Prva zavarovalnica in podjetje Proficio

Ma5ek

Pripravnik
2. jan 2008
36
5
8
Pozdrav,
Ker nisem strokovnjak na področju zavarovanja se obračam na vas z vprašanjem. Trenutno sem nezgodno in za morebitne bolezni zavarovan pri Prvi zavarovalnici z njihovimi pogoji in določili. Do vse tukaj lepo in prav.
Pred dnevi so mi predstavili s podjetja Proficio zavarovanje, ki jo tržijo od Prve zavarovalnice, vendar naj bi njihovo zavarovanje imelo boljše pogoje.
Konkreten primer ki me je zbodel je sledeč :
Pri Prvi zavarovalnici mi je njihov agent da sem zavarovan v primeru raka in če ga dobim, se mi izplača premija za katero sem pač zavarovan ( v mojem primeru 25.000 € ). Kolikor sem izvedel naj bi ta denar dobil izplačan samo v primeru raka, ki je v 5. ali 6. stadiju, kar pa pomeni po statistikah 80% umrljivost. Meni je bilo omenjeno samo v primeru da dobim raka, prinesem zdravniške izvide, dobim denar in lahko sam izbiram kako in kje sem zdravil in ne v katerem stadiju je bolezen.

Pri Proficiu tržijo zavarovanje prav tako od Prve zavarovalnice, vendar v primeru bolezni se premije izplačajo po stadijih ( 1. stadij - 10 % zavarovalne vsote, 2. stadij 15 % in tako naprej ) Po statistiki sodeč je za prve 4 stadije 20-24% umrljivost, kar pomeni, da dobim vsaj nekaj denarja s katerim si lahko kupim dodatna zdravila ali porabim za kaj drugega.

Sedaj sem v dilemi ali naj prekinem zavarovanje, ki ga že imam sklenjenega in se zavarujem pri Proficiu ali naj ostane tako kot je.

Za zavarovanje se gre pri isti zavarovalnici - Prva zavarovalnica d.d.
Kako lahko ima podjetje, ki trži zavarovaje od Prve zavarovalnice, boljše pogoje kot sama zavarovalnica.
Mi lahko nekdo pomaga pri moji odločitvi, da me ne bi peljali žejnega čez vodo. Katere so prednosti oz. slabosti enega in drugega zavarovanja, čeprav se gre za isto zavarovalnico in podobno zavarovanje?

Lep pozdrav,
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
He he... Kako lahko nekdo za isto zavarovanje (pa ga ne nudi sam ampak samo preprodaja) ponudi bistveno drugačne, boljše pogoje? Od kod?
Polhn kufer mam takih firm, ki ko bajagi tržijo zavarovanja in te morajo nujno o nečem obvestiti, v bistvu pa samo prežijo na to da te prepričajo da prekineš obstoječa zavarovanja in skleneš nova, največkrat slabša, pri njih...
Je isto tako za avtomobilska, premoženjska, naložbena...
 

Ma5ek

Pripravnik
2. jan 2008
36
5
8
To tudi mene zanima, kako je to možno. Neki "hakelci" morajo biti, drugače se jim ne bi splačalo. Mene zanimajo kateri so ti hakelci ? Ne bi rad spreminjal zavarovanja, katerega sem sklenil pred cca. pol leta, samo zaradi nekih argumentov, ki pa verjeto skrivajo kakšno zanko. Se kateri ubada s to zadevo, da mi po resnici napiše prednosti in slabosti ?

LP,
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.088
3.573
113
Marlbor
Upoštevaj tudi dejstvo, da agencija provizijo od police življenjskega zavarovanja prejema le 3 leta. Torej jim je najbrž v interesu, da po tem času prekinejo tvojo polico in naredijo novo. Sicer pa ta in podobne agencije delujejo na principu novačenja novih zastopnikov brez licenc. Tak zavarovalniški manever ti potem večinoma naredijo tvoji prijatelji, novopečeni pomožni zavarovalni zastopniki ...
 

Ma5ek

Pripravnik
2. jan 2008
36
5
8
Niso enaki pogoji, čeprav se gre za skoraj identično zavarovanje. Pri proficiu je zavarovalna premija 30.000 € v primeru bolezni, pri meni je 25.000 € ( za isto višino plačila premije ). Oni imajo bolezni ( rak ) izplačilo premij po stadijih ( od 1.-6. stadija ), pri meni "baje" samo v 5. in 6. stadiju, prav tako imajo kritih več boleznih..
Samo prenašam njihove besede ali je kaj na tem oz. na kakšnem principu lahko delujejo. Meni so prodali zgodbo, da oni sestavijo pogoje za zavarovanje in se nato zavarovalnica strinja ( ker so tako veliki bla bla bla....in prodajo toliko zavoravanj ). Ni mi jasno zakaj bi zavarovalnica pljuvala v lastno skledo.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.771
4.282
113
Pogoje pripravi zavarovalnica, so se pa verjetno dogovorili kaj bodo vse vključili in izključili iz paketa ki ga ponujajo,
tako da je treba res primerjati pogoje med sabo, kakšne so karenčne dobe, ali izplačilo ob manjši stopnji ukine nadalne kritje...

Razlika v premiji je lahko zaradi izenačitve spolov od 21.12.2012, če si imel zavarovanje sklenjeno pred tem datumom, si kot
moški plačal višjo premijo, kot ti jo izračunajo sedaj ko ni več razlike med m/ž, razen če si kadilec...

Preveri, koliko česa že dela v zavarovalništvu, ali ima licenco, koliko časa je že pri tej agenciji,... žal je v zavarovalništvu tako,
da se na hitro rekrutira prodajnike, da naredijo kar naredijo, potem pa ga ni več in ti se potem nimaš na koga obrniti...

l.p.
 

Matej

Fizikalc
24. jul 2007
1.992
2
38
"da naredijo kar naredijo, potem pa ga ni več in ti se potem nimaš na koga obrniti..."

Dej ne zavajaj, a bojo tvoje stranke potem ko bos ti nehal delat tudi prepuscene na milost in nemilost krutega sveta al kaj?

Vsaka stranka se lahko KADARKOLI v vasu uradnih ur seveda, obrne na zavarovalnico, katera bo poskrbela za stranko boljse kot ti.
 

Matej

Fizikalc
24. jul 2007
1.992
2
38
Kdo, a Dani Bašič je kot strokovnjak napisal nove splosne pogoje za svoje stranke. Al kdo ?

Moj zadnji kontakt s podobnim zastopnikom je bil podoben. Da so oni v sodelovanju z ZTjem razvil riziko zivljensko zavarovanje. Ko sem ga vprasal kaj točno so razvili, kritje za smrt, za bolezni, asistenco ali nezgodno zavarovanje, je pa povedal da so mu "oni" tako povedali.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.771
4.282
113
Citat:
Uporabnik Matej pravi:
"da naredijo kar naredijo, potem pa ga ni več in ti se potem nimaš na koga obrniti..."

Dej ne zavajaj, a bojo tvoje stranke potem ko bos ti nehal delat tudi prepuscene na milost in nemilost krutega sveta al kaj?

Vsaka stranka se lahko KADARKOLI v vasu uradnih ur seveda, obrne na zavarovalnico, katera bo poskrbela za stranko boljse kot ti.

Nisim dovolj jasno povedal da bi ti razumel.... moja krivda...

pride spet en agent, ki prekine obstoječe stvari da proda svoje, čez pol leta ga pa ni več in komu se lahko potem žališ...
unim na šalterju... in zaradi tekih je potem splošno nezaupanje v zavarovanja in zavarovalnice....

Vsekakor, se bodo na šalterju bolje potrudili kot jaz, ki stranki pripravim še dopis, me lahko pokliče izven uradnih,
dobi nasvet nekoga ki mu zaupa in ga tudi pozna in ki mu stranka ni ena številka med 8 in 16 uro...
To je to, kar stranke želijo!


Sem vedel da si omejen na Triglav, pa zgleda še kaj drugače...
 

Matej

Fizikalc
24. jul 2007
1.992
2
38
Stranke zelijo imet poplacano skodo ki nastane. To stranke zelijo.

Ne pa dopis.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.088
3.573
113
Marlbor
... in na šalterju mu bodo stornirali pred meseci sklenjene police in oživeli stare police, ki jih je takrat zagnani pomožni zavarovalni zastopnik prekinil?
Vsa čast takšnemu šalterju!

Ker si tako omejen na Triglav, lahko poveš da bo stranka imela velike probleme urejati zahtevke v Mariboru, če so police bile sklenjene v Ljubljani ... Ja veste, to je pa bilo sklenjeno v drugi območni enoti, zato se obrnite na njih ... Kot da bi vse vodili v papirnatih knjigah in bi drug drugemu bili konkurenca.
 

Matej

Fizikalc
24. jul 2007
1.992
2
38
Zastopnik ( agencijski ) sploh ne more kapitalizirat, nizat, skratka nic razen sklene na novo. Potrebna je osebna identifikacija stranke na enoti. Salterist pa ima navodila taka da stranki pove kaj je doticni podiralko naredil stranki. Sam obrazec te izrecno vprasa ce je storno po nasvetu "zastopnika".

To glede urejanja je spet ena cvetka, ki ne bo drzala. Drugace se pa pise na ponudbo obmocna enota kjer ima stranka prebivalisce.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.366
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik Matej pravi:
Stranke zelijo imet poplacano skodo ki nastane. To stranke zelijo.
Problem velikokrat nastane, ker želijo imeti poplačano škodo, ki jo je predstavljal in opisoval kot zavarovano zastopnik.
Ko pa pride do zavarovalnega kritja pa zavarovalnica lepo po zavarovalnih pogojih pove, da tole in tole pa ni zavarovano. To je to. Iz tukaj izhaja tudi nezaupanje do zav. zastopnikov.
Zato osebno verjamem zgolj, kar je zapisano v zavarovalnih pogojih. Se mi ni samo enkrat zgodilo, da mi je ''zastopnik'' obljubljal gradove, ko sem mu rekel, da mi pokaže, kje to piše v zavarovalnih pogojih, pa je nastopila 5 in več minutna mučna tišina z bolščanjem zastopnika v pogoje, nato klic k ''strokovnjaku'' za to zavarovanje in potem odhod z moje strani. Jajc je, da precej zav. zastopnikov žal nima pojma, kaj prodajajo, stranke pa ob zav. dogodku potegnejo kratko. Seveda ne valim krivde samo na zastopnike: so stranke večinsko krive, ker ne preverijo, kaj podpisujejo. In ja, vem da je treba zavarovalne pogoje brat skoraj s povečevalnim steklom in potrebuješ precej časa, da greš čez. Ampak bolje to, kot pa da plačuješ nekaj, kar sploh ne potrebuješ oz. da ne plačuješ tistega, kar potrebuješ.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.088
3.573
113
Marlbor
Ravno to je point raznih multilevel agencij, ki novačijo vedno novi kader. Potem se sklicujejo na to, da oseba ni več zaposlena, polek tega pa je ponavadi še kak znanec nategnjene stranke.
 

Matej

Fizikalc
24. jul 2007
1.992
2
38
Hehe

v resnici se zavarovalnica obesi na splosne pogoje ki jih podpises - kaj je pa teb zastopnik trosu pa kako si ti to razumu - si ga loh pa potegnes.

Edino kar bi res blo, je to - da stranka dobi informacijo ali je zastopnik v casu sklepanja imel licenco in tle zahteva karkoli ze.

Pa to mislim da je bolj premozenje problem kot pa ena nalozbena polica z nezgodo.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.485
9.188
113
Citat:
Uporabnik Matej pravi:
Hehe

v resnici se zavarovalnica obesi na splosne pogoje ki jih podpises - kaj je pa teb zastopnik trosu pa kako si ti to razumu - si ga loh pa potegnes.


Edino kar bi res blo, je to - da stranka dobi informacijo ali je zastopnik v casu sklepanja imel licenco in tle zahteva karkoli ze.

Pa to mislim da je bolj premozenje problem kot pa ena nalozbena polica z nezgodo.
Ni čudno, da so zavarovalničarji na slabem glasu. Tukaj imamo še enega ki se mu ne zdi problematično javno po forumu zmerjat stranke z nesposobneži, čeprav jo je njegov ''kolega'' nategnil na suho. Fajn ne. A to samo take rekrutirajo pri vas ali vam ta odnos privzgojijo?
grims-1.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik Ma5ek pravi:
Pozdrav,
Ker nisem strokovnjak na področju zavarovanja se obračam na vas z vprašanjem. Trenutno sem nezgodno in za morebitne bolezni zavarovan pri Prvi zavarovalnici z njihovimi pogoji in določili. Do vse tukaj lepo in prav.
Pred dnevi so mi predstavili s podjetja Proficio zavarovanje, ki jo tržijo od Prve zavarovalnice, vendar naj bi njihovo zavarovanje imelo boljše pogoje.
Konkreten primer ki me je zbodel je sledeč :
Pri Prvi zavarovalnici mi je njihov agent da sem zavarovan v primeru raka in če ga dobim, se mi izplača premija za katero sem pač zavarovan ( v mojem primeru 25.000 € ). Kolikor sem izvedel naj bi ta denar dobil izplačan samo v primeru raka, ki je v 5. ali 6. stadiju, kar pa pomeni po statistikah 80% umrljivost. Meni je bilo omenjeno samo v primeru da dobim raka, prinesem zdravniške izvide, dobim denar in lahko sam izbiram kako in kje sem zdravil in ne v katerem stadiju je bolezen.

Pri Proficiu tržijo zavarovanje prav tako od Prve zavarovalnice, vendar v primeru bolezni se premije izplačajo po stadijih ( 1. stadij - 10 % zavarovalne vsote, 2. stadij 15 % in tako naprej ) Po statistiki sodeč je za prve 4 stadije 20-24% umrljivost, kar pomeni, da dobim vsaj nekaj denarja s katerim si lahko kupim dodatna zdravila ali porabim za kaj drugega.

Sedaj sem v dilemi ali naj prekinem zavarovanje, ki ga že imam sklenjenega in se zavarujem pri Proficiu ali naj ostane tako kot je.

Za zavarovanje se gre pri isti zavarovalnici - Prva zavarovalnica d.d.
Kako lahko ima podjetje, ki trži zavarovaje od Prve zavarovalnice, boljše pogoje kot sama zavarovalnica.
Mi lahko nekdo pomaga pri moji odločitvi, da me ne bi peljali žejnega čez vodo. Katere so prednosti oz. slabosti enega in drugega zavarovanja, čeprav se gre za isto zavarovalnico in podobno zavarovanje?

Lep pozdrav,

Čisto prevarantstvo in nemoralnost,kjer se služi na naivnosti.

A vas še niso piramidne igre izučile?

V recesiji je problem izplačilo, je polno skritega tiska in norih pogojev ter ovir.

Dokler ne nastopi trenutek izplačila, ti bodo vse obljubljali, no čisto možno pa je da firma pušne, premije pa adijo.
 

Ma5ek

Pripravnik
2. jan 2008
36
5
8
Premijo plačujem direktno Prvi Zavarovalnici oz. to nisem niti vprašal ali gre na trr od firme Proficio ali na Prvo Zavarovalnico. Je pa pogodba sklenjena direktno s Prvo zavarovalnico d.d. - kolikor sem videl njihove liste za izpolniti. Svetujte mi ali naj ostane tako kot je ali naj spremenim svojo polico ? Kateri se spozna jaz sem zavoravan pod splošnimi pogoji PRVA 19_PVA12/12 oni pa imajo splošni pogoji PRVA 19_PVA09/13 .

LP,
 

Matej

Fizikalc
24. jul 2007
1.992
2
38
Sori, tebe nisem uposteval ker ti splosne pogoje znas na pamet.

Pa se 1x preber kaj sem napisal. Tko v praksi to je.

Vsak primer je zgodba zase, nasplosno lahko recem da v poslu s katerim s ukvarjas so tud sami nateguni. Karkol naredite - nategnete. Mam prav ane!