krasno dela. Air je konec koncev namenjen prenašanju in ne priklaplanju nebroja zunanjih naprav vsakič, ko ga z mize vzameš...
 

pcagent

Zelenc'
26. jul 2021
1
0
1
Pošlji kontakt na PC Agent, pa bomo uredili en računalnik za photoshop rabo ;) seveda če nisi že zrihtal si nekaj (je post le od Maja). Bi pa naibrš potreboval tudi neki odličen monitor z 100% SRGB pokritosti za design, obdelavo fotk itd. Če pa potrebuješ kalibracijo zaslona, jo pa tudi nudimo.

Definitivno pa za PS rabiš vsaj 16gb rama če ne celo 32? Meni je konstantno crashal ko sem imel odprt photoshop z velikimi datotekami in zraven še urejav v illustratorju.