Prevoz v München 6.11. ?

marek

Zelenc'
1. nov 2008
3
0
1
Ali gre mogoče kdo v ta konec v petek 6.11. Prevoz rabi moj brat...del stroškov seveda pokrije !
 

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.719
82
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
Meni je VLAK najugodnejša varianta. Vsako leto dva do trikrat potujem medcelinsko iz Munchna in zadnja leta tja in nazaj potujem z vlakom (72 EUR povratna vozovnica, ponoči z ležalnikom +15 EUR). Ker gre 3 krat na dan, ni problema s predolgim čakanjem in ker od glavne žel. postaje do letališča pelje S-bahn, tudi ni problema s prevozom do tja.
 

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.719
82
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
Vlak na relacij Lj-Munchen še nikoli ni vozil več kot 7 ur, ponavadi vozi 6 ur in pol,vendar pa računaj še 45 minut od žel. postaje do letališča in 2 uri, kolikor prej se moraš čekirati na letališču za let. Ker pa nikoli vse idealno jaz potujem tako, da mora iti vlak iz Lj vsaj 10 ur prej, kot je odhod letala. Najraje imam, če je ta čas 12 ur: pol ure pred Munchnom me sprevodnik zbudi, ponudi kavo in rogljiček, na žel. postaji potem kupim karto do letališča in še kaj konkretnega prigriznem ter se odpravim na letališče (S1 ali S8), tam uredim vse formalnosti in grem v Edeko po par Frančiškanerjev (zame najboljše pivo) in nato se v miru vkrcam.
 

marek

Zelenc'
1. nov 2008
3
0
1
Problem je da povratna karta velja le 1 mesec, moj brat gre pa za dva. Enosmerna pa stane isto :S

No smo rešil sedaj...gor pravzaprav gre z vlakom, nazaj grem pa jest ponj....Drugač je najbolš it z zasebnimi prevozniki, ki fjakajo gor, samo moraš trofit datume !

1. bi mogu lih 12 ur čakat za nazaj
2. Rad bi minhn vidu
smile-1.gif


lp
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.888
9.553
113
Pol ga pa ti gor pelji, za dol bo pa že počakal tistih 12 ur.
 

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.719
82
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
Citat:
Uporabnik marek pravi:.Drugač je najbolš it z zasebnimi prevozniki, ki fjakajo gor, samo moraš trofit datume !
lp

Čas potovanja z avtom je v idealnih pogojih 2 uri krajši, kot z vlakom, v povprečju pa le kake pol ure s tem, da je riziko da zamudiš polet zelo velik!
Zasebni prevozniki te peljejo s kakim kombijem ali osebnim avtomobilom in udobje v tem primeru se niti pod razno ne more primerjati z udobjem v kupeju ali ležalniku (spalniku) vlaka. Poleg tega je na cesti do Munchna možnih polno zapletov (zapore, sneg, nesreče, zdomci,...) in v zimskem času to pomeni skoraj obvezne zamude, na vlak pa lahko 99% računaš da bo točen.
Preizkusil sem tudi ta način ("zasebni prevoznik") in NE, HVALA! Dokler vlak v Munchen vozi 3x na dan je to najoptimalnejša rešitev.