Siol router/ modem sprememba up. imena in gesla

Strijc

Pripravnik
10. sep 2007
270
0
16
Pozdravljeni!

Zanima me sledeče: Imamo siolov modem/router (iskratel). Dobili smo novo up. ime in geslo.... Za tem modemom imamo vklopljen linksys router.
Kolikor mi znanje dopušča, se mi zdaj zdi bedasto met na router (siol) povezan še en router (linksys)?... Prišel sem v linksysov router spremenil geslo in up. ime in ne dela... Sklepam da geslo in up. ime vpišem v prvi router, torej siolov... Najboljše da linksysa kar odstranim, ali?
In ker še nisem dostopal v siolov router, me zanima ip za dostop... Je tam sistem podoben kot v drugih routerjih..Zanima me predvsem vklop wirelessa... Hvala za informacije!
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Jaz bi na tvojem mestu obdrzal Linksysa (sploh ce ima DD WRT firmware) in Iskrino skatlico nastavil samo kot modem, ker je njen FW bolj ubogi.
 

Strijc

Pripravnik
10. sep 2007
270
0
16
Ok... Hvala za nasvet... Trenutno me bolj zanima če moram up. ime in geslo vpisati v siolovem routerju/modemu.... Ker če vpišem v linksysu, povezave ne vzpostavi...?
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Do zdaj pa je vzpostavil?
Kaj točno si zdaj spremenil? Le ime? Če je prej delalo, pol najbrž ni pravo ime (ali geslo). To je po Connection / PPPoE, kajne?
 

Sokol92

Pripravnik
3. sep 2007
46
0
6
Seveda moraš upisati u. ime in geslo v siolovem roterju, saj če prav zastopim je to primarni modem oz. je vanj vklopljen inthernet kabel, saj z njim vzpostavljaš povezavo z siolam.
Mah upam, da je razumljivo.

LP!
 

Bush

Fizikalc
19. okt 2008
1.735
0
36
Citat:
Uporabnik Strijc pravi:
In ker še nisem dostopal v siolov router, me zanima ip za dostop...
SiOL: IP 192.168.1.1 , u:user, p:user.

Ampak pazi, da nimata oba routerja istega IP, torej enemu spremeni, da bo imel npr. 192.168.1.30, drugi pa bo 192.168.1.1.

Če hočeš imeti dve Wireless dostopni točki, preko katere vidiš ostale Windows računalnike v mreži, potem moraš samo enega skonfigurirati kot router (tj. s PPPoE dostopom).
 

Strijc

Pripravnik
10. sep 2007
270
0
16
Do sedaj je delalo vse brez problema.... Zadnjič pa je telekom majster rihtal digitalni signal za tv (siol tv) in je nekaj pogrešil... In zdaj mam preko siol helpa dodeljeno novo up. ime in geslo.... Sam sem mislil da ga vpišem v drugi router (torej linksys) in bo zadeva laufala... Tudi sam razmišljam o tem, kaj je sokol rekel... pravzaprav to sprašujem..? In ja je primarni in vanj je vklopljen linksys....
 

Torus

Fizikalc
17. mar 2008
579
34
28
Kot jaz razumem, ne moreš dostopati do siol-ovega modema/routerja?

Priklopi se direktno na modem od siola preko kabla(port 1 ali 2) in pojdi klasično na 192.168.1.1.......Za geslo in uporabniško ime poglej pod modem, ponavadi je user/user.

Sicer ti pa tudi jaz svetujem, da pustiš linksys-a

LP
Torus
 

Strijc

Pripravnik
10. sep 2007
270
0
16
Zanimajo me samo vse možnosti, ker trenutno nisem zraven teh zadev in ne morem takoj probat... Mislil sem samo, če ima kdo podobno postavitev... torej siol modem/router in nato na njega še en router... Vprašanje je bilo, v katerega moram vpisati up. ime in geslo, da bo zadeva delovala... Saj nekak logično je da v prvega torej siolovega... ali? Ali v oba???
 

Torus

Fizikalc
17. mar 2008
579
34
28
Torej.....jaz imam tako naštimano:

Siolovo škatlo imam naštimano kot modem, linksysovo škatlo pa kot router. Za vzpostavitev povezave naštimaš na linksysu na PPPoE it tam se ti pojavijo nova polja, kjer vpišeš up. ime in geslo.

Če pa nočeš imeti linksys škatle, lahko tudi siolova škatla izvaja routing. Potem pa tam namesto modem izbereš PPPoE in tam vpišeš up. ime in geslo.

Priporočam pa ti, da obdržiš linksys kot router, ker pri zahtevnejših opravilih se bolje izkaže (torrent, QoS,...)


LP
Torus
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Podpis pod to, kar je napisal Torus !

@OP: Na modemu nimas kaj stimati gesla in up. imena (samo nastavis, da ne deluje kot router in to je vse, ostalo nastavis na routerju).