Problem povezava modem SIOL - router

masevc

Guru
2. sep 2007
3.437
859
113
tole presega moje znanje, zato bom tukaj vprašal če kdo zna pomagati:

torej, do pred približno 1 teden nazaj je bilo vse OK, imam SIOLov modem Sagem 3344, povezan na Liksys wrt54gl ruter. Povezava je bila na ruterju nastavljena na PPOE in vse je delalo BP.

Nato so mi resetirali modem, ker telefonija ni delala, vse skupaj se je nekak začelo čudno obnašat, nato pa sem jaz nekaj "šaril" po modemu, ker enostavno nisem več mogel vzpostaviti povezave preko PPOE.

Slučajno sem probal na ruterju tudi funkcijo avtomatsko določen od DHCP, in internet je čudežno začel delovati.

Se mi pa sedaj pojavlja problem, da mi torrent programi javljajo da vrata niso odprta na požarnem zidu. Preveril sem na modemu, kjer je požarni zid izkljopljen, na ruterju pa nastavljen tako, kot je bil prej.

Zanima me, kaj se je spremenilo v nastavitvah modema, da ne morem več vzpostaviti povezave preko PPOE? Lahko mogoče kdo naredi slike, kako mora biti nastavljeno, da bo začelo delati spet?
 
Nazadnje urejeno:

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
1.) Daj ruter nazaj kot je bil.
2.) Pokliči SiOL, da ti več PPPoE ne dela in naj popravijo.
 

masevc

Guru
2. sep 2007
3.437
859
113
evo rešeno

modem je bil nastavljen kot ruter - tako je rekel fantič na siolu

sicer, ko pa ima hudič mlade jih ima več, namreč menjal sem še m režno na enem računalniku. Ni več delal net