Prepoved prehoda čez travnik

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.268
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Zanima me ali lahko lastnik večjega travnika s tablo prepove prehod sprehajalcem čez ta travnik?

Razumem, da ne smeš tam psov spuščati, kampirati in podobne stvari. Ampak sam prehod ali lahko prepove in ali lahko postavi takšno tablo?

Travnik je med naseljem in gozdom. S prepovedjo je potrebno namesto 200m, narediti skoraj 2km da prideš na drugo stran travnika,ce želiš v gozd in naprej. Hvala.
 

Fonzl

Guru
5. sep 2007
6.757
4.904
113
Sprašujem zaradi tega.


Tole je problem:

Vse navedene aktivnosti so dovoljene zgolj na neobdelovalnih kmetijskih zemljiščih: njive, travniki in druge kmetijske površine, na katerih kmet izvaja kmetijske aktivnosti, so obdelovalna kmetijska zemljišča!
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Ne se delat norca. Dela se škoda ker z dnevno hojo čez travnik uničujete travo. Če bi imel kaj občutka bi šel ob robi parcele, ampak ti si ynos ...
Aja travo ima za hrano žvali...
 
  • Všeč mi je
Reactions: kelih

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.201
4.671
113
Čudno je, da je treba hojo čez travnik s tablo prepovedati. Ali je bila tod mogoče nekoč pot? Pri nas je vsak kolikor toliko normalen kmet vedel, da se starodavna pot pusti, čeprav skoraj nihče več ne hodi. Moj oče ni pustil, da bi ograjo vrta prestavili tako, da bi pot zaprli, čeprav takrat že 10 let nisem videl nikogar iti po tisti poti. Ja, nekoč se še je poštar vozil z mopedom po njej. Nekoč ...
Če pa so si novodobni sprehajalci čez travnik udrli bližnjico do gozda, pa je seveda povsem druga pesem. Take bližnjice mogoče uporabljaš pozimi, v času vegetacije pa nikakor ne.
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.514
264
113
ja seveda, vkolikor gre pot ob robu travnika bi se bilo smiselno pogovort s kmetom. naceloma se take poti ne zapira. ampak to je treba spostovat in ne hodit po bliznjicah in cez travnik.

ce ne poznas lastnika se obrni na krajevno skupnost, mogoce se bi oni zmenili ker gre za javni interes.

cist tko pravno, pa seveda lahko prepove.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.094
2.440
113
Imam tudi sam en tak primer. En travnik kosim že kar nekaj let in ob začetku ni bilo čez njega nobene poti. Potem se je pa lepega dne nekdo odločil, da bo čez travnik ubral bližnjico (drugače bi morali še kakih 300 metrov okrog). In seveda ne ob robu travnika ampak 2 metra od roba. Seveda sedaj tam kjer hodijo trava sploh ne raste, slabša pa je še meter levo in desno. O tem, da zraven ljudje gonijo še pse, ki serjejo po travniku pa je škoda zgubljati besede, čeprav lahko zaradi tega govedo tudi pogine (zoonoze). Zdaj pa ali ljudem povedati kar jim gre in se jim zameriti ali pustiti kot je in se pač sprijazniti z izgubo.
 
  • Žalosti me
Reactions: Pepe in gr69

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.088
3.574
113
Marlbor
Po moje boljše pustiti, ker nikoli ne veš s kom imaš opravka (glede mentalitete), pa ti samo sranje začnejo delat - kot recimo primeri železnih palic med žetvijo, in podobno.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Zakaj nebi smel preorat uhojeno/steptano potko, da povrneš v predhodno stanje - saj nisem mislil, da delaš njivo iz celega travnika.

Pa vseeno - zakaj nebi smel njive naredit, če bi jo rabil?