Racunalnik v luci

B81

22. jul 2007
34.270
8.816
113
Torej kamenje pade, zlomi se meglenka in poci levi zaromet.
Je pa adaptivni bixenon, ker kaj bos z navadno lucjo za 200 eur, rabis tadrazjo :bonk:

Cenilec oceni, vse ok, menjava luci, grem na servis po avto, kjer so menjali in pravijo, dolga luc ne dela.
Kako ne dela, zakaj ne?
Ja racunalnik ne dela.
Kaj imam jaz s tem, zavarovanje je za drazje zaromete (+20%).
Pravi, da racunalnik ni krit, da je ze bil pokvarjen prej (v soboto sem prisel iz dopusta in nic ni kazalo, da ne bi delalo).
Cenilec je rekel enako, pac racunalniik ni zavarovan od poka plastike, ce bi luc bila prav razbita, bi slo, zdaj pa ne.
Je to to? Bi morale luci bit razbite "kot se zagre"?
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.841
5.085
113
Ja "računalnik"ni stvar zavarovanja. Ni to del ki je sestavni del luči ampak kos, ki se naroči posebaj. Jaz še nisem videl na cenilnem zapisniku menjave "računalnika", pa smo včasih kar nekaj xenon luči menjali

Če gledaš led luč ti tudi napajalni del prestavijo.
 

B81

22. jul 2007
34.270
8.816
113
Hvala, torej je res, ne poznam sicer teh zadev.
Zanimivo, da je cenilec omenil, da ce bi kamen celo luc poskodoval, bi se cela narocila. Ves mogoce, kako se rece tej zadevi?
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.758
5.384
113
Poglej z zrcalom na zadnji del luči....računalnik je ponavadi na zadnji strani....zgoraj pa kataloška
... Potem pa ebay or something

Imamo tudi uporabnika tu gori ki dobavlja te zadeve...
 

B81

22. jul 2007
34.270
8.816
113
Srce mi ne da, da bi se znasal nad avtom, ceprav toliko tezav, kot imam letos naenkrat zaradi njega, bi si zasluzil :p
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Drži, elektronike niso predmet kombinacije ki jo imaš zavarovano. Računalnik bi lahko npr. koristil iz naslova kaska v kolikor bi prišlo do mehanske poškodbe (npr. da ti zaradi trka zmučka fokus in posledično tudi elektroniko). Ampak seveda, kaska se ti za to niti slučajno ne izplača koristit, se da to uredit za soliden denar.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
Drži, elektronike niso predmet kombinacije ki jo imaš zavarovano. Računalnik bi lahko npr. koristil iz naslova kaska v kolikor bi prišlo do mehanske poškodbe (npr. da ti zaradi trka zmučka fokus in posledično tudi elektroniko). Ampak seveda, kaska se ti za to niti slučajno ne izplača koristit, se da to uredit za soliden denar.
Prijateljica se je pred dnevi nasadila na en količek. Serviser ji je dejal, da je imela srečo, ker ni sesula žarometa, ker da je nov 1500€. Pa nima najbolj fansi avta.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Odvisno, tukaj ni nekega pravila. Najbolj me je pred enimi 10 leti + presenetila cena xenon elektronike za Opel Zafiro z smernimi žarometi. 1240€ z DDV. Rabljene izrotrošene so se za med prodajale po 400-500€. Torej lahko naletiš na zelo fancy avtomobil in je žaromet za relativno OK denar ali pa imaš povprečen avto in te vrže na rit. Znajo pa razni z elektronikami naloženi LED/laser žarometi stati tudi po 3-4k.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Teoretično če bi bila tista Zafira takrat kasko in bi naslonil obe luči potem ja.
 

B81

22. jul 2007
34.270
8.816
113
Torej v taksnih primerih imas sreco, ce se ti kak traktor s tistim velikim kolesom malo nasloni od spredaj :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: AvtoFun
22. jul 2007
12.691
1.259
113
123
Še malo pa bomo morali pri zavarovanju avtomobila plačevati za vsak računalnik v avtu posebej:bonk:
Ne vem kako si zavarovalnice predstavljajo, da bodo lastniki vedeli za vsak gadget feature v avtu kako je narejen.
 
Nazadnje urejeno:

luka51

Guru
16. avg 2007
13.841
5.085
113
Zakaj? Saj nimaš paket zavarovanja računalnikov, ampak svetila. In ko razbiješ luč dobiš drugo. Ni zavarovano za kritje ostalih okvar. Jebat ga, računalnik je ločen del z drugo kataloško.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Daj si prebrat splošne pogoje preden karkoli zavaruješ. Pri vsaki kombinaciji ti lepo piše kaj je v sklopu nje zavarovano. Torej če ti kdo "prileti" v žaromet bo v vsakem primeru iz njegove police pokrita luč kakor tudi vsa svetila v luči kakor tudi elektronike če bodo fasale. V kolikor boš pa sam priletel v ograjo in boš kriv in boš imel zavarovane žaromete boš dobil nov žaromet, goli žaromet, seveda v kolikor imaš zavarovano to kombinacijo. Če bi pa rad še elektronike in morebitna svetila boš pa to moral vleči ven iz kaska v kolikor ga imaš. To si pa zopet moraš preračunat v kolikor se ti izplača. Jaz ti pač povem da se ti ne :) Npr. pri meni te pride nova, originalna elektroniko bistveno ceneje kot te bo zaradi uveljavljanja kaska stalo zavarovanje drugo leto. Če pa imaš kakšno odbitno franšizo (kar ima skoraj vsak) pa si itak že v štartu odpadel.