R link renault

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63
Prosim za osnovne info in namige.

Prvič sem srečal s tem sistemom

V renaultu 2016 je je r-link radio.

Je to sploh kakšna opcija domače posodobitve.?

Na spletu sem videl da prodajajo sd kartice z zadnjo verzijo tom tom ,,pa to paše ali ne gre na vse opcije r link ??
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63
Ok.. za posodobitev preko VIN mi javi : Za vaše vozilo ni posodobitev.

Lahko za več pišem v tvoj zs. ?

hvala.
 

Wodooo

Zelenc'
28. jul 2019
21
2
3
Bom kar tu vprašal :)

Kupujem Megana 2017. Ob pregledu sem videl, da ima R Link z verzijo SW-ja 3.3.15.411. Nekaj sem že bral po tujih forumih, nekaj po FB in nikjer ne najdem točnega odgovora. Je možno na tej verziji SW-ja vključiti CarPlay brez tveganja, da bi sistem odpovedal? Če imate kakšne podatke o samem procesu bom še bolj vesel.

In pa še druga stvar - posodobitev map na najnovejše trenutne, s katerimi bi tudi omejitve hitrosti bile bolj točne in natančne :) Kako je pa s tem?

LP!
 

kingo

Pripravnik
10. maj 2008
573
19
18
Bom kar tu vprašal :)

Kupujem Megana 2017. Ob pregledu sem videl, da ima R Link z verzijo SW-ja 3.3.15.411. Nekaj sem že bral po tujih forumih, nekaj po FB in nikjer ne najdem točnega odgovora. Je možno na tej verziji SW-ja vključiti CarPlay brez tveganja, da bi sistem odpovedal? Če imate kakšne podatke o samem procesu bom še bolj vesel.

In pa še druga stvar - posodobitev map na najnovejše trenutne, s katerimi bi tudi omejitve hitrosti bile bolj točne in natančne :) Kako je pa s tem?

LP!
Gre verjetno za Rlink2? Kakor jaz vem, je kolega moral poleg softverske vključitve (enablanja), zamenjati še USB-ja.
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.320
657
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Napisal sem površno.. Torej, če imaš v avtu tovarniški software vsaj 3.3.x, potem ti bo deloval tudi Carplay, brez da menjaš USB. V tem primeru moraš CarPlay in Android Auto samo aktivirat (ELM327+ DDT4ALL ali preko USB skripte) in je to to. Če pa je fabriška verzija 2.2.x potem lahko sicer dvigneš SW na 3.3.x (je pa riskantno) ampak potem moraš menjat tudi USB port. Cena je okoli 120€. Z navadnim portom pa Android Auto deluje v vsakem primeru, če je sw 3.3.x ali višji.
 
Nazadnje urejeno:

ugoren

Zelenc'
8. sep 2023
3
1
1
Pozdravljeni,
V zvezi s tole temo bi imel tudi jaz vprašanje kako urediti carplay in sicer imam avto Renault Megane IV GT (letnik 2017) z R-lnik2 in tovarniško naloženo verzijo 9.0.34.616 (naložili v Avtohiši Malgaj)
Carplay in Android Auto imam aktiviran z orodjem DDT4ALL in Adnroid auto mi deluje BP. CarPLay pa ne deluje.
Predvidevam, da gre tukaj (kot sem zgoraj prebral) za menjavo USB-ja me pa zanima kje lahko naročim ustrezen USB (kakšen naj bi ta USB bil) in pa kdo/kje (se) to zamenja.

Za odgovor že v naprej hvala
 

Wodooo

Zelenc'
28. jul 2019
21
2
3
Dobro predvidevanje :) Sam sem mel iste probleme, zato sem se org vrgel v to in začel prebirati tuje forume na to in še kakšno temo. Problematičen je USB priključek, ki je v avtih do konca leta 2017 tak, da ne podpira carplaya, ampak samo android auto. Rlink je enota, ki ga poganja android zato potrebuje carplay še ustrezen USB port, ki ga bo podpiral. Postopek menjave je preprost - plug and play, je pa potrebno razdreti precej armature. Usb se dobi preko ebaya, rabljen. Je pa strošek precej zasoljen, okrog 100€ :/

Mogoče v pomoč: Jaz rešujem težavo tako, da imam v avtu star android telefon s katerim se povežem na android auto (preko dostopne točke si oddajam internet za mape), glasbo pa predvajam preko iphona na bluetooth - ja oboje hkrati gre, to sem čisto po nesreči ugotovil nekaj dni nazaj. Slabost tega pa je, da ko sta povezani obe napravi ne delajo klici. Delam pa to samo takrat, ko potrebujem navigacijo, drugače ga tak ne potrebujem :D
 
  • Všeč mi je
Reactions: Garfildd

ugoren

Zelenc'
8. sep 2023
3
1
1
Dobro predvidevanje :) Sam sem mel iste probleme, zato sem se org vrgel v to in začel prebirati tuje forume na to in še kakšno temo. Problematičen je USB priključek, ki je v avtih do konca leta 2017 tak, da ne podpira carplaya, ampak samo android auto. Rlink je enota, ki ga poganja android zato potrebuje carplay še ustrezen USB port, ki ga bo podpiral. Postopek menjave je preprost - plug and play, je pa potrebno razdreti precej armature. Usb se dobi preko ebaya, rabljen. Je pa strošek precej zasoljen, okrog 100€ :/

Mogoče v pomoč: Jaz rešujem težavo tako, da imam v avtu star android telefon s katerim se povežem na android auto (preko dostopne točke si oddajam internet za mape), glasbo pa predvajam preko iphona na bluetooth - ja oboje hkrati gre, to sem čisto po nesreči ugotovil nekaj dni nazaj. Slabost tega pa je, da ko sta povezani obe napravi ne delajo klici. Delam pa to samo takrat, ko potrebujem navigacijo, drugače ga tak ne potrebujem :D
Pozdravljen,

Najprej hvala za hiter odgovor….
Jaz bi mogoče vseeno financiral teh 100€ (oziroma kolikor pač stane), ker bo avto ostal pri hiši še nekaj časa…
Bi pa edino še prosil za kakšen link (iz eBay-a) ustreznega USB porta/priključka.

Hvala še enkrat
 

Wodooo

Zelenc'
28. jul 2019
21
2
3
Pozdravljen,

Najprej hvala za hiter odgovor….
Jaz bi mogoče vseeno financiral teh 100€ (oziroma kolikor pač stane), ker bo avto ostal pri hiši še nekaj časa…
Bi pa edino še prosil za kakšen link (iz eBay-a) ustreznega USB porta/priključka.

Hvala še enkrat
Saj samo malo pobrskaš in takoj najdeš ustrezen del :)