Povezava siol modem in 2x router

Schime

Guru
22. nov 2008
1.814
631
113
Imam dotičen primer, ki mi povzorča probleme.
Modem je siolov Innbox V60 na kater bi priključil 2 routerja. Do sedaj mi eden deluje normalno. Ko pa priključim drugega pa se pri povezavi pojavi to sporočilo: can not get a IP address from PPPoE server.

Probaval sem že spremembami ip adrese iz 192.168.x.x (spremnil obe številke) na novem routerju. Modem od siola je povezan prek pppoe povezave. Bi lahko to bil problem?

Je pa router 1 povezan na ETH1 in router 2 na ETH2 modema.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Imaš statični IP? Ker glede na napako ti ne more dodeliti še enega public IPja. Zakaj pa ne povežeš en router v drugega ? Variant je ogromno, samo napisati moraš kaj pri tebi pride v poštev in kaj ne.
 

bluub

Fizikalc
9. jan 2008
669
31
28
Kaj bi rad naredil???
Problem je v PPPoE, le ta omogoča samo eno povezavo. Če bi rat dva ločena omrežja boš moral nabaviti boljši routher ki to omogoča, ali pa veži routherja zaporedno, je pa to približna rešitev

lp bluub
 

Schime

Guru
22. nov 2008
1.814
631
113
Jah zadeva je sledeča. Kolega mi je prinesel router (linksys wrt54gl) z razlago iz naslova, da se ne poveže. Zdaj sem se doma malo spravil to preizkušat kako bi šlo. Sam imam poleg tega še Ruckus router.
Drugače je pri njem taka situacija, da je modem v tronadstropni hiši v srednjem nadstropju. Eden router za wifi je v spodnjem nadstropju, drugi pa bi sedaj bil v zgornjem. S tem povezava routerjev zaporedno verjetno odpade.
Razmišlajl sem tudi, da bi pač nabavil kake wifi ojačevalnike in na siol modemu nastavil brezžično povezavo ter signal pač ojačal , da bi ga imel še v zgornjem nadstropju. Čist tko na hitr kar sm najdu

http://www.conrad.si/Univerzal...n&pi=986354

Kak modem imajo pa ne vem.
Kateri router pa bi bil primeren in za kakšno ceno? Aja pa ip ni statičen.

Sem pa probaval doma in sem linksysov router priključil tudi na svoj Ruckus. Kolk sem gledal imata čisto drugačna ip področja pa vseeno ni delovalo, če seveda vsaj približno prav razmišljam.
Tole je recimo na Ruckusu : http://shrani.si/f/2M/Ut/on7T7Hm/ruckus.jpg
Na linksysu se začne local ip address pri 192.168.1.1
Se pa teh zadev še nisem lotil tko, da ...
smile-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Citat:
Uporabnik bluub pravi:
Kaj bi rad naredil???
Problem je v PPPoE, le ta omogoča samo eno povezavo. Če bi rat dva ločena omrežja boš moral nabaviti boljši routher ki to omogoča, ali pa veži routherja zaporedno, je pa to približna rešitev

lp bluub

Možnih je tudi več hkratnih povezav, vendar je to število omejeno. Navadno na 2, včasih celo 4 (odvisno od ponudnika interneta). Če pa imaš statični IP pa imaš lahko samo eno hkratno povezavo.
 

Scorp84

Pripravnik
5. jan 2009
466
3
18
Na Linksys je najboljše, narediš reset in nato priklopis na Ruckus... Moreš paziti, da imaš automatic DHCP, pa na Ruckus priklopiš eden od lan in ne wan, na linksys pa wan.... načeloma, če daš reset, se samodejno poveže z drugim routerjem. Vsaj pri meni se bp, poveže na d-link router, brez da bi karkol nastavljal. Drugače ip adrese imaš pravilno nastavljene, tako da to pusti.
 

Schime

Guru
22. nov 2008
1.814
631
113
No danes sem se malo lotil spet te zadeve.
Probal sem tvojo varianto Scorp84 pa ni delovala. Potem sem preizkusil, da sem ruckusa dal stran in imel samo linksys router pa isto ni delovalo. Potem sem odstranil še pppoe povezavo na modemu od siola in isto ni delovalo.
Vedno napiše can not get a IP address from PPPoE server.

Potem sem še probal s programom od linksysa za namestitev povezave. Isto brez uspeha.

Sedaj pa res ne vem več, kje je problem. Vsaj sam v povezavi z modemom bi moral delati, če sedaj ruckus deluje brez problema.
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.940
1.253
113
Daj ti to malo nariši kako imaš narejeno. Oziroma kako naj bo narejeno.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Hm, malo butasto vprašanje. Pa si se prijavil na PPPoE server z veljavnim uporabniškim imenom in geslom?
 

Schime

Guru
22. nov 2008
1.814
631
113
To sem se.
smile-1.gif


Ma sej kar imam sam nastavljeno normalno deluje.
Sam imam doma priključen na modem od siola ruckusa prek katerega gre TV in internet. Povezano imam iz eth4 (video) na wan ruckusa in eth1 (data) na modemu v eth1 na ruckusu in vse deluje. Ruckus se preko pppoe povezuje. Prav tako sem imel modem povezan preko pppoe.

Svoj router sem dal stran in priklopil samo iz eth1 modema na wan linksysa pa je isto napisalo da ne more dobiti ip adrese. Username/pass sem napisal pravi.

Probal sem tudi, da sem iz eth2 ruckusa povezal na wan linksysa (zaporedno zvezal routerja) in na linksys nastavil naj automatic DHCP, kot je svetoval Scorp84 pa tudi ni delovalo.

Reset sem naredil zmeraj, ko sem spremenil vezavo.

Ma čudno mi je, ko tudi sam ni hotel delati. Do sedaj mi je sam v vezavi z modemom delal še vsak router. Ma bo že. Router moram tko sedaj dati nazaj tako, da.
smile-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Schime

Guru
22. nov 2008
1.814
631
113
Z MAC adreso sem se do sedaj samo enkrat zajebaval, ko sem nastavljal router na modemu kabeljskega ponudnika.
 

Scorp84

Pripravnik
5. jan 2009
466
3
18
Probaj, še drug kabel dat. Drugače pa ja, včasih se routerji, nočejo med seboj povezati. Recimo pri meni, asus, ni hotel dat internet linksysu. D-link pa bp, da niti nisem nič rabil nastavljat. Probaj še drug firmware dat, novejši al pa neuradni. Za tvoj router je odličen tomato.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Pri tebi je očitno samo en problem, da router noče sodelovati z modemom preko PPPoE povezave. Poveži se s providerjem, morda je to znan problem za tvojo znamko routerja. Dokler ne boš rešil tega problema, ti seveda nobena sekundarna povezava ne bo delovala.