prenosni LTE router

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.569
691
113
Kolega išče prenosni vsaj 4G/LTE router.
Uporaba v avtodomu za območja izven EU: Balkan, Švica.

Če je poleg tudi na baterije še toliko bolje.

Uporablja kdo kaj podobnega? Ne da se mi iskati tople vode.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.414
3.500
113


Naj pogleda po trgovinah.

Pol pa lokalna simka noter
 

masevc

Guru
2. sep 2007
3.449
865
113
Jaz imam doma za backup huawei ruter lte, pa hot giga paket po potrebi.

nekaj podobnega
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.185
275
83
A kdo ve a se da dva taka modema povezat v mesh wifi? Rabim na dveh koncih hiše signal, pa utp bi bil vmes. Oz. ali podpira mesh wifi programska oprema tega routerja?
 

majaron

Majstr
28. mar 2009
1.037
399
83
Js mam bolj portable varianto: https://www.amazon.de/-/en/gp/product/B08WPXRTRL/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o02_s00?ie=UTF8&psc=1

Utakneš v katero koli usb napajanje, PC, laptop, direktno na USB polnilec ali pa powerbank ki je na potovanjih vedno sabo. V skrajni varianti pa lahko kar direktno v telefon preko usb-c male to usb-a female adapterja.

Edit: dela odlično, ima pa tudi možnost priklopa zunanje antene, recimo lahko bi si jo napeljal na streho avtodoma v tvojem primeru. Tega sicer nisem testiral in ne morem komentirat.
 

majaron

Majstr
28. mar 2009
1.037
399
83
A nima to sedaj že vsak telefon ?
Z vsakim telefonom lahko danes narediš hotspot drži, je pa zoprno če želiš imeti v tujini še vedno svojo sim kartico hkrati pa lokalni internet preko druge sim kartice. Ne podpirajo vsi telefoni dual sim. Dodatno je zoprno da kuriš baterijo na telefonu in seveda če je oseb več, je veliko lažje imeti dedicated device.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: igi