požari na krasu...

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.179
6.406
113
pri taščici
težko je biti pameten pri canadairju...v sloveniji ga morda res potrebujemo kolikorat na leto, 5x? to je veliko premalo, da bi to res upravičili samo za slovenijo. če ga posojamo sosedom, bi šlo, a spet, morda bi številka narasla na 20 poletov. to je 1x na dva tedna. ampak...tudi na hrvaškem ne leti glih vsak teden. ja, helikopterji so res bolj univerzalni, a tistih 200 kil vode napram 2 tonam vode se pozna.
600l:6m3 bolj točno;)
Evropa naj bi imela 17 canadairov kateri bi lahko.pomagal na našo prošnjo.
Ocitno upostevajo nasvet utisevalca in bodo pustili da bo gozd pogorel (pa kaka hiša spotoma).
En "absurd".. Razglasena je pozarna ogroženost, gasilci pa kurijo odprt ogenj v Celju ;)
 

Priponke

  • IMG_20220720_205353_copy_1687x3000.jpg
    IMG_20220720_205353_copy_1687x3000.jpg
    747 KB · Ogledi: 126
  • Haha
Reactions: koliko in Ytbnd

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.342
764
113
ko takole gledam obup gasilcev...mi pride na misel, da bi na teh nenaseljenih področjih vrgel dol eno aerosolno bombo. posrka kisik, poruši niti ne veliko...ampak, morda pa bi rešila kakšno območje. ne vem...pri teh zadevah ljudje včasih ne morejo narediti čudeža, tehnika pa ga...
Darjan o eni mali nukici razmišlja...
 

hgard

Guru
22. jul 2007
4.070
559
113
A kdo ve zakaj se je takoj pokvaril vodni top? Jonas Ž. je v svojih ekspertizi trdil, da je idealen za vožnjo po granatah iz 1. svetovne vojne, ker je dobro zaščiten :p
 
  • Haha
Reactions: tony in koliko

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.179
6.406
113
pri taščici
ja, se strinjam...pustiš da zgori. tukaj taktika kontra ognja tudi ne pride v poštev, da bi naredili (v doglednem času) cca 5 metrov široko "cesto", da ogenj ne bi preskočil tudi ni realno. sicer je pa dosti bomb na terenu, na žalost. ki pa ne pomagajo.
Kaj bos naredil s 5m sirokim koridorjem ce ogenj nese 100+ metrov dalec.
Citat Šestana
"Sam sem bil prvič priča tako strašljivim dogodkom, pa sem jih že veliko videl. In seveda ni sile, ki bi lahko to preprečila, ker so preskoki po sto in tudi več metrov,"
 

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.307
3.345
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
Kaj bos naredil s 5m sirokim koridorjem ce ogenj nese 100+ metrov dalec.
Citat Šestana
"Sam sem bil prvič priča tako strašljivim dogodkom, pa sem jih že veliko videl. In seveda ni sile, ki bi lahko to preprečila, ker so preskoki po sto in tudi več metrov,"
8.marec on:
Narava se maščuje...
8.marec off

Dejstvo je, da je pri takem vetru gasit "skoraj" nemogoče. To, da gasilci delajo vse, kar je možno in da tudi riskirajo svoja življenja, to je pogum. Brez izjem...
Upam, da jim bo uspelo... Vsi si zaslužijo "medalje"...
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

Podobne teme