Prizadevanja za mir v Ukrajini 2

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.732
2.345
113
Pomurje
Krim bo ostal ruski iz ostalega se bodo morali umaknit in plačat zapitek.

Vse skupaj je hudičevo draga šola za ostale bivše republike sz, da jim ne pride na pamet kaj podobnega (nato,raketni ščiti, jedersko orožje) kot ukrajincem.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.281
-8.477
113
Zakaj je po tvoje kapitulacija Ukrajincev, ki so na svojem sprejemljiva.....rusov ki defacto okupatorji pa ne? Si russofil?
Kot kaže je nekdo, ki realno gleda na situacijo. Za razliko od tebe.

Če želiš imeti uspešne pogovore, se bo potrebno zmeniti za neko srednjo pot. Rusija ne bo privolila v popolni umik. Jasno tudi ne Ukrajinci na "nove meje Rusije"

V najboljšem primeru bodo Rusi dali nazaj nekaj ozemlja, preostanek bo pa delno neodvisen (kar na dolgi rok lako pomeni novo sranje). Krim je in bo ostal Ruski
 
  • Všeč mi je
Reactions: bizi
2. okt 2007
3.596
2.037
113
če bodo senat ZDA spet "zasedli" republikanci, potem bo tudi pomoč UA definitivno zmanjšana, saj to že cel čas napovedujejo, da bodo celo ukinili pomoč UA

definitivno je, da so zahodne države poslale ogromne količine enot orožja v UA, kar sedaj ene skrbi, saj so zmanjšaleognjeno moč lastnih oboroženih sil. Na samem bojišču pa zadnje tedne ni bilo nekih velikih napredkov nobene strani. Tudi zahod ne bo mogel venomer z orožjem in mlrd denarja zalaga UA, enostavno ne bo šlo, pa tudi javno mnenje se v marsikateri državi spreminja.,
 

B81

22. jul 2007
34.496
8.961
113
če bodo senat ZDA spet "zasedli" republikanci, potem bo tudi pomoč UA definitivno zmanjšana, saj to že cel čas napovedujejo, da bodo celo ukinili pomoč UA

definitivno je, da so zahodne države poslale ogromne količine enot orožja v UA, kar sedaj ene skrbi, saj so zmanjšaleognjeno moč lastnih oboroženih sil. Na samem bojišču pa zadnje tedne ni bilo nekih velikih napredkov nobene strani. Tudi zahod ne bo mogel venomer z orožjem in mlrd denarja zalaga UA, enostavno ne bo šlo, pa tudi javno mnenje se v marsikateri državi spreminja.,
Potem pa velika rusija nazaj, bolje, da kar zacnemo obnavljat znanje grabljicnega jezika in ruscine :bonk:
 
  • Haha
  • Ljubezen
Reactions: jonny77 in Kamele0N

H19ED

Guru
30. jul 2022
2.499
2.040
113
Jaz sem pa prebral pred dnevi, da je tudi republikancim v interesu tale vojna, saj dobivajo takšne posle kot jih prej niso 10-15 let. ZDA bo največji vojni dobičkar na koncu, če gledamo kakšne posle so dobili oz. naročila glede vojaške opreme.

Jaz vidim samo eno opcijo pri pogajanjih, da je Krim uradno Ruski in ne več UA in to mednarodno, Rusija se umakne iz UA in noben ne prizna poraza, vojna končana. Vse ostalo še par let ne bo dosegljivo. Preveč denarja je šlo tujih držav v UA, da bi zdaj pustili ozemlje Rusiji. Če bo pa tako daleč prišlo, bomo pa še prej videli balistične rakete v rokah UA in še marsikatero moderno orožje.
 

B81

22. jul 2007
34.496
8.961
113
Precekirajte, katere firme so zakupile veliko ukrajinske zemlje pred leti.
 

H19ED

Guru
30. jul 2022
2.499
2.040
113
Da bi prodal zemljo, tega tudi jaz ne bi verjel. Se je pa pred meseci pisalo, da so sklenili dolgoročne najemne pogodbe za zemljišča med ZDA in UA. Za kakšna zemljišča in kje so ta zemljišča, se nisem poglabljal v to.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.779
-213
113
Tule piše,da so ravno američani prepričevali Zelenskega o novih pogajanjih.
Ah, to je predvolilna puhlica, z namenom demokrate pred volitvami prikazat, kao oni so za pogajanja, pa Zelenski noče, pa dobiti na račun prizadevanja za mir še kakšen glas.

V resnici bo zelenski naredil točno tisto, kar mu bodo američani ukazali - in to naslednjio minuto.
 
  • Všeč mi je
Reactions: H19ED

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.779
-213
113
To že, morajo dati možnosti za pogajanje, drugače bodo izpadli slabi, da se nočjo pogovarjati. S tem da so se začeli ponovno pogajati, je zdaj žogica pri Putino, zdaj ne more več rečit ¨Ukrajina se noče pogajati¨. Če bodo pogajanja, še ne pomeni da bodo uspešna, so pa vsaj poskusili.
Saj se niso začeli ponovno pogajati. Tudi odlok zelenskega, ki ukrajincem prepoveduje pogajanja, je še vedno v veljavi.
Pa tudi izjave, da se bodo pogajali samo z putinovim naslednikom, ne kažejo, da bi se mislili pogajat.
Tako da žogica je še kar na ukrajinsko-ameriški strani, in poleg putina tudi mi lahko upravičeno rečemo, da se ukrajinci še kar nočejo pogajat.

Khmm rešitev... Guaido ima gotovo še kaj prostega časa, kaj če bi ga priznali kot predsednika Rusije, pa se pogajali z njim? Kaj pravite?
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.498
9.200
113
Rešitev je enostavna.
Zasedena ozemlja s strani Rusije (vključno s Krimom) se izloči iz Rusije in Ukrajine in ustanovi 53-o (ali katero že) zvezno državo ZDA.
Fertik.
 
  • Ljubezen
Reactions: B81

sad

Guru
24. avg 2007
20.498
9.200
113
Vse skupaj je hudičevo draga šola za ostale bivše republike sz, da jim ne pride na pamet kaj podobnega (nato,raketni ščiti, jedersko orožje) kot ukrajincem.
Jaz verjamem, da so vse države bivše sovjetske zveze dobile fajn lekcijo, če je še niso potegnile iz Čečenije in Gruzije.
Samo sem precej prepričan, da ni tista, ki jo ti misliš.