Predbožični Dunaj

leprotto

Fizikalc
22. jul 2007
1.587
1
38
www.dlvkos.si
Pozdrav iz Dunaja!
cheer.gif


Mesto je seveda bomba, zal pa tudi hotel "do(nt) step inn". Nekako so pozabili vklopit centralno kurjavo in toplo vodo.
grims-1.gif
Pocutim se kot prerojena! Sicer pa kako se ne bi ob 10 stopinjah v sobi iz tusiranju s hladno vodo!
Komaj cakam, da se zunaj kaj odpre, da odletim kaj pojest, ker v hotelu nimajo zajtrka (torej se ne razlikuje od hostela, zato ne vem, cemu mu pravijo hotel). Pozabili so mi povedati, da parkinga nimajo in da lahko avto pustim kar na cesti, kjer ti zaradi parking cone nalimajo ticket medtem, ko ti cakas na recepciji, da ti proda parking listek. Na sreco hitro tecem, tako da mi je ratalo ujet redarko, ki je obvladala anglesko in je bila tako prijazna dusa, da je kazen vzela nazaj. Zahvaljujem se tudi tistemu dunajcanu, ki naju je opozoril, da sva kazen sploh dobila. Midva namrec v temi tega sploh ne bi opazila, naslednje jutro pa bi se cudila, cemu sva dobila kazen, ko pa sva imela kartico.
aplauz.gif

Hotel (ki se baje razlikuje od hostela v isti stavbi) je za moj okus malce predrag (66,20 EUR za dve osebi brez zajtrka in brez parkinga), soba s kopalnico pa katastrofa. Ampak ok, se tolazim s tem, da pri izbiri hotela zadnjic poslusam svojega desca, ki mi je iz slabe vesti posodil svojo trenirko, da sem lahko spala.
grin1.gif

Zdaj pa ven pa na zajtrk in eno lepo "pes" turo po mestu, nato pa v tehniski muzej pogledat, ce imajo se kaksen "kromast dragulj" na razpolago za ogled.
roza.gif
 

Mitzy

Fizikalc
19. jul 2007
1.079
0
36
Far from here
Draga leprotto,


taisti hotel (in ne hostel), smo mi v predbožičnem času plačali 20€ na osebo, tako da ne vem kako je tebe prišlo toliko
confused-1.gif


Ajej ajej, upam da boš kljub temu uživala
wink-1.gif
 

leprotto

Fizikalc
22. jul 2007
1.587
1
38
www.dlvkos.si
Očitno so vso ogrevanje pokurili na vas!
hysterical-1.gif
Zdaj pa škrtarijo. Al se pa njim zdi toplo, ker so nama za dobrodošlico še okno pustili odprto (nekdo bi jim moral povedati, da se vzrok smradu v stavbi odpravlja od znotraj in ne od zunaj tako, da odpreš okno).
Zajtrka sedaj niso imeli, sem vprašala. Je pa rekla, da si ga lahko sami naredimo. Mogoče imajo decembra, ko je naval, boljšo ponudbo in se bolj potrudijo. Takrat se jim res splača narediti kaj za pod zob, ker je tudi gužva velika. Zdaj ravno ni bilo nekega navala.

Je bilo pa kljub hotelu še vseeno ful dobro, sploh muzej.
aplauz.gif


Aja, cenik pa je tak:
Zimmertyp Prizes in EURO per night
single room from 45,-
double room (small) from 27,50 Euro per person
double room (medium) from 30,- Euro per person
twin room (medium) from 30,- Euro per person
double room (big) from 34,- Euro per person
triple room from 23,- Euro per person
extra bed from 8,-

Za hostel pa je 22€ na osebo. Pa potrebno je omeniti še tole: If you stay for one night only we calculate an additional charge of 10 per cent.

Na koncu me je prišlo skoraj toliko kot pravi hotel. Pod termin hotel jaz smatram garažo oz. vsaj parking spot, ki je garantiran in pa obvezen zajtrk. Fajn je tudi, da ti zvečer nudijo večerjo in alkohol, da ne hodiš ven in potem ves pijan po tujem mestu.
evil.gif
In ko na koncu seštejem te zadeve (brez morebitne kazni 21 EUR) se bolj splača pogledati za pravim hotelom. Sem se pa konkretno nasmejala nad komentarji v knjigi pohval. Bom ob priliki nalimala v to temo dva komentarja, ki sem jih slikala.
Je pa en dan dovolj za ogled ene ulice in enega muzeja. Tako da naslednjič pridem tja za vsaj dva dni.
 

Mitzy

Fizikalc
19. jul 2007
1.079
0
36
Far from here
Absolutno je treba na Dunaj za več dni, jaz se spomladi vsekakor vračam
smile-1.gif


Citat:
Fajn je tudi, da ti zvečer nudijo večerjo in alkohol, da ne hodiš ven in potem ves pijan po tujem mestu.

Taxi od centra do hotela stane sredi noči 10€, preverjeno
grin1.gif
 

leprotto

Fizikalc
22. jul 2007
1.587
1
38
www.dlvkos.si
No saj ni problem v denarju, samo po 10 urah službe in 4 urah vožnje se počutim zelo "ležerno". V prevodu: v hotelu nekaj pojem, spijem aperitiv, po zaključni pijači me je pa treba že odnest v sobo, kjer sem koma za naslednjih 10 ur.
grin1.gif
 

mare92

Pripravnik
17. avg 2007
941
0
16
Ljubljana
No da obudim malo to temo. Malo pred božičem(19.12-21.12)nameravam iti na Dunaj, pa še ne vem, kaj vse bi si ogledali. Definitivno Schönbrunn in pa Zoo,te sejme(ki niti ne vem kje in kdaj so), za naprej pa že ne vem.. gre pa družba od 12-35 let. Kakšna cerkev/katedrala ali podobno ki je must see? Kakšen res dober muzej? Kje je tisti največji outlet in kje se splača nakupovati?

Aja, 1 rezervacija, ki je ne moremo preklicati je ostala, ker sta 2 odpovedala. Če koga zanima. Holiday Inn Vienna South ****, double room, za 2 osebi, 2 nočitvi(19.12-21.12), povezava z centrom z busom in podzemno,... 95€ za obe noči(pride 24€/oseba/noč, kar je za **** hotel zastonj). LP Mare
 

vaginko

Fizikalc
2. sep 2007
10.869
35
48
Katedrala svetega štefana to moraš videt. Na Kartner stasse v strogem centru mesta, zraven pa je Manner trgovina tut tam notri idi in kaj kupi.
 

NAVI_boy

Fizikalc
29. nov 2007
2.368
0
36
Ima kdo koordinate, kjer je predbožični sejem ? Jaz sem bil gor pred 4. leti in je res lepo. Spomnim se, da je proti večeru začelo tako snežiti, da smo se morali umakniti pod streho, ker preprosto nisi mogel hoditi okoli. Bi bilo dobro malo v GE poiskat.
 

olfa

Majstr
4. sep 2007
2.380
171
63
Predbožični sejem, no vsaj pred leti je blo tko, je v bistvu po celem centru, kot v Lj štanti po mestu.

Če je še tako, bom lahko pa po 20. decembru povedal ko pridem z Dunaja.

Kot opažam bo takrat kar nekaj alterjevcev gor.
 

olfa

Majstr
4. sep 2007
2.380
171
63
Se že veslim informacij kako je letos na Dunaju.

Tudi kakšna fotka ne bo odveč.
 

NAVI_boy

Fizikalc
29. nov 2007
2.368
0
36
Če greš z avtobusom, tako vedno peljejo na isto mesto, na isti sejem. Spomnim se stolnic, ki so bile oštevilčene, mislim da jih je bilo okoli 50 - 60, zraven je bil pa tudi cerkveni stolp. Če bi imel še kakšno sliko, bi jo prilepil, pa sem jih izgubil, ko je dist crknil. Jih bom poizkušal od nekoga dobiti, ko je bil takrat zraven.
 

olfa

Majstr
4. sep 2007
2.380
171
63
Hja jaz nikoli ne grem za avtobusom. Raje s svojim avtom, sam si prenočišče najdem pa je. Za dva je že ceneje kot z agencijo.
 

AndrejK

Fizikalc
7. sep 2007
1.279
3
38
SI
Na Dunaju sem bil ta vikend in obiskal 2 sejemčka - en je v Museum Quartir na Maria Theresia Plaz - med Naturhistorisches in Kunsthistorisches Museum (na koncu Mariahilfer Strasse), drugi pa je v Schönbrunnu. Kar fino vzdušje. Precej različnih vrst punča, hrane, štantkov z raznimi izdelki... Ni kitajcev!
smile-1.gif

V Šenbrunu mi je bil ful zanimiv štantek z plehnatimi igračami - kot da bi stopil 50 let nazaj v času, avtomobilčki, robotki za navit... Ful fajn
smile-1.gif
 

iverson

Pripravnik
4. okt 2007
611
0
16
Kamniško Savinjske Alpe
Bom gor v predbožičnem času. Že lani sem bil in mi je bilo res všeč. Mesto prav čedno zglede okoli božiča. Tukaj še občutiš da je ta božič res lep praznik. Drugač pa mal na štante, Prater, ZOO, dost je za okol hodt.
 

vogel

Majstr
1. sep 2007
1.519
260
83
KSZ

Mi mogoče zna kdo povedati, kje na Dunaju se odvija ta sejem? Mogoče naslov ali gps koordinate? Kje pa je najbolje pustiti avto, v primeru da se gre na enodnevni izlet?
 

konjskafiga

Pripravnik
14. jan 2008
33
0
6
37
Around the world
Živjo!

Ravno v petek sem bil na enodnevnem "spontanem" izletu in sem parkiral kar v Parkgarage Am Museumsquartier na Museumsplatz 1. Parkirišča Glej črko G. Cena 22EUR za 12ur
redface-1.gif
Tam imaš takoj zraven neke štante (med Naturhistorisches Museum in Kunshistorisches Museum), drugače je pa zelo blizu tudi Rathaus, kjer je glavnina štantov...drugače so pa še po celem centru Dunaja in jih je nemogoče zgrešit.
Pa lep izlet...
wink-1.gif