Telemach Cisco EPC3208 in router Asus RT-N18U

danilo

Pripravnik
18. maj 2008
160
1
16
Torej imam telemach trojček paket Gold extra z internetno hitrostjo 80/4. Modem je Cisco EPC3208, router pa imam svoj Asus RT-N18U.
Imam problem, da mi vsake toliko cajta pade linija iz 80/4 na 10/4. Sprobal sem že vse možno, najnovejši firmware za asusa, starejše verzije, tudi tomato.... vedno isti problem.. Vedno testiram omrežje s samo enim priklopljenim računalnikom, tudi preko LAN kabla.
Opazil sem, da lučka na modemu, ki kaže povezavo z routerjem, včasih ko resetiram vse skupaj po povezavi sveti zeleno, včasih pa rumeno. Ko sveti rumeno, je povezava OK, ko se vzostavi povezava tako, da ledica sveti zeleno, takrat ni vredu in je hitrost samo približno 10/4. Na asusu imam vklopljeno samo osnovno delovanje, brez vpn, brez omrežja za goste itd...

Predvidevam, da pomeni rumena ledica 100m povzeavo, zelena pa 1Gb povezavo.

Zanima me ali obstaja kakšna rešitev, zgleda da nista modem in router ravno kompatibilna, ker če priklopim stari TP-LINK 741, tudi ko mi preko asusa ne deluje OK, brez da resetiram modem, takoj pri testu pokaže hitrost 80/4...

Mogoče obstaja novejši firmware za moj modem ali pa ne vem več kaj....
confused-1.gif


Sem že gledal za kakega linksysa, vendar nimajo vgrajenega torrent clienta, VPN.... ne vem če imajo tudi media server, samba, ftp...

Tukaj je status mojega modema:


Test hitrosti, ko deluje vredu....
 
Nazadnje urejeno: