Porušili bodo Tovarno Rog (končno)

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.194
2.558
113
Če je ti ne poznaš, še ne pomeni, da je ni. :jok: Saj sem že enkrat napisal, najdi 9 somišljenikov in ustanovi nov NVO. Od države boš začel kasirati milijone, za katere te ne bo nihče vprašal, kako jih boš zagonil. :cheer:
Navedi primer kontrole in to ne zgolj oddajanje poročil in obrazcev uradnikom ampak dejanskega neodvisnega kontrolorja oz. revizorja, ki je preiskal finančne tokove kakšnega NVOja.

Žal sem bil vzgojen v miselnosti, da brez dela ni jela, torej se že avtomatsko diskvalificiram od možnosti ustanovitve NVOja za preučevanje gibanja plime v odvisnosti od pihanja vetra v južnem pacifiku. Raziskava, ki bi res spremenila temelje v naši državi in nam omogočila boljše in kvalitetnejše življenje. Kot vse ostale, ki jih ti NVOji sproducirajo.
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.742
5.681
113
Saj veš, kako je v javnem sektorju in NVO-jih. Denar je potrebno porabiti, sicer ga naslednje leto ni več. December je tisti mesec v letu, ko se na veliko troši.

nvo erar veseli december.png
 

tomi

Guru
1. sep 2007
18.089
9.308
113
40
MB

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Navedi primer kontrole in to ne zgolj oddajanje poročil in obrazcev uradnikom ampak dejanskega neodvisnega kontrolorja oz. revizorja, ki je preiskal finančne tokove kakšnega NVOja.

Žal sem bil vzgojen v miselnosti, da brez dela ni jela, torej se že avtomatsko diskvalificiram od možnosti ustanovitve NVOja za preučevanje gibanja plime v odvisnosti od pihanja vetra v južnem pacifiku. Raziskava, ki bi res spremenila temelje v naši državi in nam omogočila boljše in kvalitetnejše življenje. Kot vse ostale, ki jih ti NVOji sproducirajo.
Nisem ne član nobenega NVO-ja, niti pri organih nadzora. Postavi vprašanje svojemu poslancu, naj se ta pozanima. Sem pa nekaj let prostovoljno delal pri NVO-ju, ki je skrbel za brezplačne prevoze starejših. V tem času nisem opazil nobenega zapravljanja. Enkrat so nas za novo leto počastili s pico in dobil sem majico z njihovim logotipom. To je bilo pa vse.
 

delavec44

Guru
17. dec 2012
1.727
1.047
113
Če bi bili nujno potrebni, bi bili samo VO. Itak jih je 90%+ samih sebi namen in plačilo podpore "našim". Le kako smo včasih preživeli brez njih.
 
A ti ločiš uporaben NVO od Mirovnega inštituta ali pa tiste komedije od razpisa Ajanović Hovnik "za krepitev aktivnih državljanskih pravic in opolnomočenje nevladnih organizacij"? Slednji prosto po Mlakarju "delajo samo iz kruha drek". Zakaj bi navaden davkloplačevalec moral financirat te mentalne deviacije?

bizi bolj malo ločuje..no ločuje na naše in nenaše, tako da ti mora biti končni rezultat znan že pšred njegovim postom.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Se popolnoma strinjam. Me pa vseeno zanima bizijeva utemeljitev, zakaj so ta financiranja nuuujno potrebna za funkcioniranje družbe.
Razpis Ajanovič-Hovnik je bil seveda navadna bedarija. Mi pa vsej po nazivu bolj smrdi, da denar izvija iz EU, kot iz ministrstva. Tudi nisem nikjer zapisal, da so vsi NVO-ji nujno potrebni za razvoj družbe. Nisem pa noben razsodnik, da bi, tako kot nekateri tukaj, od oka določal, kdo je potreben in kdo ne. :evil:
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.194
2.558
113
Saj ravno to, da ni nobenega razsodnika je povzročilo situacijo, kot jo imamo. Torej neke fiktivne študije, ki so same sebi namen in jih nihče nikoli več ne pogleda, zanje pa se zmeče praktično na miljone eur, samo za to, da določeni očkovi sinčki in hčerke ne bojo rabili dejansko tudi kaj realno delati.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
18.089
9.308
113
40
MB
Pa to je samo sorazmeren del, sej pa ne obesis vsega na en projekt, al je v kumrovcu drugace?