Prestigio MultiPhone, prihaja.

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.806
2.556
113
netko vas nateguje
tongue-1.gif
 

Technics111

Pripravnik
14. maj 2011
349
0
16
itak da si švabi lahko privoščijo takšne cene če dobijo dober rabat,glede na količine ki jih prodajo,ker imajo tako veliki trg,da se lahko špilajo z dobavitelji in jim postavljajo take pogoje,da vsak kateri je malo pameten bo rajši manj zaslužil po kosu, na veliki količini komadov npr. v nemčiji,kot pa tukaj v slo. več na komad in bo prodal manjše število kosov...(to žalost kaj jo pač lahko )

lahko naredite group buy...:)
 
Nazadnje urejeno:

retro

Fizikalc
18. dec 2011
6.290
23
38
Murska republika
Kolikor je za razbrati je tako kot praviš tako sem pred dnevi kupil tiskalnik HP 3520 prehodil sem kar nekaj trgovin in glej ga zlomka v 7 trgovinah ki na našem področju prodajajo to robo so cene ISTE no skoraj iste razen nekaj centov razlike v dveh trgovinah in ko sem trgovca vprašal zakaj tako mi je odvrnil da dobavitelj zahteva takšno ceno pri prodaji, in potem bodi pameten.
 

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.638
145
63
Btw poglejte sam ceno pr jodlarjih recimo za Gal. S3 in kaka je pri nas. J. trg naredis voje, spletarji imajo pa tudi drugo politiko (takoj je 10% razlike).
 

retro

Fizikalc
18. dec 2011
6.290
23
38
Murska republika
netko--v kakšnem smislu boste uredili Nemčijo?
Če pogledamo te cene te kar malo stisne pri srcu .
1674850-Zajetaslika.PNG
 

Priponke

  • 1674850-Zajetaslika.PNG
    1674850-Zajetaslika.PNG
    122,3 KB · Ogledi: 192
Nazadnje urejeno:

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.618
208
63
Kranj
retro: to so spletne trgovine, njim je dovolj 5% zaslužka....fizična trgovina ne preživi niti z 10-15% ne....torej najti nemškega dobavitelja in vprašati kakšna je MPC v fizični trgovini cena, sem prepričan, da vsaj 169€ +....pa upoštevaj, da je DE 65mio trg.....ASBIS torej 33x manj robe naroči. In ker ima nemški kupec višjo kupno moč, beri 2000€ plače, veliko lažje in hitrejo kupijo, torej se hitreje denar obrača.
 

retro

Fizikalc
18. dec 2011
6.290
23
38
Murska republika
Sam si to drugače predstavljam, glej zakaj potem naše spletne strani nimajo istih cenkot nemške ? torej našim ni dovolj 5% zakaj potem Nemcem ki imajo večje zasluške roba še ceneje? potem trpi slovenski kupec kateremu je kupna moč manjša vendar so apetiti trgovcev in ponudnikov višji, poglej si sedaj te razprodaje kjer so znižanja tudi do 80% , dobro ne gre za tehnično robo, ampak Prestigio je lani imel 25% tržni delež v evropi, če se motim naj me popravi nekdo z drugo inf. ampak ta roba ni znižana.

Kakor koli že tako sem gledal cene tudi v redni prodaji po nekaterih drugih državah in začevši z Češko , Rusijo , ceneje kot pri nas dočim Hrvaška in Srbija itd, cene kot v Sloveniji--torej nas imajo ŠE vedno za balkance in temu primerne so tudi cene.
Poglej si tudi malo etikete z cenami nekaterih izdelkov ki se prodajajo pri nas v tujih trgovinah in boš videl da je cena drugih držav nižja kot je prodajna cena za Slovenijo in ta vtis balkanskega me vedno muči.
Smo Torej prisiljeni kupovati dražje ali pa tako zahteva evropa, tu nekje vmes bo resnica, še vedno smo del balkana in ne evrope.
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.618
208
63
Kranj
točno tako, cene do naših dobaviteljev pridejo po balkanskem ceniku....
 

dejvi

Fizikalc
30. avg 2010
1.324
0
36
maribor
čisto preprosto, druge države imajo večji trg, primer če nekaj prodajaš

100000 kosov z 10 euri dobička

ali

1000 kosov po 30 euri dobička,

kateri prodajalec bo imel večji izkupiček in kateri bo dobil tudi večji rabat pri direktnem izdelovalcu,logično ne

lp
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.664
6.060
113
pri taščici
Belo tehniko po evropi dobiš mogoče celo samo za pol cene naše(se pravi naši trgovci dajo 100% marze, razen če jim dobavitelj proda dražje, kot je v tujini maloprodajna) tretjino pa zagotovo ceneje.
 

Ketidu

Fizikalc
23. feb 2009
225
31
28
Štajerska
To pa sploh!
Ko sva kupovala aparate za kuhinjo (slabi dve leti nazaj), sva za pečico, indukcijsko ploščo, napo, pomivalni stoj dala 700 EUR manj, kot bi dala za identične naprave pri nas.
Našel trgovino v Budimpešti, jih poklical in se v nemščini vse zmenil. Do tja in nazaj sem skuril en tank dizla (takrat 50 EUR).
Še najbolj smešno mi je bilo, ko sva gledala te aparate pri nas, so bili "Made in Poland", pri Madžarih pa "Germany" (Electrolux in AEG).