Primerjava avtomobilskih asistenc

s_samotar

Fizikalc
5. feb 2010
544
88
28
Kaj pa letnik avtomobila in km. Avto je star dobrih 12 let in ma 385K km. To kaj uplica na uveljavljanje amzs članstva?
 

Barbarian

Fizikalc
25. sep 2008
1.219
20
38
Če misliš na AMZS te ne vprašajo o vozilu nič, itak imaš članstvo na ime in ne na vozilo - kolega je že uveljavljal na avtu k je na firmo pisan pa niso niti vprašal
 

scorpion

Majstr
25. apr 2008
1.944
131
63
Kaj pa letnik avtomobila in km. Avto je star dobrih 12 let in ma 385K km. To kaj uplica na uveljavljanje amzs članstva?
AMZS članstvo je vezano na osebo - člana, ne na prevozno sredstvo, zato imate zagotovljeno pomoč na cesti, četudi vozite različna prevozna sredstva, kot so avto (tudi s prikolico), motor, avtodom, kolo, traktor ali kombinirano vozilo, četudi niso v vaši lasti. Pomoč na cesti izvajamo za vozila do največje skupne mase 3,5 tone, največje dovoljene širine 2,55 metra in najvišje dovoljene višine 3,2 metra. Pomoč na cesti ne velja za vozila, ki se uporabljajo za prevoz oseb proti plačilu (poklicni prevoz oseb, taksi) ali oddajo v najem.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.981
6.250
113
pri taščici
Tudi jaz tuhtam da bi sel na amzs namesto na zavarovalnico. Edino nisem se se poglobil v zavarovanje v tujini.
Sicer nisem veliko tam, ampak čisto brez vsega pa tudi ne bi bil rad tam..
Druzinsko nezgodno za tujino pride nekih 120, asistence za dva avta se 50+ in....
 

krko

Guru
5. sep 2010
2.611
1.299
113
Včeraj imel asistenčni primer prek zavarovalnice Sava (zavarovana asistenca Premium).

Moje vozilo je bilo v tujini 250km od doma v enem malo bolj odročnem kraju in je obstalo na parkirišču, pred tem je izgubilo elektriko (el. servo je postal trd).

Pokličem asistenčni center, se javi prijazna gospodična/gospa, opišem problem kot mi je bil opisan prek telefona (jaz sem se nahajal v SLO). Takoj organizira lokalno vlečno službo, katera pride na kraj v 20 minutah. Po vžigu vozila je volan še vedno trd, po meritvah se vidi da alternator ne polni. Popravilo do ponedeljka oz. torka ne bo možno (ni mehanikov, ni materiala), odhod z dopusta pa je bil planiran za danes (sobota).

Kličem nazaj v asis. center, kjer se brez problema dogovorimo za vleko vozila v SLO k mojemu avtoelektričarju. Takoj povedo, da bo pripeljano tudi nadomestno vozilo s katerim se bodo tri starejše osebe in prtljaga lahko vrnili domov ter, da nadomestno vozilo pripada 5 dni.

Me pokliče pogodbena vleka, da se dogovorimo za termin prihoda vleke na kraj okvare (okvirno čez 3h).
Čez cca. 2,5h prispe vleka iz SLO z nadomestnim vozilom, v katerega je šla vsa dopustniška roba treh oseb.
Okvarjeno vozilo je bilo do večera dostavljeno avtoelekričarju. Nadomestno vozilo sem takoj vrnil oz. se je naložilo na prazno vleko, ker ga ne potrebujem saj imamo dovolj vozil doma in ni bilo smiselno, da mi še eno vozilo stoji parkirano in zavzema prostor.

Glede na to, da sem vse to urejal iz SLO, vozilo s tremi starejšimi osebami pa je bilo v tujini, je vse potekalo kot je bilo dogovorjeno in nimam niti najmanjše pripombe. Prav nasprotno, vse pohvale asistenčnemu centru in vlečni službi.

p.s. S tem sem izkoristil bonus prevoza okvarjenega vozila (pripada 1x letno iz tujine oz. 2x v SLO).
p.p.s. Upam, da zdaj ta stara jajca od avta vredna pod 1.000€ ne bodo crknila kje daleč od kakšnega odpada....bližje odpadu boljše je, ker ga bom samo še tja lastnoročno odvlekel :valjamse:
 

scorpion

Majstr
25. apr 2008
1.944
131
63
Tudi jaz tuhtam da bi sel na amzs namesto na zavarovalnico. Edino nisem se se poglobil v zavarovanje v tujini.
Sicer nisem veliko tam, ampak čisto brez vsega pa tudi ne bi bil rad tam..
Druzinsko nezgodno za tujino pride nekih 120, asistence za dva avta se 50+ in....
Ne vem, a eni ne znate iti na spletno stran AMZS in prebrati, kaj vse posamezno zavarovanje nudi? Saj vse lepo piše, če kaj ni jasno, pač pokličeš in vprašaš, kar te zanima.
Jaz sem asistenco iz Triglava na AMZS zamenjal 2 leti nazaj. Že takrat je bilo 50€ ceneje. In tudi letos niso podražili, Triglav pa sigurno je.

 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi