Racunalnik v luci

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.157
2.256
113
V vsakem primeru bi moral sam avtomobil, sama elekronika zaznati da luč ne dela in zabležiti nek feler. To ti je že verjetno na Golfu 3 vklopilo lučko če je crknila halogenka. Pa ne ukvarjaj se ti toliko s temi testerji in ostalim. Teh stvari se pri lučeh nikoli ne rešuje s testerji, vsaj pri xenonu ne, tam se zadeve vedno križem menjujejo v kolikor hočeš bit prepričan pred nabavo novega balasta. Pogosto se na koncu ugotovi da problem ni bil v balast temveč v inštalaciji, povezovalnem kabelčku ali v kakšnem LCM, FSM ali kakšnem drugem modulu. Torej balaste med seboj zamenjat in boš točno vedel na čem si. Seveda pa lahko iz prve nabaviš balast in poskusiš če ti ni odbijača za dol metat. Sicer pa ne bi bilo slabo če bi vsaj napisal za kater avtomobil gre...
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.157
2.256
113
Sicer pa jaz bi na tvojem mestu kot prvo dal premerit če ti sploh pride štrom na konektor do balasta. Sicer pa če imaš vsaj malo smisla za te stvari vrži čez vikend dol odbijač ter luči in se malo poigraj z menjavo elementov (levo - desno). Torej balast in žarnice. Kr na koncu je lahko ena brezvezna stvar. Cel prejšnji teden smo se ukvarjali z eno kur*čevo Toyoto. Človek prišel od avtoštromarja da je balast kriv. Cela jeba menjat, avto razstavit, nov balast ne dela. Dam drug nov balast, ne dela. No, na koncu je bila "hin" žarnica. Skratka amaterjev je ogromno ampak vsi "hudi" strokovnjaki.
 
22. jul 2007
12.788
1.309
113
123
Za delovanje svetila je potrebna tudi žarnica in njo tudi menjajo ko pride do loma.
Ali si jo potem zamenjaš kar sam iz stare luči?
Če mu je dolga luč delala pred poškodbo, bi morala tudi po popravilu.
Se pravi, da je bila poškodba računalnika povezana s poškodbo ali pa so nekaj narobe naredili na servisu med menjavo, da je ta crknil.
 
  • Všeč mi je
Reactions: luciano

B81

22. jul 2007
34.457
8.934
113
Za delovanje svetila je potrebna tudi žarnica in njo tudi menjajo ko pride do loma.
Ali si jo potem zamenjaš kar sam iz stare luči?
Če mu je dolga luč delala pred poškodbo, bi morala tudi po popravilu.
Se pravi, da je bila poškodba računalnika povezana s poškodbo ali pa so nekaj narobe naredili na servisu med menjavo, da je ta crknil.

Sem pomislil, da bi9 šlo kaj narobe med menjavo balasta iz stare na novo, ampak seveda ne morem dokazat, ker ko sem avto oddal, nismo preverjali delovanja luči. Podnevi pač svetijo dnevne led.
Avto gre mehaniku, da pregleda.
 
  • Všeč mi je
Reactions: AvtoFun

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.157
2.256
113
Za delovanje svetila je potrebna tudi žarnica in njo tudi menjajo ko pride do loma.
Ali si jo potem zamenjaš kar sam iz stare luči?
Če mu je dolga luč delala pred poškodbo, bi morala tudi po popravilu.
Se pravi, da je bila poškodba računalnika povezana s poškodbo ali pa so nekaj narobe naredili na servisu med menjavo, da je ta crknil.

Tako je, popolnoma prav imaš, razloži to cenilcu, morda celo bolje da pišeš vsem upravam zavarovalnic pri nas. Zagotovo boš dosegel svoje, tvoja logika pije vodo, postavil boš nov standard, to bo nova afera, isto kot afera frank, zavarovalnice bodo za leta in leta nazaj plačevale oškodovancem to kar bi jim morala že takrat. Morda se ti celo izplača ustanoviti "združenje polomljen žaromet", angažirati odvetniške ekipe in boš celo mastno zaslužil. O tebi se bo pisalo še desetletja, ti boš zavarovalniški Robin Hood :evil:
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.157
2.256
113
Drugače pa ja, katera zavarovalnica bi lahko celo dala v ponudbo delni kasko, opcijo "svetlobna telesa +" in v sklopu tega paketa ponudila zavarovanje kompletnega svetlobnega telesa torej žarometa vključno z vsemi svetilnimi telesi (žarnicami), kakor tudi z vsemi pripadajočimi elektronikami. Ampak oni že verjetno vedo zakaj. Vsak tretji ki mu crkne modul in preveri ceno na servisu dobi asociacijo da bo zlomil žaromet in reševal to iz delne kombinacije. Vsak deseti pametnjakovič pa to naredi in potem razočaran ugotovi da bo dobil samo goli žaromet. Seveda s tem dobi fantastičen izgled avtomobila z enim novim in enim skurjenim starim žarometon. In potem zelo hitro sledi lomljenje še drugega...
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Frajer umiri se, tudi, ce si prebere ne bo povprecen clovek vedel pol penisa o tem kako je avto sestavljen. Torej je bo,je, da najame odvetnika predn sklene zavarovanje za avto. Se mi zdi, da imamo zato zavarovalne agente ampak, ce vi nimate pojma ni nase delo. Jest sem letos enega tazga ze odpikal. Pa nisem imel samo eneg avta pri njemu sklenjenega plus dve nepremicnini. Lej Mercator stalno isce delavce
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.157
2.256
113
Frajer umiri se, tudi, ce si prebere ne bo povprecen clovek vedel pol penisa o tem kako je avto sestavljen. Torej je bo,je, da najame odvetnika predn sklene zavarovanje za avto. Se mi zdi, da imamo zato zavarovalne agente ampak, ce vi nimate pojma ni nase delo. Jest sem letos enega tazga ze odpikal. Pa nisem imel samo eneg avta pri njemu sklenjenega plus dve nepremicnini. Lej Mercator stalno isce delavce

Prijatelj ne razburjaj se, vsi splošni pogoji so v povprečju jasno napisani, sem preveril pri treh zavarovalnicah. Ti imaš zavarovano poškodovanje oz. razbitje svetlobnega telesa. In to je zgolj luč. Smerna elektronika, xenon modul in ostalo ni svetlobno telo. Torej zavarovano imaš zgolj luč, elektroniko pa lahko vlečeš ven iz kaska.

Gledam pa ravno da Generali to ponuja in tudi jasno napiše:

Kombinacija svetlobna telesa in ogledala Krite so škode na vozilu nastale zaradi:
a) razbitja ali poškodovanja serijsko vgrajenih svetlobnih teles (vključno z ohišjem, steklom, žarnicami in krmilniki);


Kar se pa tiče zavarovalnega agenta, nisem nikoli delal tega posla ali bil v kakršnem koli poslu povezanim z zavarovalništvom. Ti pa povem, to da se podučiš in naštudiraš splošne pogoje ni delo in naloga tvojega agenta ampak tebe samega. Če misliš da bo agent s teboj sedel ob vsakem najmanjšem zavarovanju in ti bral po členih splošne pogoje in ti jih tolmačil si pač neumen ali naiven. Tebi je v interesu da naštudiraš produkt ki ga kupuješ (torej zavarovanje), si izpišeš stvari ki te zanimajo, ti niso jasne, so dvoumne in zahtevaš od njega da ti pojasni.

Ko sem sam sklepal dolgoročno nepremičninsko zavarovanje sem delal primerjave med zavarovalnicami, zabil sem ure ure in ure. Plusi, minusi, pogoji gor, pogoji dol itd. Tako lahko edino prideš do produkta ki je optimalen zate. Agent tebi ne vidi v glavo niti ni psiholog da bo stvari vlekel iz tebe.
 
  • Všeč mi je
Reactions: luciano

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.157
2.256
113
Pa kljub temu vam paše, da vas zavarovalnica malo je_be za vaš denar.

Nič ne paše, zato pa je treba vsako stvar ki jo zavaruješ do potankosti naštudirati (to je enkratno delo) in potem zadeve vsako leto samo obnavljaš. Kakor koli pa se boš ti s tem ukvarjal ali se jezil pa moraš vedet, da boš z strani zavarovalnic vedno nategnjen ampak žal brez njih ne gre, ni neke pametne alternative. Torej v danem primeru se brezveze jeziš če ti ne plačajo modulov, nisi imel zavarovanih in to jasno izhaja iz pogojev. Bolj je problem včasih tam ko si upravičen in iz enih blesavih razlogov ne dobiš. Veš, zavarovalnice so kot ženske, z njimi je težko, brez njih pa še težje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.157
2.256
113
Zanimivo tole pri Generali.

Ja, ta kombinacija je dobra, vprašanje edino koliko je dražja od podobnih kombinacij pri drugih zavarovalnicah in koliko je za večino ljudi koristna. Moraš pa nekaj vedet, za 95% ljudi je ta kombinacija brezvezna. Zakaj? Zato ker v 99% primerov ko boš razbil luč do te mere da bo primerna zacenit bo tudi kaj drugega na avtomobilu razbito (hauba, odbijač, ...) in takrat boš v vsakem primeru uveljavil svoj kasko, ali dobil polico od povzročitelja in to popravil.

Vedeti moraš da če bi se ta Generali kombinacija, se pravi te elektronike masovno koristile bi ta razširjena opcija hitro izginila ali pa bi postala "podopcija" ki bi jo bilo treba na osnovno zavarovanje žarometov doplačati.
 
22. jul 2007
12.788
1.309
113
123
Torej to ni enkratno delo kot si zgoraj napisal, ker je zavarovalnici v interesu da čim bolj nategne ljudi in spreminja svoje pogoje kakor njej paše.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.157
2.256
113
Nisi razumel, tvoje enkratno delo je da dobro naštudiraš produkt ki ga kupuješ, dobro naštudiraš splošne pogoje, narediš primerjave, vprašaš kaj ti ni jasno in potem skleneš zavarovanje ki ga vsako leto zgolj obnoviš. In ne, pogoji se ne spreminjajo vsaka 2 meseca. Saj ko dobiš novo polico preletiš. Pa ne bi rekel da je ravno zavarovalnici primarno v interesu da te nategne, zagotovo pa ščiti svoje interese in te "lovi". Zato pa vedno pamet v roke ko pride do piz*darije in bolje vprašat kako in kaj.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N