Potek dokumentacije za gradnjo nepremičnine

maurice

Pripravnik
30. apr 2008
866
2
18
Hm, zelo široko vprašanje ...
Za začetek greš recimo v nek biro oziroma k arhitektu, kjer boš dobil oziroma kupil načrt za hišico in tudi on te bo znal usmeriti.
Vendar bi blo fajn, da sploh ugotoviš, koliko veliko parcelo imaš, kaj lahko počneš na tisti parceli, če je več solastnikov tiste parcele, bo potrebno to tudi pravno formalno definirati, če še ni, ...
Lahko greš za začetek na občino na oddelek za okolje in prostor oziroma na geodetsko upravo, da dobiš zemljiško knjižni izpisek parcele, kjer misliš graditi.
 

pikapoka

Fizikalc
24. avg 2007
2.148
0
36
Domžale
ZK izpisek lahko dobiš tudi preko elektronske zemljiške knjige (pazi le, da je usklajen z dejansko knjigo), sicer pa ga dobiš na Okrajnem sodišču in ne na občini. Na občini pa zaprosi za lokacijsko informacijo za gradnjo nepremičnin, iz katere bo razvidno, kaj lahko gradiš. Naprej pa naj kdo drug pove.
smile-1.gif
 

zomirp

Fizikalc
20. maj 2008
2.993
0
36
Lj - Vič
Citat:
Uporabnik trust pravi:
Živjo

Doma bom po vsej vrjetnosti delal manjšo hišo, pa me zanima, kje naj začnem z papirji.

Ko boš začel resno razmišljati o gradnji, nam javi. Do takrat se lahko zakoni še zeloooo spremenijo.
Ti bom pa z veseljem pomagal. Ampak, ko bo stvar "zrela".
cheer.gif
 

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.054
390
83
44
dolenska
Začneš na občini, kjer dobiš lokacijsko informacijo, s tem papirjem greš so projektantske hiše. Če gledaš na denar izberi tipski načrt.
No sej ko boš enkrat pri projektantih, te bodo oni vodili. Za lokacijsko je projektant in geometer. Naprej še ne vem
smile-1.gif
.
 

cist_hud

Pripravnik
25. jul 2008
136
0
16
Okolica LJ
Obstajajo pa tudi ljudje, podjetja, ki se s tem ukvarjajo in ti vse lahko pripeljejo do npr. grdbenega dovoljenja. Seveda pa je tu treba dati nekaj €. Odvisno od posameznika koliko ima časa sam okoli letati pa razno razna soglasja iskati, papirje urejati ipd.
 

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.054
390
83
44
dolenska
Sej. To ti projektantska hiša vse naredi, pa ni potrebno nevem kaj dolačat ali sploh ne
evil.gif
. Tako pravijo. Ti sam lokacijsko prineseš pa je. Pa colaš.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
lahko začneš kot moj sosed.
pridobiš soglasja telekom ovi in oni. fehtaš sosede s čudnimi prijemi. ker ne uspeš malce popraviš projekt in ga skrivaš kot kača noge.
narediš kar ti paše.
če te kdo jebe se upiraš kar se da.
ko le uspejo in ti gradbena prepove gradnjo naredip nov projket po obstoječem stanju.
da ti bo uspelo je garantirano, saj zgrajene objekte se ne reši. izjema so cigani.
 

dsf

izbrisani
6. sep 2007
10.019
1
36
Cigani članov žal ne sprejemajo več. Če se ti uspe upisat medbje potem ne rabiš nobenega papirja , to pomeni da prišparaš na celi liniji, če te pa že kdo pride kaj jebat ga pa prefukaš kot zajca.Ker si cigo ti noben bog nič ne more , na koncu pa dobiš še cesto,elektriko in kanalizacijo zastonj
10.gif

Sem se že nekajkrat spraševal kako bi bilo če bi si kar eni registrirali svoje cigansko društvo in na lepem uživali vse privilegije. Kandidati zbor in speljemo projekt.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
prjatu

moj sosed ni cigan. je slovenc. navaden slovenc. hodi v službo, rine se v rit, vleče veze, dela samo za svojo korist. pač slovenc.

je pa pozabil, da jaz nisem dolenc.