Pula/Pulj

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
22.998
1.223
113
42
Napišš v google Grožnjan ali Motovun :D Ne rabiš gojzerjev :D Je pa cesta hitra tko da ni panike. Razen dol iz Grožnjana je makadam.
 

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
22.998
1.223
113
42
Citat:
Uporabnik Davidoff pravi:
En dan bom v Puli. Kaj početi, kje jesti, kaj je zanimivega za videti, razen očitnega (arena). Če bo dovolj časa, bom skočil do Brijunov. Lahko je tudi na poti do Pule. Grem pa iz smeri Kopra.

No kaj si pol naredu
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.973
1.428
113
Nič, prosil sem ga, da se dobiva v Kopru, ker sem moral potem takoj do Salzburga.
smile-1.gif
 

krimec

Majstr
7. maj 2011
3.797
127
63
Po kateri poti najhitreje z avtom iz Lj do Medulina (Pula)
sprasujem se.gif

Pa da se izognem mejnim prehodom z daljšim čakanjem na prestop
zmaga.gif

Ker že nekaj let nisem zašel v Istro, ne vem za nove AC in magistralke
redface-1.gif
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.438
1.876
113
LJ -> Koper -> Portorož ->Sečovlje -> Pula.

Lahko greš tudi čez Dragonjo. meni je nekako bolj pri srcu Sečoveljski mejni prehod. Gužva je zelo redko.

Takoj čez mejo imaš praktično prazno avtocesto do konca.
 

krimec

Majstr
7. maj 2011
3.797
127
63
Hvala za info
priden.gif

Grem to soboto dopoldan, zato sem malo skeptičen zaradi gužve na meji
confused-1.gif


nahrung002.gif
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.438
1.876
113
Za soboto dopoldan me ne držat za besedo. Se je izogibam, kolikor se le da, Res pa da je še junij. V vsakem primeru je manj gužve na Sečovlju kot na Dragonji.
 

R0KY

Guru
30. apr 2010
3.830
715
113
Ponovem mas ipsilon skor do medulina, kar je super ker se izognes guzvi v puli. Sam gasa do konca. Pa glej za tablo medulin.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik crnobog pravi:
LJ -> Koper -> Portorož ->Sečovlje -> Pula.

Lahko greš tudi čez Dragonjo. meni je nekako bolj pri srcu Sečoveljski mejni prehod. Gužva je zelo redko.

Takoj čez mejo imaš praktično prazno avtocesto do konca.

Boh obvari, da greš čez naše primorje kadarkoli v sezoni.

Ljubljana - Črni Kal - Buzet - Y do medulina. Vse ostalo je samomor.
 

krimec

Majstr
7. maj 2011
3.797
127
63
Hvala za info, se tudi sam nagibam k obvozu mimo KP in okoliških cest. Sploh na soboto
 

NoteThis

Fizikalc
25. sep 2013
515
174
43
V Medulin se vozim večkrat letno, zgoraj napisana opcija je v sezoni res edina pravilna. Še nisem naletel na zastoj.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.144
1.180
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:
Citat:
Uporabnik crnobog pravi:
LJ -> Koper -> Portorož ->Sečovlje -> Pula.

Lahko greš tudi čez Dragonjo. meni je nekako bolj pri srcu Sečoveljski mejni prehod. Gužva je zelo redko.

Takoj čez mejo imaš praktično prazno avtocesto do konca.

Boh obvari, da greš čez naše primorje kadarkoli v sezoni.

Ljubljana - Črni Kal - Buzet - Y do medulina. Vse ostalo je samomor.

Če ne lezeš petek popoldne/sobota dopoldne tja ali sobota popoldne/nedelja nazaj, potem nepotrebno.
Se vozim redno že leta, pa se mi izven navedenih dni še ni zgodila gužva, pa še recimo sobotsa zvečer proti morju ali petek zvečer z mortja tudi va najbolj zaj... vikendih ni bilo težav.
Čez buzet ne lezem (razen če grem sam), preveč ovinkov za nekatere družinske člane. Bi moral peljat tako počasi, da je vseeno, če malo stojim v gužvi.
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.195
3.822
113
Pri Lupoglavu.

Je pa še ena varianta, kjer se upam iti tudi v največji gužvi (recimo 1.8.) in sicer na črnem kalu dol in čez Podgorje. Cesta je sicer zavita, a dokaj slikovita, pa še večino časa si sam. Celopot je soliden asfalt. Mi gremo potem ponavadi naprej poti uvozu na hrvaško A7 pri Mučičih, lahko pa se gre tudi južno čez Dane in se pride ven na Ročko Polje, malo pred avtocesto pri Lupoglavu (še nisem šel, vidim pa table).
 
Nazadnje urejeno:

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:
Citat:
Uporabnik crnobog pravi:
LJ -> Koper -> Portorož ->Sečovlje -> Pula.

Lahko greš tudi čez Dragonjo. meni je nekako bolj pri srcu Sečoveljski mejni prehod. Gužva je zelo redko.

Takoj čez mejo imaš praktično prazno avtocesto do konca.

Boh obvari, da greš čez naše primorje kadarkoli v sezoni.

Ljubljana - Črni Kal - Buzet - Y do medulina. Vse ostalo je samomor.

Če ne lezeš petek popoldne/sobota dopoldne tja ali sobota popoldne/nedelja nazaj, potem nepotrebno.
Se vozim redno že leta, pa se mi izven navedenih dni še ni zgodila gužva, pa še recimo sobotsa zvečer proti morju ali petek zvečer z mortja tudi va najbolj zaj... vikendih ni bilo težav.
Čez buzet ne lezem (razen če grem sam), preveč ovinkov za nekatere družinske člane. Bi moral peljat tako počasi, da je vseeno, če malo stojim v gužvi.

Ja večinoma lezem ravno takrat
smile-1.gif
V petek po šihtu in v nedeljo zvečer nazaj. Od petka 12:00 do nedelje 22:00 me ne spraviš čez slovensko primorje za noben denar. Še ko skočim v trst v sepadiver, se ponavadi zapeljem nazaj do črnega kala.

Je pa 47km od odcepa iz naše AC do priklopa na Y. Od tega so hrvati lani lep del najslabše ceste prenovili. Je sicer res, da je kak kos zavit, ampak je kar nekaj koncev, kjer se da ta počasne prehitet, tako da vključno s postankom na meji ponavadi ne traja več kot 45 min. Tolk mi z lahkoto vzameta samo MP in izolska obvoznica.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Evo, da dodam še izkušnjo čez slovensko primorje. Med tednom je to dejansko najboljša opcija. 18 km celotne poti od LJ do Pule ni AC, kritična točka je meja. Tako da nekje okoli črnega kala pogledaš, kako je stanje na meji in se odločiš.

Za vikend pa še vseeno zame ni druge varjante kot čez Buzet.
 

pumaX

Fizikalc
5. sep 2007
2.183
0
36
Maribor
Obišči stran
Citat:
Uporabnik krimec pravi:
Če že greš na Buzet, kje se pol priključiš na AC proti Puli
sprasujem se.gif

V Višnjanu...

Jaz grem vedno po tej poti...na Buzet!
Smo šli ta petek popoldan, ko so bile gužva na vseh cestah in mejnih prehodih. Mi pa lepo sami po tej cesti
wink-1.gif