Prizadevanja za mir v Ukrajini 2

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.779
-213
113
Mislim da tole sem paše.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.902
5.458
113
4.10.....nisi up to date.....ALI PA SAMO HOČEŠ ZAVAJAT OZ. SE KREGAT?


7.11.
20.11 ZDA Ukrajini potihoma: Izrazite pripravljenost na pogajanja z Rusijo
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
Senior White House Official Involved in Undisclosed Talks With Top Putin Aides

WASHINGTON—President Biden’s top national-security adviser has engaged in recent months in confidential conversations with top aides to Russian President Vladimir Putin in an effort to reduce the risk of a broader conflict over Ukraine and warn Moscow against using nuclear or other weapons of mass destruction, U.S. and allied officials said.

The officials said that U.S. national-security adviser Jake Sullivan has been in contact with Yuri Ushakov, a foreign-policy adviser to Mr. Putin. Mr. Sullivan also has spoken with his direct counterpart in the Russian government, Nikolai Patrushev, the officials added.
The aim has been to guard against the risk of escalation and keep communications channels open, and not to discuss a settlement of the war in Ukraine, the officials said.

Asked whether Mr. Sullivan has engaged in undisclosed conversations with Messrs. Ushakov or Patrushev, National Security Council spokeswoman Adrienne Watson said: “People claim a lot of things,” and declined to comment further.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.779
-213
113
4.10.....nisi up to date.....ALI PA SAMO HOČEŠ ZAVAJAT OZ. SE KREGAT?


7.11.
Ja je stara novica, ampak še vedno aktualna - Odlok Zelenskega, ki prepoveduje pogajanja z Putinom je še vedno v veljavi.
In od 4.10. do danes se nihče od Ukrajincev ni pogajal z Putinom.
Dej tu razloži, kaj je tu zavajanje?
In s kom bi se z objavo te stare novice po tvoje kregal??? Navedi točno koga in zakaj.

Moraš pač vedet, da če me blokiraš v xx temah, ne bom toliko tu, in tudi v temah, kjer sploh še lahko kaj napišem, pišem z zamikom. ....bo pač lastnik imel manj klikov in manj €€€, sam sebi pljuvaš v skledo haha, js se za to ne bom sekiral. Meni forum ne predstavlja nič pomembnega, za razliko od tebe, ki misliš, da boš z brisanjem postov in bananjem uporabnikov, ki niso podobnega mnenja kot ti, preusmeril tok vojne v Ukrajini in dobil še medaljo. Al kaj misliš dosečt npr z bananjem uporabnika, ki npr. napiše, da so Američani prvi uporabili atomsko bombo ???? - ker po tvoje bi to morali bit rusi kajne?

No pa še povej - ti tu pišem, ker v sosednji temi zaradi tvojega bana ne morem, kolikokrat si Gargyja blokiral in mu brisal poste, da se je odločil da izbriše račun, ker mu je bilo dovolj, da tu napiše svoje mnenje, ti pa mu jih brišeš in ga banaš? Ker to je največ, kar na forumu lahko narediš, poleg tega da uporabnika zmerjaš z opico, (mislim na kakšnem kulturnem nivoju je tu moderator) v real lifu bi ga pa najbrž kar likvidiral zaradi njegovih stališč, ki se križajo s tvojim. Svoboda govora, pluralizem in svobodno izražanja mnenj je tebi tuje zadeva. Enoumje ti je bolj pisano na kožo kajne. Objavim članek iz 24 ur, niti ga ne komentiram, ti obtožiš, da se hočem kregat - potem sledi izbris posta in ban brez obrazložitve, . Ane, ko zmanjka argumentov za odgovor, bo pa ban . a to je tvoj intelektualni doseg

No dej povej, a je Kijev že kaj sprostil ročno zavoro - in se začel pogajat, al raje rečemo da je to zavajanje?
 
Nazadnje urejeno:

B81

22. jul 2007
34.489
8.958
113
Rtv upam da se kam premakne vse skupaj.
Nikamor se ne bo premaknilo, če ne bo zelensky znižal zahtev, ker putler jih sigurno ne bo.
Sam pa mislim, da jih taprvi bo, ko bo ljudi dovolj zeblo. Berem, da so rusi celo nekaj daljnovoda odstranili, da ja ne bo sanse priklopa... no nekateri pa še vedno branijo putlera. Neverjetno.
 

H19ED

Guru
30. jul 2022
2.492
2.040
113
Težko se bo kam premaknilo, tudi če Krim uradno predajo Rusiji. Zelenski pa tudi ne bo odstopil kaj veliko, že samo zaradi ZDA, vsi dobro vedo kje so naravna bogastva in ko bo konec vojnje, bodo tam črpališča, to pa spet ne bo všeč Putinu. Potem pa še NATO... :oops:
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

disc

Majstr
4. feb 2011
2.347
457
83

Tule piše,da so ravno američani prepričevali Zelenskega o novih pogajanjih.
 

H19ED

Guru
30. jul 2022
2.492
2.040
113
To že, morajo dati možnosti za pogajanje, drugače bodo izpadli slabi, da se nočjo pogovarjati. S tem da so se začeli ponovno pogajati, je zdaj žogica pri Putino, zdaj ne more več rečit ¨Ukrajina se noče pogajati¨. Če bodo pogajanja, še ne pomeni da bodo uspešna, so pa vsaj poskusili.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

H19ED

Guru
30. jul 2022
2.492
2.040
113
Tega scenarija ne bomo videli, prej jedersko bombo, kot pa Ukrajina Putinu :valjamse:
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.578
283
113
zaloge so ocitno ponucane, ce ze zda sili v pogajanja.

zdej bo se kitajc rusa za usesa, in se bosta usedla skup z zelenskim.

kaksen bo izzid, bomo pa videli....
 

H19ED

Guru
30. jul 2022
2.492
2.040
113
Nekje sem zasledil, da so starega orožja popucali 20% za UA iz ZDA, kaj je smatra za staro orožje, hm.....

Bomo videli, če bo prišlo do kakšne večjega premika pri pogajanju. Zelenski dal pogoje :

Ponavljam - obnovitev ozemeljske celovitosti, spoštovanje Ustanovne listine ZN, odškodnina za vso škodo, ki jo je povzročila vojna, kazen za vse vojne zločince in zagotovila, da se to ne bo več ponovilo. To so povsem razumljivi pogoji," je dejal ukrajinski predsednik.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska

Tule piše,da so ravno američani prepričevali Zelenskega o novih pogajanjih.
Pogoji ukrajinskega predsednika Volodimirja Zelenskega vključujejo vrnitev vseh zasedenih ozemelj Ukrajine, nadomestilo za škodo, povzročeno z vojno, in pregon vojnih zločinov. Želi tudi zagotovilo, da se to ne bo ponovilo. To najbrž sledi temu, ko je nedavno Washington skušal prepričati Kijev, naj vendarle poskusi sodelovati z Moskvo.
Ti pogoji jasno da za Ruse niso sprejemljivi, ker bi pomenili njihovo popolno kapitulacijo
 
  • Wow
Reactions: Kamele0N

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.902
5.458
113
Zakaj je po tvoje kapitulacija Ukrajincev, ki so na svojem sprejemljiva.....rusov ki defacto okupatorji pa ne? Si russofil?
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888