Predlog za spremembo funkcionalnosti

tis

Fizikalc
25. jul 2007
5.423
0
36
Pozdravljeni!

Imam predlog za spremembo ene od funkcionalnosti tega foruma.

Konkretno gre za spremembo funkcije "Ignoriraj uporabnika" oz. še bolj konkretno za to, da se omogoči tudi ignoriranje moderatorjev.

Razlog je predvsem v precejkrat žaljivih in v veliki večini vsebinsko nepremišljenih in neargumentiranih odgovorih enega od moderatorjev tega foruma, ki se nekonstruktivno udeležuje tudi debate v podforumu "politika" in s svojo nekonstruktivnostjo in v nekaterih trenutkih obsedenostjo, ki meji na shizofrenijo, večino tem spremeni v spam.

Predlog moderatorja tega podforuma (t.j. pediater), je da osebke, ki nas motijo pač damo na ignore.


Sedaj bi rad le udejanil predlog moderatorja podforuma, pa žal zaradi pomanjkljive funkcionalnosti tega ne morem storiti.


Thx in advance!
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.020
5.429
113
Ne se hecat k bo pike fasu
evil.gif
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.773
627
113
Predstavljaj si, da v realnem svetu daš recimo policaja na ignore
tongue-1.gif


negre.press
 

tis

Fizikalc
25. jul 2007
5.423
0
36
Citat:
Uporabnik philips pravi:
Predstavljaj si, da v realnem svetu daš recimo policaja na ignore
tongue-1.gif


negre.press

Ta "moderator", ki bi gi dal na ignore je v tistem področju v civilu in ni v službi.
Boljša primerjava je: Predstavljaj si, da v realnem svetu daš recimo enega zateženega pijančka/kretena na ignore
tongue-1.gif


grebreztezav.press
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.773
627
113
Če te prav razumem te moti podforum parlament, kjer pa je pediater moderator.
Sicer pa je ignore globalna zadeva, ker kolko vem se tudi PMji ignorirajo.
 

tis

Fizikalc
25. jul 2007
5.423
0
36
Citat:
Uporabnik philips pravi:
Če te prav razumem te moti podforum parlament, kjer pa je pediater moderator.
Sicer pa je ignore globalna zadeva, ker kolko vem se tudi PMji ignorirajo.

Ne moti me pediater, moti me nek drug moderator, ki ni moderator na tem (politika) podforumu a ga vseeno ne morem dati na ignore.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.020
5.429
113
Uuuu parlament kaj zamujam....let me see...let me see
evil.gif
 

NigelM

Pingvin
19. avg 2007
17.286
4
36
ena vas naprej od Jest-a
Gre za člana, ki je ni moderator v "Parlamentu" (je brez rumene zastavice), hkrati pa se sklicuje na "subsidiarne moderatorske pravice". Poleg tega, da zaspama praktično vsako temo v parlamentu, kjer smo se do prihoda "shizofrenika" sem in tja uspeli tudi kaj argumentirano pomeniti, zna uporabljati samo argument moči.

"Pravila" in način debate si lahko pogledaš v mojem podpisu. Pediater proti samooklicanemu "subsidiarnemu moderatorju" kljub pozivom ne ukrepa (občasno ga celo podpira).

Nikjer v pravilih nisem zasledil ničesar o "subsidiarnem" moderatorstvu. Kot zadevo vidim sam, prihaja do zlorabe moderatorskih pooblastil.
 
Nazadnje urejeno:
I

Izbrisan uporabnik #488

Ponavadi takšne "tehnične" predloge podajajo uporabniki, pri katerih je spodletela resocializacija po izključitvi zaradi neprimernega vedenja.

Način komunikacije, neprimerno vedenje ter žalitve souporabnikov so javno dostopne v "Parlamentu".

Nihče ni bil kaznovan zaradi nasprotnega mnenja, ampak zaradi neprimernega vedenja.

Rešitev zadeve je v gumbu desno zgoraj, kjer piše "odjava".
 

tis

Fizikalc
25. jul 2007
5.423
0
36
In isti moderator nadaljuje svojo aroganco tudi tukaj.

Ni bistvo, kaj si ti misliš, dejstvo je, da ima forum funkcijo, ki omogoča ignoriranje uporabnika, ki (po osebnem mnenju) serje in paca po forumu. Funkcija je zelo uporabna in jo za stalno (ali za začasno) uporabljam večinoma pri uporabnikih, ki pišejo neargumentirane floskule in so pri svojem pisanju žaljivi ter agresivni in je iz njihovega pisanja razvidno provociranje (ali pa so morda res tako butasti, ne vem).

Pri moderatorjih ta funkcija ne deluje.

V kolikor je doprogramiranje take funkcije preteško (pa drugače vem, da ni) se lahko zadeva reši tudi organizacijsko: uporabnik naj ima za sranje po forumu eno uporabniško ime, katerega lahko uporabniki ignoriramo, za moderiranje pa drugega.
 

vaginko

Fizikalc
2. sep 2007
10.865
33
48
Citat:
Uporabnik philips pravi:
Predstavljaj si, da v realnem svetu daš recimo policaja na ignore
tongue-1.gif


negre.press

Seveda gre in če je kaj tehnega se policit potem opraviči in te ignorira naslednjič.
cheer.gif
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.455
9.932
113
kod Džej-Zija
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Ponavadi takšne "tehnične" predloge podajajo uporabniki, pri katerih je spodletela resocializacija po izključitvi zaradi neprimernega vedenja.

Način komunikacije, neprimerno vedenje ter žalitve souporabnikov so javno dostopne v "Parlamentu".

Nihče ni bil kaznovan zaradi nasprotnega mnenja, ampak zaradi neprimernega vedenja.

Rešitev zadeve je v gumbu desno zgoraj, kjer piše "odjava".

Zakaj se potem že enkrat ne odjaviš?
confused-1.gif
 

Fonzl

Guru
5. sep 2007
6.757
4.904
113
V realnem svetu tak policaj ne bi bil policaj, ker bi padel že na psiho testu.

V konkretnem primeru gre za moderatorja, ki žali in provocira uporabnike.
Ko jih sprovocira sledi ban.

V zelo kratkem času, lahko da sem koga zgrešil:

- stardec
- tis
- nigelm

Funkcija "ignoriraj moderatorja" seveda ni rešitev. Rešitev je v sankcioniranju moderatorja, ki je politično pristranski in nestrpen ter žaljiv do politično nekompatibilnih uporabnikov.
 

NigelM

Pingvin
19. avg 2007
17.286
4
36
ena vas naprej od Jest-a
Citat:
Uporabnik philips pravi:
Predstavljaj si, da v realnem svetu daš recimo policaja na ignore
tongue-1.gif


negre.press
Policaja, ki ni v službi, dam lahko vedno na ignore, če pa zlorablja (neobstoječa) pooblastila, potem sledi prijava.

Želiš videti primere dvojnih meril?
 

NigelM

Pingvin
19. avg 2007
17.286
4
36
ena vas naprej od Jest-a
Citat:
Uporabnik Fonzl pravi:
V realnem svetu tak policaj ne bi bil policaj, ker bi padel že na psiho testu.

V konkretnem primeru gre za moderatorja, ki žali in provocira uporabnike.
Ko jih sprovocira sledi ban.

V zelo kratkem času, lahko da sem koga zgrešil:

- stardec
- tis
- nigelm

Funkcija "ignoriraj moderatorja" seveda ni rešitev. Rešitev je v sankcioniranju moderatorja, ki je politično pristranski in nestrpen ter žaljiv do politično nekompatibilnih uporabnikov.
Tis-a je sicer banal pediater, ampak razlog je bil enak. Neskočno spamanje po forumu, in ker pediater ni ukrepal, je ukrepal tis. Ker takrat še nismo vedeli, da se lahko spodyebavamo samo v tretji osebi (smo take sorte, da stvari radi povemo v obraz), je tis subsidiarno pooblaščenemu povedal svoje - subsidiarni se je pojokal pediatru....

Ne mene, ne stardeca snecer ni banal v podforumu kjer je moderator. Čista zloraba pooblastil.

Lepo bi bilo, če bi moderatorji občasno preverili kdo spada med vas in kdo ne.
 

pediater

UDBA
18. jul 2007
11.892
0
36
42
Tis je bil z moje strani največkrat opozorjen uporabnik na forumu! Se predno je Snecer sploh postal moderator.

Tis nima z Snecerjem niti približno toliko problemov kot jih ima s svojim obnašanjem!
 

tis

Fizikalc
25. jul 2007
5.423
0
36
Citat:
Uporabnik pediater pravi:
Tis je bil z moje strani največkrat opozorjen uporabnik na forumu! Se predno je Snecer sploh postal moderator.

Tis nima z Snecerjem niti približno toliko problemov kot jih ima s svojim obnašanjem!

Kot sem ti že rekel... malo pred svojim pragom pometi.
V nekem kao resnem delu foruma raznim osebkom dopuščaš neargumentirane provokacije, offtopice ipd.

Sem te že zadnjič po PM vprašal... daj povej kolikokrat sem jaz začel provocirati in kolikokrat sem jaz teme speljal na offtopic.

Konec koncev je pa ignoriranje TVOJ predlog... kaj potem sedaj serješ?

p.s: in to od moderatorja, ki uporabnike označuje za klerofašisti...
 
Nazadnje urejeno:

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.694
2.517
113
OFF TOPIC kam folk izginja?
confused-1.gif


Da ne bom spet zadnji izvedel kot sem na mobisuxu za alter.
bonk.gif