Prenosni ledomat

Car

POSTman
4. avg 2007
8.359
1.214
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Na zadnjem dopustovanju s svojim kamperjem, kjer imam poleg vgrajenega manjšega hladilnika še prenosni hladilnik na 12/220, sem ugotovil, da bi mi zelo prav prišel še ledomat, saj bi v tem primeru razne sokove, gin-tonice ipd. hladil kar z ledom, v hladilniku pa bi bilo več placa za pivo in hrano.
Gledal sem nekaj takega! Sem videl pri prijatelju, ki ga ima prav tako v avtodomu. Ima kdo izkušnje s tem, kako se obnese......
 

Fonzl

Guru
5. sep 2007
6.757
4.904
113
Jest mam tegale:


doma v kleti, ker je bolj ali manj neuporaben

če planiraš žurko in ga par ur prej zalaufaš zna priti prav, to je pa tud vse

da boš pa s tem delal kocke, ko se ti dvigne da bi gin-tonic pil, pa pozabi
 

Fonzl

Guru
5. sep 2007
6.757
4.904
113
enkrat na leto mi pride prav, ko delam vodka-martini, shaken not stired... :) tko da ne prodam

ne vem kakšen ledomat ma tvoj kolega, ampak iz mojega po 15 minutah pade 12 miniaturnih kock (votlih)
s tem enga špricarja ne naredim

druga zgodba je pa po parih urah, ko je ledomat poln ledu in samo še dopolnjuje tisto kar ven pobereš
 
  • Všeč mi je
Reactions: Car

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.383
726
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Ker je tema že malo zastarela, verjamem, da je na trgu tudi kaj novega in zanimivega pri teh prenosnih ledomatih. Rabim nekaj enostavnega za na hitro pripravit led za kak manjši domač družinski piknik. Gledam te zadeve iz Lidl/Hofer, ki so cca 100€. Ima kdo kaj izkušenj s temi aparati? Kot rečeno, ne rabim nobene profi variante, največkrat bo v uporabi za 2, saj ga bom peljal s sabo na morje v apartma, kjer bodo razni kotejli tekli v potokih..Bistveno mi je samo to, da ni prevelik in da ne rabim čakat pol ure za 1 kocko ledu..Sicer znam brat specifikacije teh aparatov, ampak včasih je realnost potem kje drugje, zato mi je bolj pomembna informacija iz prve roke. Budget ~100 - 130 €
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.390
1.793
113
Moje izkušnje tu so precej klavrne. Največji problem teh zadev v takem rangu je, da so ledene kocke ki pridejo ven precej kilave in se zelo zelo hitro stopijo, ker je njihova temperatura komaj kaj pod ničlo. Jaz si za pravi led pomagam z zamrzovalmikom.

Se pravi vsake tolk cajta lavfam ta avtomat pol dneva, tolk da nafilam eno veliko vrečko, potem imam pač tisti led na zalogi iz zamrzovalnika. Vseeno je malo boljh udobno kot filanje tistih vrečkic za led z vodo.

Res ne računat na to da boš zadevo zalavfal in imel čez neki časa uporaben led.

Imam pa eno kompaktno reč iz amazona. Poglej tam je ponudbe ko dreka, ampak glede na komentarje in izgled je vse precej, precej podobno.
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.359
1.214
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Aparati a"la Hofer v rangu 100-130€ so odlični. Janch, saj vem, da se ne spomniš, ampak jaz imam takega. Prve kocke v cca. 7 minutah, odvisno od temperature vode, potem pa začne šopat na polno velike in lepe kocke, kot iz profi aparatov. Tako da brez skrbi v nakup!
 
  • Všeč mi je
Reactions: Janch

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.383
726
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
No, saj sem se spomnil ja ampak sem mislil, da se takega ne dobi več, glede na to, da si ga ti kupil 4 leta nazaj (sklepam, ko si odpiral to temo). In ja, tvoj je delal lepe kocke in lepo folgal 3 težko-kategornike! Thx :nazdravje:
 
  • Všeč mi je
Reactions: Car

olfa

Majstr
4. sep 2007
2.377
160
63
A la Hofer Lidl imamo Gorenje.

Zgleda oblika vseh istih.

Kot je Car napisal, prvih 9 kock po 7 minutah.

Bolj ko je hladna voda not hitreje potem ven letijo. Mi ga tudi vozimo s seboj, da ne ubijamo hladilnika s pijačo.