telemach router bridge

luka51

Guru
16. avg 2007
13.873
5.143
113
Kako delujejo telemachovi routerji in povezava, če želim, da se nek drug router na njega priklopljen povezuje direkt na net.
Za telekom poznam zadeve pri telemachu pa nimam pojma kak majo rešeno. Problem je, da ma en kolega alarm in nima dostopa ker je valda zadeva zdaj za 2 ruterjema in ne pride skozi povezava od zunaj do centrale. Blo bi treba port forward nardit.Zdaj je Telemachov pa pol na LAN še še Asus. Ma Telemach tudi opcijov dveh hkratnih povezav kot Telekom? Bo treba dat Telekomov router v bridge? Lahko uporabnik sam ali je treba klicat in oni uredijo?
Ko je zadeva v bridgu (ali pač kera druga opcija je pri njih) kak nastavim Asusa, da se poveže v svet? Kero varjanto uporablja Telemach?
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Če govoriš o coaxu, si včasih dobil drugo opremo (modem only). Nazadnje ko so menjali pri fotru, so imeli samo še all-in-one Ubeeja (da je podpiral max hitrosti na tavečjem pketu) in so ga na zahtevo dali v bridge enako kot vsi ostali operaterji. Na svojem routerju samo vklopiš DHCP, ni nobenega PPPoE itd.

Na optiki ravno tako dajejo obstoječo opremo v bridge mode in dalje preko DHCP direktno dobiš public IP na svoji opremi.

Če si na Telemachu preko Telekomovega omrežja pa nisem ziher, tam mislim da imajo PPPoE. Tista škatla, ki jo prinese Telekom je ponavadi zgolj ONT (na optiki, DSL je spet svoja zgodba), tako da ni treba dajati v bridge, ti pa lahko verjetno Telemach da svoj router potem v bridge, čeprav jaz bi ga v tem primeru probal v celoti odstranit in svoj router priklopit direktno na Telekomov ONT. Najbrž bo treba edino najt še pravi VLAN.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.873
5.143
113
Ne kolko vem majo koax, nisem ziher da je že optika tam. 100% je telemachovo omrežje, ni telekom.
Če velja to kaj si v prvem odstavku napisal ne pričakujem nekih problemov. je pa 100% Ubee
Hvala. Bomo vidli v naslednjih dneh če je res tak na izi :D
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Ne kolko vem majo koax, nisem ziher da je že optika tam. 100% je telemachovo omrežje, ni telekom.
Če velja to kaj si v prvem odstavku napisal ne pričakujem nekih problemov. je pa 100% Ubee
Hvala. Bomo vidli v naslednjih dneh če je res tak na izi :D

Jaz sem imel prej Telemach na coaxu (paket Eon full)… in sem imel svoj router… Njihov modem je bil Cisco EPC32O8… Ko smo saltali iz EVJ, je sicer Telemachov tehnik, ki je prinesel Eon box, prinesel tudi drug modem… ampak sva se zmenila, da pusti starega, ker je delalo BP…
 

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.962
812
113
Prej mel Telemach in Ubee.. ko ga je tehnik prisel zamenjat (visje hitrosti), je klical v njihovo podporo pa so ga dali v bridge.. drgac reku da ni problema - klic zadosca. Pa narocnikovo davcno mors vedet (vsaj takrat je bilo se tako) ;)
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Jaz sem imel prej Telemach na coaxu (paket Eon full)… in sem imel svoj router… Njihov modem je bil Cisco EPC32O8… Ko smo saltali iz EVJ, je sicer Telemachov tehnik, ki je prinesel Eon box, prinesel tudi drug modem… ampak sva se zmenila, da pusti starega, ker je delalo BP…
Ja sej te Ciscoti so bli super, sem ga imel kar nekaj časa, ko sem bil še na coaxu, samo z dvigom hitrosti na najvišjih paketih pa niso bili več zadosti. Verjetno si imel manjši paket in je bil tudi stari modem še vedno dovolj.

Jaz sem se vmes sicer preselil in imam na novi lokaciji Telemach fiber, sem se pa za fotra zmenil, da so dali lepo Ubeeja v bridge in svoj router zadaj, tudi špila BP.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
To ja, 600/60 pa ne več.

Mojim so takrat dali Ubeeja oziroma takrat ni bilo več druge opcije, če si želel max hitrost. Ponujali so ga že prej, ker ti kao prirpada, se pa spomnim, da ga je Ubee od začetka po poročanju uporabnikov kar sral s FWjem, pa so na srečo potem porihtali (no vsaj v bridge modeu dela BP).