predlog za star dizel karavan

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
36.141
18.873
113
Pregovorno gledano je ostalo good2go :cheer:

P.S. Po 3 lastne avtomobile sem šel čez Trojane in naprej ampak tega ne okol govort
 

packon

Pripravnik
7. maj 2015
98
9
8
Jaz se z rusko klimo in delno pokvarjeno mašino peljem po avto samo po dolenjskih cestah. Ne bi več tvegal da se zarad slabega sesalnega kolektorja lučka posveti na AC...sploh po tej vročini.

Ford Focus 1.0 EcoBoost Titanium, L 2015, 180000 km prevoženih, 5500€?
To je vredu avto?
 
  • Haha
Reactions: Kamele0N

packon

Pripravnik
7. maj 2015
98
9
8
Najbrž ne.. UI pove da so možne večje okvare na motorju:
Glavne in najbolj kritične tovarniške napake motorja 1.0 EcoBoost (ki so mu vozniki zaradi okvar nadeli vzdevek "EcoBoom") so povezane z razpadanjem jermena v oljni kopeli, puščanjem hladilnega sistema in zgodnjimi odpovedmi turbopolnilnika.
 

Samo Svoj

Guru
27. jan 2022
10.677
5.113
113
Upam trditi, da za UI/AI ne obstaja avto, da ne bi našla 1000 napak in odgovorov proti nakupu, pa vendar se avti večinoma vozijo brez težav.

Ne sledim čisto kaj iščeš, ampak če najdeš Citroen C5 z 2.0 dizlom imaš praktično neuničljiv avto.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
45.730
6.047
113
Jaz se z rusko klimo in delno pokvarjeno mašino peljem po avto samo po dolenjskih cestah. Ne bi več tvegal da se zarad slabega sesalnega kolektorja lučka posveti na AC...sploh po tej vročini.

Ford Focus 1.0 EcoBoost Titanium, L 2015, 180000 km prevoženih, 5500€?
To je vredu avto?

Ti se upaš z lučko vozit po rajonu bakromobila...ne upaš pa na AC....

Zapomni si.....vse kar ima jermen ventilov v olju se pač ne dotikaš....da ne boš ECO Busted nakoncu.....
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
18.834
6.933
113
Jaz se z rusko klimo in delno pokvarjeno mašino peljem po avto samo po dolenjskih cestah. Ne bi več tvegal da se zarad slabega sesalnega kolektorja lučka posveti na AC...sploh po tej vročini.

Ford Focus 1.0 EcoBoost Titanium, L 2015, 180000 km prevoženih, 5500€?
To je vredu avto?

Slika pove vse.
In samo 150k km ima.


Sem te izgubil...
Kaj sedaj kupuješ ? Dizel karavan ? Koliko km delaš na dan ?
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
40.345
14.302
113
zadnji stavek je - motor je v okvari..

kao bencinarja kupuje. ampak non turbo. Kao.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
36.141
18.873
113
Ampak (res) zanesljiv 1.4 benz od kie z malo prevoženimi km pa ni ok (kao ker ni z dolenjske ali kaj že). :D
 

tony

Guru
23. jul 2007
11.050
1.886
113
Zidani Most , Rimske toplice, Laško so tudi no-go ?

Kje se konča območje zloglasnega Celja ? Lahko s kraji na krožnici okoli Ce navedeš.

Ok, na zahodu so Trojane.Ostale 3 smeri ?
Laško ipd. tisti cel konec odpade odpade.

FRI mobil samo če je avto, ki so ga oni prodali že novega.

V MB sem jaz kupil super avto, ampak e39 ne šteje, to so... hja, leteči krožniki, ne avti. :-D
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
18.834
6.933
113
Iz zgornjega filtra jim je na izbiro 7 (sedem).


Tale je MB, velik servis narejen, fizična oseba, nima turbine:

Vprašaj za številko prometnega dovoljenja, nato pogledaš na e-uprava motorna vozila (tam je viden vin za avtolog, število lastnikov, prevoženi km), tablica je na sliki.

Vprašaj tudi zakaj prodaja, kako dolgo ga ima.

Nimaš kakega soseda, kolega, in podobno, da gre s svojim (boljšim) avtom in ti z njim po Slo?

Drugace z avtom do Sevnice/Krško ŽP, nato vlak na elektriko do MB, iz NM se namreč voziš dolgo, precej počasna proga.
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
18.834
6.933
113
Karkoli boš že kupoval, tole je lakmusov papir za bleferje:
prodajalcu omeni, da bi rad avto videl spodaj, torej na preventivnem tehničnem pregledu po tvoji izbiri in opazuj njegovo reakcijo.


Reno tce modeli imajo turbino,
Ford eco boost je moker jermen, psa puretech isto jajca.