
VanZ daj povej, je to mozno? Danes na tv slisim, da naj bi frcoplan pristal na plovcih, kar naj ne bi bilo nekaj wow, ker so itak narejeni, da prenesejo tudi taksne pristanke. Ampak novinar pravi, da poteka preiskava, ki bo pokazala ali je pilot pozabil spustiti pristajalna kolesa!!!Še prevzeli jih niso dobro, pa so že težave
![]()
Air tractor v Portorožu pristal na amfibijskem podvozju | 24ur.com
Pri izvajanju operacij gašenja z letalom Air tractor v okolici Ilirske Bistrice je prišlo do letalskega incidenta ob pristanku letala na letališču Portorož, je na svojem profilu na Facebooku zapisala Uprava Republike Slovenije za zaščito in reševanje.www.24ur.com
Na Brniku tankata.Air Tractorja ponovno v akciji.
Ve mogoce kdo kje zajemata vodo?
![]()
Gozdni požar pri Smledniku je pod nadzorom
Zagorelo je v gozdu med Smlednikom in Trbojami. Potekala je intervencija večjega obsega, a ga je gasilcem uspelo obvladati. Ljudi so pozvali, naj iz varnostnih razlogov ne hodijo v gozd.www.rtvslo.si
Res je.Na Brniku tankata.
Ni sans da bi tukaj zajemalBlizu so Zbilje in Trboje-zajetja za elektrarne.
Kanadair je bil že tik pred tem da bi ko je gorelo nad Preddvorom pa je potrm rajši zajemal iz Bohinjskega.Na Trbojskem jezeru bi s temi brencelni kamot zajemal, še kanadair, če bi bilo treba, na Zbiljah je pa problem globina in naplavine.
Seveda je bolj udobno natankat na Brniku.
Trbojsko jezero je potem ustrezno za Air Tractor?Kanadair je bil že tik pred tem da bi ko je gorelo nad Preddvorom pa je potrm rajši zajemal iz Bohinjskega.