[PRIROČNIK] Pay Pal za telebane

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
načeloma se je najboljše izognit menjavam na Paypalu (in Amazonu) temveč plačevat v valuti kot je in potem uporabit tečaj banke.
 

jello

Guru
22. sep 2008
10.050
3.791
113
Koliko časa ste čakali na denar s paypala?

Dva dni po nakupu (buy now, plačilo preko paypala) je prodajalec (ebay štacuno, veliko artiklov) zbrisal artikel, izpraznil trgovino, na mail pa se ne javlja. Da ni vse kot mora biti sem opazil ko tudi na svojem računu kjer ponavadi vidiš ali je že poslal in kjer daš feedback nisem videl artikla. Prodajalčev feedback je ca. 98%(3.900 transakcij). Po enem tednu sem dal dispute in ker se še vedno ni javil potem še claim. Paypal mu je dal zdaj 10 dni da se oglasi in pove kako in kaj. Artikla sedaj sploh nočem več, ker sem kupil drugega, torej zahtevam denar. Koliko časa traja da paypal ugotovi kdo je kriv in koliko po tem da vrne denar?
 

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
Sem imel podoben problem. V roku 45 dni moraš vložit dispute, potem traja mislim da 30 dni da rešijo (saj so ti napisali), najprej napišeš dejstva, jih argumentira še prodajalec, potem pa izbereš excalate ali nekaj takega in mislim da je potem 14 dni rok za rešitev (vse piše). Potem pa v nekaj dneh dobiš denar. Toda pazi, dobiš ga direkt na kartico in ga tam pod prometom na Paypalu ne vidiš. Šele ko odpreš osnovno transakcijo za ta artikel, vidiš da je za enak znesek tudi -.

V glavnem traja kar nekaj časa, toda vedno ti napišejo kakšni so roki.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.378
2.415
113
Mi lahko nekdo samo na hitro razloži kako potekajo menjave valut če kupim preko ebaya.com artikel v dolarjih preko Paypala? Se prijavim not, kjer mi piše da je menjalni tečaj (cca. 1,26-1,29), potrdim 3 nakupe v skupni vrednosti 29,73$ iz Vise pa mi potegne prav tako 3 zneske v skupni vrednosti 20,35€ torej po tečaju 1,46 dolarja za €. Se mi zdi da sem dobil nekak dost dolarjev za te €ureke. Nekaj ne štima?
smile-1.gif
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.378
2.415
113
update

Finta je bila v tem da ko sem aktiviral Paypal mi je vrnilo tiste 1,50€ ki sem jih na začetku vplačal za aktivacijo in mi je zato pri eni transakciji iz VISE potegnilo le 5,44€ namesto 6,94€ zato je bil tečaj tako vrhunski. Torej menjava po 1,36$ za €.
 

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
Drugače en nasvet (že nekajkrat napisan). Preko Paypala vedno plačujte v takšni valuti kot je cena (USD, GBP...) in naj vam vaša banka potem zaračuna v eur. Paypal ima mislim da po defaultu vklopljeno opcijo, da ti že oni pretvorijo v EUR, toda tečaj je precej slabši kot na banki!
 

jello

Guru
22. sep 2008
10.050
3.791
113
Ja, samo ko pa paypal vrača denar (dispute) ga pa vrne po enakem tečaju kot ko si plačal. Banka pa po trenutnem.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.378
2.415
113
Kako spremenim to funkcijo oz. kako izberem v kateri valuti se plača? Ker mislim da je meni vse po defaultu nardilo...? Hvala
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.433
139
63
Če prav razumem, potem ko kupim nekaj na ebayu in je cena v GBP , jaz lahko to plačam v € al kako? To mi zdej neki ne gre skup...

Običajno vem da mi € pretvori v funte in to je to...
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.378
2.415
113
Če jaz prav razumem se ti vedno odločiš za klasično pot in sicer da tvoja banka paypalu plača €ure in ti Paypal menja v GBP po svoji valuti, lahko pa se odločiš da tvoja banka plača paypalu v GBP direkt in se pač obračuna po tečaju tvoje banke ki je ugodnejši od Paypal tečaja! Je tako?
 

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
Ja, imaš opcijo da ti Paypal pretvori v GBP in tebi s kartice trgajo v EUR, ali pa da ti lepo plačaš preko Paypala v GBP in ti tudi s kartice poberejo v GBP potem ti pa banka pretvoji v EUR pri mesečnem obračunu. Banke imajo precej boljši tečaj, sploh pri GBP, tako da priporočam da si na Paypali izklopite samodejno pretvorbo v EUR in plačujete v takšni valuti kot je cena na ebayu.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.378
2.415
113
Čakaj malo, sniper ima sliko iz ebaya ter ne payplaove strani, ti govoriš o neki "avtomatski" nastavitvi da ti vrže to opcijo pod default?
 

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
Preko katerega servisa pa še drugače plačuješ s Paypalom? Če neposredno nakazuješ pa tako ali tako izbereš valuto v kateri želiš.