Nadgradnja računalnika za obdelavo videa

Raven

Voodoo
25. jul 2007
749
0
16
41
Živjo,

Trenutno imam računalnik, ki ima naslednje zmogljivosti:

Intel(R) Pentium(R) 4 CPU 3.20 GHz
RAM: 1024 MBytes - 2x512MBytes Dual Channel (2 slota prazna)
Grafična kartica - mislim, da je integrirana: Intel(R) 82945G Express Chipset Family, 128MB

Pred nakupom software-a Pinnacle Studio 12 Plus oz Ultimate, sem razmišljal, da bi nagradil računalnik:

2x1024MBytes of RAM v preostala dva prazna slota - gledal sem recimo tale RAM: pa me zanima, če bo v redu zame, oziroma v čem je sploh fora teh MHz? Je važno samo gledati, da je DDR2?
in recimo tole grafično kartico. Tukaj se pa spet zaplete - nisem prepričan,d a ta kartica paše v mojo mašino, ko nekaj omenja te reže (8x, 16x..) - kako vem, kakšne reže ima moj računalnik? Ta kartica mi je tudi všeč, ker ima že HDMI izhod, če se ne motim.. se pravi, moram samo še za HDMI kabel zmetat ene 50€, pa sem zmagal
smile-1.gif


Pa me zanima, če bo sedaj računalnik dovolj zmogljiv, za obdelavo filmov AVCHD formatu? Trenutno mi požene ta format v playeryu in je slika pogojno vr edu - skoraj ne šteka
smile-1.gif
. Takoj ko pa dam v kakšen software za obdelavo videa, pa začne štekati in je nemogoče za uporabo oziroma obdelavo.

Sicer na strani Pinnacle-a piše, da je za AVCHD format potrebno imeti Dual Core, ampak me vseeno zanima, če bi z mojim upgrade-om računalnika vseeno brezhibno delovalo?

Take so pa specifikacije na njihovi strani:

Citat:

Minimum System Requirements

* Windows® XP SP2 (SP3), Windows Vista™ (SP1)
Intel® Pentium® or AMD Athlon™ 1.8 GHz (2.4 GHz or higher recommended)
* Intel Pentium HT or AMD Athlon 2.4 GHz or 1.6 GHz Dual core required for Windows Vista
* Intel® Core™2 Duo 2.4 GHz or higher required for 1440x1080 AVCHD editing
Intel® Core™2 Quad 2.66 GHz or higher required for 1920x1080 AVCHD editing
* 1 GB system memory recommended
* 2 GB required for AVCHD*, recommended for HD and/or Windows Vista
* DirectX® 9 or 10 compatible graphics card with 64 MB (128 MB or higher recommended), 128 MB required for Plug-ins (for Magic Bullet Looks: Pixelshader 2 required, Intel GMA integrated graphics not supported; for VitaScene with HD: 512MB recommended)
- 128 MB required on Windows Vista (256 MB or higher recommended)
- 256 MB required for HD and AVCHD*
* DirectX 9 or higher compatible sound card
* 3 GB of disk space
* DVD-ROM drive to install software
* Optional:
- CD burner for creating VideCDs or Super VideCDs (S-VCDs)
- DVD burner for creating DVD, HD-DVD and AVCHD discs on standard media*
- Blu-ray burner for creating Blu-ray discs*
- Sound card with surround sound output required for preview of surround sound mixes*

Capture Options

* Capture from DV, HDV and Digital8 camcorders or VCRs (requires a FireWire® port)
* Capture from analog camcorders, 8 mm, HI 8, VHS, SVHS, VHS-C, SVHS-C, or VCRs (NTSC/PAL/SECAM). Requires DirectShow® compatible graphic board or TV tuner board with analog (Composite or S-Vide) inputs
* Import from AVCHD* camcorders (requires USB 2.0 and a UDF driver)


Output Options

* Output to DV, HDV or Digital8 tape (requires camcorder with FireWire Input port and a PC with a DV/FireWire port)
* Output to analog videotape (requires DirectShow compatible videdevice or videcard with TV-output)
* Output to Apple® iPod® and Sony® PSP™ formats*

Import Formats

* Video: AVCHD*, DV, HDV, AVI, MPEG-1, MPEG-2, DivX®*, MPEG-4*, 3GP(MPEG-4)*, WMV, Non-encrypted DVD titles*
* Audio: MP3, MPA, WAV, AC3*
* Graphic: BMP, GIF, JPG, PCX, PSD, TGA, TIF, WMF


Export Formats

* VideCD (VCD) or S-VCD with optional CD burner (CD-R or CD-RW)
* AVCHD*, Blu-ray BD*, HD-DVD*, DVD* disc with optional disc burner (incl. dual layer)
* Apple iPod and Sony PSP compatible (MPEG-4) formats*
* DV, HDV, AVI, DivX*, RealVide® 8, WMV, MPEG-1, MPEG-2, MPEG-4*, Flash, 3GP*, WAV, MP3* files
Dolby® Digital 2 channel* and 5.1 channel audi*


* Requires free product activation via Internet at the first use.

Torej, ima morda kdo že kakšne izkušnje s AVCHD formatom in misli, da bi moralo to delovati? Ker drugače se mi investicija nekak ne izplača... Bom pa raje snemal v SD načinu, sem opazil, da moja Sony HDR SR-5 kamera ima ta način. Za probo sem si download-al Sony Vegas Movie Studio Trail Version, za kateregani potrebno toliko močne mašine, ampak je vseeno štekalo, ko sem dal notri AVCHD video format - očitno tale format potrebuje res res nadpovprečno mašino, da sploh laufa
smile-1.gif


To je to, hvala za odgovore
smile-1.gif


Lp
 

trigga

Fizikalc
24. jul 2007
1.787
0
36
Ram ima delno vlogo, ampak po moje bi moral razmislit tudi o nadgradnji procesorja, ker se boš sicer kar dodobra načakal.
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Eni programi baje znajo računati na grafični, ki je itak za razrede hitrejša od CPU.

Za kompatibilnost pa napiši kako matično ploščo imaš.

Če ne veš, pa poženi program "CPU ID" in povej, kaj napiše na zavihku za CPU (prvi) in "Mainboard" (drugi zavihek).
(na trejem oz. četrtem pa piše tudi tip RAM-a.
 

Raven

Voodoo
25. jul 2007
749
0
16
41
Evo, v priponki sem dal vse zavihke CPU-Zja

torej, kar se rama tiče, ne morem falit, važno samo, da je DDR2 ne? Če pa imaš kakšen opamete4n RAM v glavi.. pa le na dan z njim
smile-1.gif


Znajo na grafični računat? hm, kako pa to veš, kateri programi to znajo?
423100-CPU-Z.JPG
 

Priponke

  • 423100-CPU-Z.JPG
    423100-CPU-Z.JPG
    81,3 KB · Ogledi: 337

Naglfar

Fizikalc
7. sep 2007
1.563
1
36
Panonija
Malo mešaš ... Ko editiraš, je pomemben real-time processing, kjer je zaželjeno čimveč bandwidtha na procesorju. Video ti lahko dekodira grafična, ker ima vsaka malo jačja že dovolj dober GPU za to. V kolikor pa imaš v edit modu kake efekte, pa je čas za procesor.
Večinoma delam audio, ampak je finta ista. Poleg placa in zero latencyja, ki je zadolžen samo za direktno prehajanje audio signala (torej D/A) ven in not (dober audio CPU), rabiš na koncu še procesor, če nočeš, da ti - po domače povedano - začne štekat, ko hočeš slišat, kaj si naredil.
 

Naglfar

Fizikalc
7. sep 2007
1.563
1
36
Panonija
Prescott je dober. Sem imel svojega prescotta navitega na 3,5 in delal audio na njem brez problemov. Zdaj na novi kišti (X2) je sicer razlika, ampak se mi zdi, da bolj zaradi SATA II diskov in NCQ-ja. Velik delež hardwarske zahtevnosti pobere tudi read/write, ki je pa odvisen od diskov. Seveda pa pravilo je, da bolj kot so hitre komponente, boljše je.

Glede grafične bi ti priporočal, da le malo pogledaš za kakšnim quadrom, zna bit boljša naložba za to, kar ti rabiš. Gamerska grafika ni fault-proof.

RAM dokupiš še 2 GB pa je.
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Čak', najprej praviš, da grafa ni pomembna, potem pa predlagaš tako za pet plač ???

Malo poglej video programe, pa boš videl, da že kako leto znajo efekte na grafah računat.
 

Naglfar

Fizikalc
7. sep 2007
1.563
1
36
Panonija
Jaz sem ti samo povedal, da ne moreš odšteti CPU-ja v nobenem primeru, tudi če imaš grafično za profije. Dobro grafiko pa v vsakem primeru rabi, tudi če bo računala efekte ali ne.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.165
-8.273
113
??
Ti pa tole malo iz lufta vlečeš ane
smirk-1.gif

Edino kar je tukaj švoh je procesor. Na to plato pa bi brez problema moral iti 2-jedernik