Prestigio MultiPhone 4500 duo

junge

Zelenc'
7. mar 2013
1
0
1
Najprej lep pozdrav vsem, sem nov tako na forumu kot tudi med PD4500 uporabniki..
smile-1.gif


tako na hitro sem prebral to temo, ko sem punci kupil ta telefon, ima namreč dve kartici... prvi vtis: zelo zadovoljen. Razmerje cena/kvaliteta je precej dobro.

me pa zanima ena stvar: dogaja se ji namreč, da telefonske številke ne poveže s kontakti. Uporablja google kontakte.
Primer: mojo številko ima shranjeno s +386 predpono in če jo kličem v SLO, se prikaže samo številka, ne prikaže pa tudi imena. Enako se zgodi, če me pokliče kar s številko 051..., brez predpone +386. Tudi v tem primeru se ime ne prikaže...

Je kak nasvet, potrebno uporabiti kak drug dialer, contacts programček?

spomnim se še, da me je ob prvem zagonu nekje spraševal, ali želim samodejno predpono za državo, ponudil je +386, pa sem (pre)hitro potrdil... da sedaj tega več ne najdem, ni potrebno povdarjati, kajne...
smile-1.gif


hvala vanprej, lep pozdrav,

Dejan
 

Rocco

Pripravnik
17. jan 2008
200
0
16
Ljubljana
Živjo, še ena težava se mi je pojavila:

Če me kdo kliče na SIM1/Mobitel iz mobilnega omrežja se lahko oglasim, če pa kliče iz stacionarnega omrežja pa klicatelju dvakrat pozvoni in javi zasedeno, meni pa ne zvoni niti ne javi nič zgrešenega...

Na SIM2/Simobil dela BP.

13.gif
 

retro

Fizikalc
18. dec 2011
6.292
23
38
Murska republika
Če ti ni škoda programov ki si jih prenesel naredi reset na tiovarniške nastavitve in potem vse po vrsti na novo,temo z nepojavljanjem kontaktov smo v eni temi že nekaj razčlenili, ne razumem zakaj imate nekateri te probleme ker jih v svojem telefonu opisanih nimam, torej poizkusi , ostalo pa bom poiskal kje je zabeleženo.
 

retro

Fizikalc
18. dec 2011
6.292
23
38
Murska republika
posnetek s telefonom 4500 :

cool-1.gif




http://youtu.be/d5IUjRWgKic

Ko sem filmsko urejal ta posnetek sem moral celotni posnetek zavrtet zato ker snemanje v pokončnem položaju aparata da ležeči posnetek zato je ta posnetek tako ozek, drugič bom snemal z aparatom v vodoravnem ali ležečem položaju in takrat bo posnetek širok in ga ne bo potrebno obračat, to sem ugotovil ko sem prenesel posnetek iz aparata na računalnik .

1719663-ATT00764.gif
 

Priponke

  • 1719663-ATT00764.gif
    1719663-ATT00764.gif
    2,4 KB · Ogledi: 180
Nazadnje urejeno:

retro

Fizikalc
18. dec 2011
6.292
23
38
Murska republika
Slikano z 8 mp ,HDR posnetek je druga slika, se lepo vidi kako je isti posnetek v HDR zares boljši.Ko slikaš z HDR ti posname obe sliki tako da potem lahko izbiraš.
1719693-IMG_20130303_144744.jpg
 

Priponke

  • 1719693-IMG_20130303_144744.jpg
    1719693-IMG_20130303_144744.jpg
    71,7 KB · Ogledi: 182
Nazadnje urejeno:

boss98

Zelenc'
26. feb 2013
15
0
1
Verjetno ste že to kje omenili, pa vseeno.....
zadnjič sem naložil nekaj aplikacij, nekaj tudi izbrisal, pa mi od takrat nonstop 3-4x dnevno ali pa več obvešča, da sem prejemnik Iphone5 pa takšne reklame.
naložil sem antivirus Avast, pa ni nič bolje.
Kaj ste vi uporabili, da ste kaj takega odstranili?
 

TurboD

Pripravnik
19. dec 2012
112
3
18
Jao,jao,jao....
Imam ta telefon cca 14 dni in mi je do sedaj delal brez problemov. Danes pa se mi noče povezati na nobeno wi-fi omrežje. Omrežja vidi, gesla so pravilna, samo mi nonstop skače "pridobivanje IP naslova..." in na koncu ni nič iz tega. Testiral sem na treh omrežjih in povsod je isto. Sem pa včeraj testno inštaliral dve aplikaciji za Remote Samsung TV, ki stadelovali normalno in sem jih danes tudi odinštaliral. Ali je telefon že za na servis ali lahko probam še kaj drugega?
 

retro

Fizikalc
18. dec 2011
6.292
23
38
Murska republika
Boss 98.@----.ena od aplikacij ti pošilja taka sporočila, že zadnjič sem omenil da mi je to delal Adblock..program ki bi naj branil pred reklamami, ko sem ga odstranil je mir, torej odstrani neke od aplikacij in boš videl katera ti to dela.

TurboD @-- nekaj si mu zmešal v nastavitvah z eno od aplikacij ki potrebuje za svoje delovanje Wifi in IP --v skrajnem primeru počisti podatke v programu v katerem bi naj bil problem, če ne naredi hard reset--ruterja potem pa telefona.
 
Nazadnje urejeno:

boss98

Zelenc'
26. feb 2013
15
0
1
Citat:
Uporabnik TurboD pravi:
Jao,jao,jao....
Imam ta telefon cca 14 dni in mi je do sedaj delal brez problemov. Danes pa se mi noče povezati na nobeno wi-fi omrežje. Omrežja vidi, gesla so pravilna, samo mi nonstop skače "pridobivanje IP naslova..." in na koncu ni nič iz tega. Testiral sem na treh omrežjih in povsod je isto. Sem pa včeraj testno inštaliral dve aplikaciji za Remote Samsung TV, ki stadelovali normalno in sem jih danes tudi odinštaliral. Ali je telefon že za na servis ali lahko probam še kaj drugega?

Ali imaš mogoče router, ki je zaklenjen na MAC adresso? Če jih imaš, ima ta telefon BUG, ker se MAC addresa spreminja vsakih 5 minut. Preverjeno pri meni
 

TurboD

Pripravnik
19. dec 2012
112
3
18
Citat:
TurboD @-- nekaj si mu zmešal v nastavitvah z eno od aplikacij ki potrebuje za svoje delovanje Wifi in IP --v skrajnem primeru počisti podatke v programu v katerem bi naj bil problem, če ne naredi hard reset--ruterja potem pa telefona.

Retro, sem povrnil tovarniške nastavitve, brisal sd kartico, ....
Zanimivo je to, da mi odpre wi-fi sekcijo, najde omrežja, pove kakšno je omrežje, vpraša za geslo (če je to potrebno) in potem kontaktira router in čaka na IP naslov, ki ga pa ne dobi ali ne zaznaja
confused-1.gif
. To je začel delati kar od enkrat brez opozorila ali resetiranja ali blokiranja telefon.
Telefon mi ni niti padel, niti ga nisem kopal. Ali se da kje ročno nastaviti IP naslov?
 

TurboD

Pripravnik
19. dec 2012
112
3
18
Citat:
Ali imaš mogoče router, ki je zaklenjen na MAC adresso? Če jih imaš, ima ta telefon BUG, ker se MAC addresa spreminja vsakih 5 minut. Preverjeno pri meni

Ne nimam in tudi sicer sem to probal na treh različnih omrežjih..
frown-1.gif
 

retro

Fizikalc
18. dec 2011
6.292
23
38
Murska republika
Ko nastaviš novo omrežje se ti avtomatsko vnesejo parametri ruterja te podatke potem vidiš v wifi nastavitvah, da se izbrisati staro orežje in prilimati novo,.Kje se da vpisati IP ?? ne vem ker kolikor vem je vse v prenosu nastavljeno .
Na telefonu izgleda to približno tako--slika
1720553-Screenshot_2013-03-08-18-09-25.jpg
 

Priponke

  • 1720553-Screenshot_2013-03-08-18-09-25.jpg
    1720553-Screenshot_2013-03-08-18-09-25.jpg
    56,7 KB · Ogledi: 199
Nazadnje urejeno: