Prepoved prehoda čez travnik

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.208
4.689
113
Ljudi nima smisla loviti in se z njimi zapletati v prepir. Videl sem, kako je en uspešno namignil ljudem, da naj ne parkirajo na njegovem travniku. Navozil nekaj kupčkov gnoja. Za slabo samokolnico vsak kupček. Precej bolj preprosto kot z nekimi ovirami, ki jih mogoče ob sploh cesti nimaš pravice postavljati ("vplivno območje ceste), čeprav je že tvoje zemljišče. Razen tega ovire delajo problem tudi pri delu s stroji. Varianta je tudi, da če imaš kaj živine na rešetkah, malo bolj vestno gnojiš travnik z gnojnico med sezono.
Pri mnogih ljudeh obstaja prepričanje, da hoja skoraj ne dela škode. Kolesarjenje pa jo denimo dela. Moja izkušnja na bližnjih planinskih poteh je taka, da tam, kjer samo hodimo, so stvari slabše, kot tam, kjer so kolesarske proge. Res je sicer, da je kolesarjev manj, kot nas je tistih, ki vsaj enkrat tedensko uberemo po teh poteh. Štel nisem nikoli, vseeno pa mislim, da po poti, ki jo imam v mislih, v povprečju gre samo med 10 in 50 ljudi dnevno. Ni tu neke procesije, pot poteka po strmem gozdu in so jarki kar konkretni na nekaterih mestih, drugje pa korenine, ki smo jih osvobodili zemlje.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.271
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Hej. Potka je bila od nekdaj, vsi tam hodijo do gozda. večina nas ni niti vedela, da "ni dovoljeno". Odkar je tabla nismo šli, seveda. me je pa vseeno zanimala pravna ureditev tega področja. Lastniku je dopizdilo v času karantene, ker je imel folk več časa na sprehode.

Sandro in njene objave ignorirajte, že vrsto let mi sledi na forumu in kritizira kar najde. Boh ve kake komplekse ima, verjetno breztične.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.302
5.830
113
pri taščici
Prehod travnika v maju naredi več škode kot decembra. Problem je ce, se dnevno hodi čez njega. In to v večjem številu(meščanska pešpot)
Da pa je še v bregu, se ti pa zgodi scenarij Rambo013
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Hej. Potka je bila od nekdaj, vsi tam hodijo do gozda. večina nas ni niti vedela, da "ni dovoljeno". Odkar je tabla nismo šli, seveda. me je pa vseeno zanimala pravna ureditev tega področja. Lastniku je dopizdilo v času karantene, ker je imel folk več časa na sprehode.

Sandro in njene objave ignorirajte, že vrsto let mi sledi na forumu in kritizira kar najde. Boh ve kake komplekse ima, verjetno breztične.
Glej gazite po tujem. Delate škodo. Kaj tukaj ni jasno.
Pa verjetno so se pridružili še kolesarji pa sprehajalci psov...
Če bodo kdaj zidali na tem travniku a boste še hodli čez parcelo mimo hiš?
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Zanima me ali lahko lastnik večjega travnika s tablo prepove prehod sprehajalcem čez ta travnik?

Razumem, da ne smeš tam psov spuščati, kampirati in podobne stvari. Ampak sam prehod ali lahko prepove in ali lahko postavi takšno tablo?

Travnik je med naseljem in gozdom. S prepovedjo je potrebno namesto 200m, narediti skoraj 2km da prideš na drugo stran travnika,ce želiš v gozd in naprej. Hvala.
to pa moram malo pokomentirati. o_O
ynos . Lahko oziroma mora, ker sprehajalci nimajo tolko sivih celic, da bi sami vedeli, da nekaj ni njihovo in naj pustijo pri miru.
Če razumeš, da ne smeš puščati psov, kako potem ne razumeš, da recimo tudi tebe žena ne sme puščati na tuj travnik?!
kampirati??? Ja.... pa še z mobilno hišico :bonk:
Če je travnik med naseljem in gozdom, še ne pomeni da je za tvojo uporabo. Pač, ti bi do gozda na sprehod in se je ta travnik postavil vmes. Jebemusunce, le kdo ga je postavil vmes.
Lej, če greš na sprehod, narediš xxkm. In kje je problem, če narediš še 2km več in nobenmu ne delaš škode, motiš posest...itd. Imam občutek, da se sprehajate tako, da bi se čim manj sprehajal.
Jaz sem tud letel v tujino, pa so me "phrasci" prvo v Frankurt odpeljal presedat na drugo letalo, namesto da bi mi prikrajšali čas in me iz Brnika odpelal na cilj:fredi:;)
Enim treba res vse narisat, napisano že ni dovolj.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.208
4.689
113
Če potka tam od "nekdaj" kot je napisal ynos, potem bi celo obstajala neka minimalna možnost, da je vpisana neka služnost. Čeprav dvomim. Ne vem, kako so pri nas nekdaj ljudje vedeli, da je čez neko območje narejena pot. Dvomim, da je bilo to kaj uradno zabeleženo. Vem pa, da je bilo kdaj kaj hude krvi, če je kak lastnik na to "pozabil", ko so se pojavili buldožerji in so se začeli večji premiki zemlje. Pa kak vikend se zgradil in so lastniki nekako sprejeli to, da jim tu pa tam kdo gre čez zelenico, ker je tam od nekdaj bila pot. Iz mladosti se ne spomnim, da bi kdo pot dejansko zaprl. Jo je pa mogoče malo preusmeril in potem tam parkrat prej pokosil, da so se ljudje navadili hoditi tam.
Drugo dejstvo pa je, da so bile te poti za neko malo število "avtohtonih" prebivalcev, široke vsega nekaj 10 cm. Ko je trava zrasla, si pač bil moker do kolen, ko si zjutraj šel v šolo. Danes teh problemov ni, ker dejansko nihče ne hodi po nekih opravkih peš, otroke se v šolo tako ali drugače vozi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: gr69

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
KSZ. Dajte no razločit pot za it v šolo, trgovino,... od "poti" za sprehode. Ta zadnja ni nobena nujnost!
 
  • Všeč mi je
Reactions: lanos

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.302
5.830
113
pri taščici
Se služnosti za glavni daljnovod za Lj kot vem ni vpisane (pa stoji že pol stoletja) pa bo neka potka?

Sprehajalna pot ni nobena nujna pot.
Pri starših tudi opazujem.precej sprehajalcev, ki se km ali dva daleč pripeljejo z avtom (po vaških cestah) da potem.po gozdu bluzijo....
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Pepe , ti zdaj mal kompliciraš. Tip je napisal oz. vprašal, če lahko nekdo nekomu prepove hojo po privatni obdelovalni kmetijski površini.
Odgovor je DA. Če tabla ni dovolj, je pa palica sigurno.
Razne slušnosti so določene z nekim namenom, ki pa ni sprehod "turistov".
Ja, opažam. da je zmeraj več nekih sprehajalcev. Pa ne samo takšnih, ki bi čez travnike do gozda. Ki spet ni njihov. Folk se kar sprehaja med hišami, vikendi, po dvoriščih (kao ne vedo, da je privat), gledajo kdo je tam in kaj te lastniki počno. Vem, da sprehajalci ne morejo v tla gledati, ampak bulit nekomu na mizo, v objekt, kaj pečeš na roštilju, kdo je tam, itd.... je pa butasto v temelj.
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.208
4.689
113
lanos: obstajajo tudi situacije, kjer ne gre za služnost, temveč za občinsko pot, kjer te nima noben zakaj spraševati, zakaj tam greš. Vem za en konkreten primer. "Mejaša" sta od "nekdaj" v sporu in sta počasi vsak svojega električnega pastirja nastavila na "mejo". Ampak med njima sploh ni meje, ker je vrisana občinska cesta, ki se res zapustila za prevoze, ker se je uporabljala samo za vprege. Po tej poti ima vsakdo pravico iti. Ampak občina se ne briga za svojo lastnino in zanjo ne skrbi primerno. Morala bi mejaša odgnati na mejo in pot nekajkrat letno pokositi. Da bo paradoks še večji, se je pred slabimi tridesetimi leti del poti tudi prestavil in na novo odmeril, da se je lahko teren drugače uredil, pot pa je bolj ravna. Sedaj seveda še bolj redko kdo ve, da je tam občinska zemlja.
Seveda ne trdim, da gre v primeru o katerem debatiramo v tej temi, za tako situacijo. OT to zlahka preveri na PISO. Za gornji primer se vidi spodaj. V realnosti tukaj čez ne prideš, ker je električni pastir, na gornjem koncu vinograda pa je lastnik vinograda nasipal kup zemlje, da mu ljudje ne bi mimo hodili.

1590656086907.png
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Ja da ne govorimo o zgledu ki ga on in takšni dajejo svojim sončkom.

Pa še drug del. Toliko takšni sprehajalci pustijo smeti v gozdu.
Dajte se no sprijaznit - mi na vasi smo očitno toliko drugačni in nas gledajo kot pač gledajo recimo zebre v živalskem vrtu. Kdo pa nam je kriv, da nismo v mestu doma.
Bi dodala, pridejo z mesta na selo, kako je lepo. Potem jih vse moti...ja kaj pa rineš na selo.
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
lanos: obstajajo tudi situacije, kjer ne gre za služnost, temveč za občinsko pot, kjer te nima noben zakaj spraševati, zakaj tam greš. Vem za en konkreten primer. "Mejaša" sta od "nekdaj" v sporu in sta počasi vsak svojega električnega pastirja nastavila na "mejo". Ampak med njima sploh ni meje, ker je vrisana občinska cesta, ki se res zapustila za prevoze, ker se je uporabljala samo za vprege. Po tej poti ima vsakdo pravico iti. Ampak občina se ne briga za svojo lastnino in zanjo ne skrbi primerno. Morala bi mejaša odgnati na mejo in pot nekajkrat letno pokositi. Da bo paradoks še večji, se je pred slabimi tridesetimi leti del poti tudi prestavil in na novo odmeril, da se je lahko teren drugače uredil, pot pa je bolj ravna. Sedaj seveda še bolj redko kdo ve, da je tam občinska zemlja.
Seveda ne trdim, da gre v primeru o katerem debatiramo v tej temi, za tako situacijo. OT to zlahka preveri na PISO. Za gornji primer se vidi spodaj. V realnosti tukaj čez ne prideš, ker je električni pastir, na gornjem koncu vinograda pa je lastnik vinograda nasipal kup zemlje, da mu ljudje ne bi mimo hodili.

Poglej priponko 33799
Ja to se greš pa tožit... Saj pri nas je kup poti ki jih"zaprejo "med pašo. In kup poti ki niso urisane in se vsi po njih vozijo-mišljene so za lastnike parcel ne pa "sprehajalce" no zadnja leta so in štirikolesniki.

Ampak kaj čmo. Če bi imeli v "ynos" primeru ljudje neko pamet bi hodli ob robu ali pa po daljši poti, vsaj v času ko raste trava .
Sam če greš odpirat takšno temo potem si to predstavljaš po svoje.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.394
963
113
Obišči stran
Glej gazite po tujem. Delate škodo. Kaj tukaj ni jasno.
Pa verjetno so se pridružili še kolesarji pa sprehajalci psov...
Če bodo kdaj zidali na tem travniku a boste še hodli čez parcelo mimo hiš?

Zate je idealna služba, da greš in popucaš vse cigane, ki si takole prisvojijo tujo zemljo... 14 dni nazaj se je iz zapora z audijem in šotorom privlekel na tujo zemljišče cigo s familijo, 500m stran od kolega. Mu greš razložit, da tam nima kaj iskat? :D
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
lanos: obstajajo tudi situacije, kjer ne gre za služnost, temveč za občinsko pot, kjer te nima noben zakaj spraševati, zakaj tam greš. Vem za en konkreten primer. "Mejaša" sta od "nekdaj" v sporu in sta počasi vsak svojega električnega pastirja nastavila na "mejo". Ampak med njima sploh ni meje, ker je vrisana občinska cesta, ki se res zapustila za prevoze, ker se je uporabljala samo za vprege. Po tej poti ima vsakdo pravico iti. Ampak občina se ne briga za svojo lastnino in zanjo ne skrbi primerno. Morala bi mejaša odgnati na mejo in pot nekajkrat letno pokositi. Da bo paradoks še večji, se je pred slabimi tridesetimi leti del poti tudi prestavil in na novo odmeril, da se je lahko teren drugače uredil, pot pa je bolj ravna. Sedaj seveda še bolj redko kdo ve, da je tam občinska zemlja.
Seveda ne trdim, da gre v primeru o katerem debatiramo v tej temi, za tako situacijo. OT to zlahka preveri na PISO. Za gornji primer se vidi spodaj. V realnosti tukaj čez ne prideš, ker je električni pastir, na gornjem koncu vinograda pa je lastnik vinograda nasipal kup zemlje, da mu ljudje ne bi mimo hodili.

Poglej priponko 33799

Pepe, res ne vem, zakaj lepiš neke slikice tukaj od tebi znanih primerov.
Vidim, da rad gledaš po PISO-tu, kdo ima kje kaj.
A s tem si hotel predlagati, da naj sprehajalci prej na PISO preverijo, kje se bodo sprehajali?
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Zate je idealna služba, da greš in popucaš vse cigane, ki si takole prisvojijo tujo zemljo... 14 dni nazaj se je iz zapora z audijem in šotorom privlekel na tujo zemljišče cigo s familijo, 500m stran od kolega. Mu greš razložit, da tam nima kaj iskat? :D
Pejt mu ti pomagat razložt. Sej je tvoj kolega. ;)
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.208
4.689
113
Pepe, res ne vem, zakaj lepiš neke slikice tukaj od tebi znanih primerov.
Vidim, da rad gledaš po PISO-tu, kdo ima kje kaj.
A s tem si hotel predlagati, da naj sprehajalci prej na PISO preverijo, kje se bodo sprehajali?
Lanos, nekaj kulture prosim. Za ta primer, ki sem ga navedel, vem že dolgo in ga nisem rabil iskati po PISO.

O primeru, ki ga je napisal OT, ne veš nič, tako kot jaz ne vem. Če bi bila zemlja občinska, potem bi imeli sprehajalci pravico, da tam hodijo. Dal sem konkreten primer, kjer so si ljudje prilastili občinsko zemljišče, zaprli prehod, čeprav dobro vedo da ni njihovo. Tudi to je kultura do lastnine v Sloveniji. OT pač lahko preveri, kje je javno dobro v tistem primeru. Mogoče niti cesta ni.
Včasih je kaj iz zgodovine "narobe" vrisano. Tisto je pač potrebno urediti. Dokler ni bilo subvencij, pri naši hiši ni nihče vedel, da imamo cesto vrisano ravno čez sredino travnika. V naravi že vsaj 100 let cesta poteka ob robu parcelnih mej (našega in drugih travnikov), kjer je teren tudi bolj primeren in ga ne poplavlja. V dogovoru z občino so to odmerili, lastniki so dali v javno dobro tisto, kar je dejansko cesta in dobili nazaj tisto, kar ni. Občina je plačala meritev, stroškov lastniki niso imeli, dobili pa tudi niso nič. To se mi zdi pošteno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Pepe, dečko je napisal konkterno kaj ga muči in dobil odgovor.
Ti si prišel ven s problemi, ki s njegovim vprašanjem nimajo veze ampak je zadeva povezana s problemi v tvoji okolici.
Drugič: Kar je bilo v "zgodovini "vrisano ne moreš ti trditi, da je bilo narobe vrisano. Včasih je bilo pač tako, če so pa začeli drugače uživati (si samovoljno prilaščati, voziti mimo/povpreko, po bližnjici) in si niso uradno zadev uredili so pač zadeve neuradno narejene tako kot so. Lahko je to 10,20,50,100 let.
Lahko bi ti napisal zadeve iz moje okolice (verjetno tebe ne zanimajo), kako se hočejo ljudje dokopati do kosa zemlje, pot prestaviti na sosednjo zemljišče, ...itd itd.
Kako to vem? (če te zanima) V lokalni skupnosti smo reševali neke zadeve in sem doživel vso hudobijo nekaterih ljudi. (in s tem sem se ukvarjal dolgo časa) In če bi si ljudje poiskali mejnike preden naredijo neki poseg v neki prostor, ostali a svojem, obdelovali svoje, težav verjemi ne bi bilo. In midva res ne bi o teh zadevah danes pisala.
In da ne boma mimo teme. Še zmeraj sem mnenja, razni sprehajalci se naj držijo nekih planinskih, pohodnih, javnih poti in ne bi problemov. Pa še nekaj naj bo jasno. Javna pot, ki ni vrisani ni nobena javna pot, ampak je še zmeraj privat lasnina! Je pa res, da je vrisana javna pot, ki si jo je prilastila neka privat oseba ŠE ZMERAJ javna površina. Tega sprehajaci res ne morejo vedeti, zato se naj držijo kot sem prej napisal.