Prva registracija, kdo ima prav?

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.499
4.619
113
Smo ravno debatirali z dvema sosedoma o registraciji in avtih, pa je naneslo na sledeče vprašanje.

Sosed kupi nov avto. Avtohiša mu javi, da je pri njih in zmenijo se, da ga pride iskat 4.9. Pokliče svojo zavarovalnico, da uredi zavarovalno polico, ki začne veljati 4.9.
Avtohiša mu pošlje še kopijo homologacije, torej bi sosed lahko šel že danes na AMZS ali kamorkoli registrirati avto (s kopijo homologacije in zavarovalno polico), izbrati tablice in z vsem skupaj potem 4.9. po avto. Ja? Ali ne in mora letat delat registracijo šele na isti dan kot ima veljavno zavarovanje, to je 4.9.?

Moja in kmečka logika je, da lahko uredimo registracijo že sedaj, itak pa bo veljala s prometno vred od 4.9. naprej. Drugi sosed, ki je zav. zastopnik trdi nasprotno, da lahko delam registracijo šele na dan veljavnosti police, torej 4.9, kar mi je nepraktično.

Gre se torej le za časovnico, lahko leta človek že prej ali mora vse na isti dan?
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.420
4.943
113
Rekel bi, da ima zavarovalniški zastopnik prav.
Nimam pri roki, ampak mislim, da prometno dovoljenje sploh nima datuma od kdaj velja, temveč samo, da velja do. Torej ti ga ne smejo izdati preden velja polica, ker ni možno navesti, da še ne velja. Tudi na eUpravi vidim, da ima vozilo samo veljavnost prometnega dovoljenja do.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

delavec44

Guru
17. dec 2012
2.143
1.428
113
Samo podaljšaš ga pa lahko 1 mesec prej. Takrat ni problem zavarovanje skleniti z datumom v naprej in novo prometno dobiti v roke?
 

scorpion

Majstr
25. apr 2008
1.983
160
63
Smo ravno debatirali z dvema sosedoma o registraciji in avtih, pa je naneslo na sledeče vprašanje.

Sosed kupi nov avto. Avtohiša mu javi, da je pri njih in zmenijo se, da ga pride iskat 4.9. Pokliče svojo zavarovalnico, da uredi zavarovalno polico, ki začne veljati 4.9.
Avtohiša mu pošlje še kopijo homologacije, torej bi sosed lahko šel že danes na AMZS ali kamorkoli registrirati avto (s kopijo homologacije in zavarovalno polico), izbrati tablice in z vsem skupaj potem 4.9. po avto. Ja? Ali ne in mora letat delat registracijo šele na isti dan kot ima veljavno zavarovanje, to je 4.9.?

Moja in kmečka logika je, da lahko uredimo registracijo že sedaj, itak pa bo veljala s prometno vred od 4.9. naprej. Drugi sosed, ki je zav. zastopnik trdi nasprotno, da lahko delam registracijo šele na dan veljavnosti police, torej 4.9, kar mi je nepraktično.

Gre se torej le za časovnico, lahko leta človek že prej ali mora vse na isti dan?
Meni je zavarovalničar odprl novo polico (podedoval sem avto) z datumom začetka zavarovanja 3.8.2022 24:00. In na ta dan sem se odpravil delat prepis, spremenit prometno. Vendar so me zavrnili, da sem prišel dan prekmalu. Začetek zavarovanja bi moralo pisati 3.8.2022 0:00, da bi lahko ta dan opravil vse, tako da sem se moral naslednji dan vrniti. Pač administratorska napaka agenta, ampak nisem imel kaj.
Tako da če bo sosedu na polici pisalo začetek zavarovanja 4.9.2024 24:00, bo lahko registracijo naredil šele naslednji dan.