Prepogljivi telefoni

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.403
4.506
113
Za delo sem ogromno na telefonu, ampak ne toliko klicanje, kot pa maili, tudi net (branje), video itd. Do sedaj že nekaj let tolčem Samsung S10+, ki mi čisto super služi, a nekako bi rad preizkusil telefon, ki se odpre v še večji zaslon in s tem omogoča predvsem več prostora za branje, manjše matranje oči, je pa hkrati še vedno čisto uporaben kot prenosni telefon (kar tablica ni).

Ogledal sem si (v živo ali preko neta) že vse, kar je trenutno na voljo. Vem, da non stop prihajajo novi modeli, kar pomeni, da bo vedno nekaj bolje, ampak ne bi več čakal "na naslednjega".

Ima kdo več izkušenj s temi telefoni, se obnesejo ali so na koncu samo neuporabna opeka, ki se hitro pokvari ali crkne?
Je že kdo nabavil kakšen "China market" telefon in kako to dela pri nas?

Zakaj to sprašujem. Pri nas je najbolj očiten nakup Samsung Fold 3, ki pa mi zaradi svoje ozkosti glavnega zaslona nekako ne ustreza. Ima tudi precej slabo kamero, preklop je zelo viden, itd. Druga opcija je recimo S22 Ultra, ki ni preklopni, je pa med največjimi klasičnimi telefoni pri nas trenutno.

Bolj mi je všeč kakšen Oppo Find N, ki je v osnovi manjši, a ima boljše razmerje ekrana, je pa China only telefon.
Ali pa Vivo X Fold. Enako China only.
Oba naj bi imela google storitve, vprašljivo pa je splošno delovanje, aplikacije,..
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
Oglej si še Samsungov Flip 3, ki mi je osebno bolj všeč kot Fold. Prijateljica ima Fold, zložen je res ozek in je pravi cegu, pri odprtem se pa preklopa praktično ne vidi.
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.403
4.506
113
Oglej si še Samsungov Flip 3, ki mi je osebno bolj všeč kot Fold. Prijateljica ima Fold, zložen je res ozek in je pravi cegu, pri odprtem se pa preklopa praktično ne vidi.
Sem ga gledal. Všečen. Še bolj pa Huawei P50 pocket, ki ga ima žena, ker pride večji ko je odprt.

Sam sem toliko na telefonu, da bi kljub temu večji telefon, ko je odprt in dokaj normalen, ko je zaprt. Samsung Fold3 je skoraj to to, ampak je osnoven zaslon tako ozek, da se mi ne zdi uporaben za on the go zadeve.
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.111
438
83
Kar sem si jih ogledal v trgovinah je ekran, kjer je pregib za moje pojme zanic. Ne vem, kako lahko kdo to uporablja, ker ekran je na tistem mestu kot valovi. Dokler si ne izmislijo kaj boljšega bom taksne telefone zaenkrat preskočil.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Borg

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.737
2.617
113
Kar sem si jih ogledal v trgovinah je ekran, kjer je pregib za moje pojme zanic. Ne vem, kako lahko kdo to uporablja, ker ekran je na tistem mestu kot valovi. Dokler si ne izmislijo kaj boljšega bom taksne telefone zaenkrat preskočil.
Mene je tudi tisti kucelj zmotil.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.210
5.236
113
Jaz bi imela flipa, ce ne bi bila baterija tako zanic. Res lusten format. Huawei me moti, ker nima vec androida. Upam, da bodo zaživeli in bo naslednjo rundo vec izbire.

Edit:
Popravila, imela bi flipa, ne folda
 
Nazadnje urejeno:

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.403
4.506
113
Jaz bi imela folda, ce ne bi bila baterija tako zanic. Res lusten format. Huawei me moti, ker nima vec androida. Upam, da bodo zaživeli in bo naslednjo rundo vec izbire
Res, da nima Androida, ampak kljub temu imaš vse kar rabiš, dela hudičevo dobro in še vedno lahko poganjaš Google aplikacije in tudi večino ostalih preko Gspace. Sploh ne opaziš, da kao ni Android v osnovi.
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.403
4.506
113
Kar sem si jih ogledal v trgovinah je ekran, kjer je pregib za moje pojme zanic. Ne vem, kako lahko kdo to uporablja, ker ekran je na tistem mestu kot valovi. Dokler si ne izmislijo kaj boljšega bom taksne telefone zaenkrat preskočil.
Mene ne moti toliko kucelj sicer, ker je na foldu na sredini navpično in tam redko tapkaš. Bolj me je motil na flipu, kjer gre po sredini, samo se hitro navadiš po moje.
Huawei ima to rešeno že bistveno bolje kot Samsung, manj vidno, manj čutiš, pa telefon se čisto zapre brez luknje vmes.
 

Borg

Fizikalc
25. jun 2020
486
-192
28

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.174
267
83
Če komu pomaga: imam Folda, bejba Flipa. Na Flipu je baterija beda, na Foldu se ne strinjam z Jabe, do večera sem med 40 in 60%, da bi mi do večera crknil se še ni zgodilo. Prej sem imel OP7pro, pa je 3 leta star po performansah bil isti šmorn. Kar se tiče pregiba oz. kuclja lahko povem, da ne moti (tako kot je napisala večina tistih v prejšnjih postih, ki ga ima - to samo na prvi pogled misliš da bo moteče, pa dejansko ni - možgani se hitro privadijo). Na Foldu sta dva poraza: prvi je da ima tega Samsung Bloatware-a gor da ni res (kot vsak Samsung) - OP prej je bil clean, imam tukaj vsaj 50 aplikacij ki jih še nisem odprl, vključno s Samsungovo trgovino - mislim da edina stvar od Samsunga ki jo uporabljam je nek Note - za beležke, če si kaj pokracam s pisalom kam, pa PDFje s tistim odpiram - aja, pa sistemske so vse po vrsti, da jih ne moreš odinštalirat. Samo če sem iskren se mi ga ne da rootat pa dol pometat - preveč dela s tem jajcem, bi pa verjetno laufal hitreje, ampak že tako hitrost ni problem, še najbolj annoying je popucat vse ikone. Drugi MAJOR poraz je širina ekrana pri zaprtem telefonu. To je pa RES MOTEČE pri tipkanju - nazadnje sem toliko napak pri enoročnem tipkanju naredil na Windows HTC-ju po mojem. Tu je pa res beda: tam na 1:10 zeznem tipko - in to tako, da pritisnem levo-desno, pa nimam zdaj krompirjev za prste (vertikala ni problem, lahko raztegneš, ampak tudi najbolj zožana vertikalno gre). Mogoče bi moral probat srečo s kako drugo tipkovnico kot samsungovo default. Ok, to je da je dvojna debelina in 1.5x teža običajenga povprečenga telefona preživiš. Tudi tipkanje na odprtem ekranu s split keyboard ni ne vem kaj. Dela pa hitro in brez težav, ampak naslednji najbrž ne bo dvojni.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.210
5.236
113
Sem popravila. Hotela sem flipa, ne folda. Ker hocem manjsi telefon, ampak z "normalnim" ekranom, ko ga rabim. Fold je celokupno se vecji...
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.403
4.506
113
Če komu pomaga: imam Folda, bejba Flipa. Na Flipu je baterija beda, na Foldu se ne strinjam z Jabe, do večera sem med 40 in 60%, da bi mi do večera crknil se še ni zgodilo. Prej sem imel OP7pro, pa je 3 leta star po performansah bil isti šmorn. Kar se tiče pregiba oz. kuclja lahko povem, da ne moti (tako kot je napisala večina tistih v prejšnjih postih, ki ga ima - to samo na prvi pogled misliš da bo moteče, pa dejansko ni - možgani se hitro privadijo). Na Foldu sta dva poraza: prvi je da ima tega Samsung Bloatware-a gor da ni res (kot vsak Samsung) - OP prej je bil clean, imam tukaj vsaj 50 aplikacij ki jih še nisem odprl, vključno s Samsungovo trgovino - mislim da edina stvar od Samsunga ki jo uporabljam je nek Note - za beležke, če si kaj pokracam s pisalom kam, pa PDFje s tistim odpiram - aja, pa sistemske so vse po vrsti, da jih ne moreš odinštalirat. Samo če sem iskren se mi ga ne da rootat pa dol pometat - preveč dela s tem jajcem, bi pa verjetno laufal hitreje, ampak že tako hitrost ni problem, še najbolj annoying je popucat vse ikone. Drugi MAJOR poraz je širina ekrana pri zaprtem telefonu. To je pa RES MOTEČE pri tipkanju - nazadnje sem toliko napak pri enoročnem tipkanju naredil na Windows HTC-ju po mojem. Tu je pa res beda: tam na 1:10 zeznem tipko - in to tako, da pritisnem levo-desno, pa nimam zdaj krompirjev za prste (vertikala ni problem, lahko raztegneš, ampak tudi najbolj zožana vertikalno gre). Mogoče bi moral probat srečo s kako drugo tipkovnico kot samsungovo default. Ok, to je da je dvojna debelina in 1.5x teža običajenga povprečenga telefona preživiš. Tudi tipkanje na odprtem ekranu s split keyboard ni ne vem kaj. Dela pa hitro in brez težav, ampak naslednji najbrž ne bo dvojni.
Kul informacije. Ravno za ozkost me moti, ker ne bi rad za vsak sms, kratki mail odpiral telefona.

Oppo FIND n se mi zdi super glede tega. Vivo x fold tudi, samo je že večji. Me zanima v katero smer bo šel Fold4.