Porušili bodo Tovarno Rog (končno)

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.879
2.451
113
Mene kot kmeta za tiste subvencije, ki niti približno ne dosežejo prihodkov nekih NVOjev vsakih par dni nadzirajo iz satelitov Sentinel, pojasnjevati je treba vse kar se zazna kot neskladje in konstantno voditi evidence o vsem kar si delal in kar si porabil od sredstev, kar potem kontrolira kar nekaj ljudi na Agenciji in terenski kontrolorji (seveda sledijo sankcije), naš produkt pa je hrana za ljudi. Na drugi strani pa se meče miljone v neke NVOje, brez, da bi kdo sploh vprašal kaj dejansko imamo od tega ali karkoli kontroliral. Lahko imaš inštitut za druga vprašanja pa dobiš 300 jurjev na lepe oči... Krasni novi svet.
Pojdi v NVO in obdrži dejavnost?
Pomoč dobiš tu na ALTER-ju.

p.s. eni hočejo tudi na javnih skretih biti kot doma.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Mene kot kmeta za tiste subvencije, ki niti približno ne dosežejo prihodkov nekih NVOjev vsakih par dni nadzirajo iz satelitov Sentinel, pojasnjevati je treba vse kar se zazna kot neskladje in konstantno voditi evidence o vsem kar si delal in kar si porabil od sredstev, kar potem kontrolira kar nekaj ljudi na Agenciji in terenski kontrolorji (seveda sledijo sankcije), naš produkt pa je hrana za ljudi. Na drugi strani pa se meče miljone v neke NVOje, brez, da bi kdo sploh vprašal kaj dejansko imamo od tega ali karkoli kontroliral. Lahko imaš inštitut za druga vprašanja pa dobiš 300 jurjev na lepe oči... Krasni novi svet.
Verjetno je taka kontrola zato, ker so v preteklosti goljufali tako, da se je kar kadilo. Se še spomnim zgodbic iz Grčije in Italije.
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: cappy

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.202
2.581
113
Verjetno je taka kontrola zato, ker so v preteklosti goljufali tako, da se je kar kadilo. Se še spomnim zgodbic iz Grčije in Italije.

Kontrola je zato, ker to zagotavlja kar precej služb v JS. Obenem pa tudi denar NVOjem, ki pomagajo pisati pravila za vsako novo programsko obdobje po svojih željah.

Ampak vprašanje je bilo pravzaprav drugačno. Zakaj ni popolnoma nobene kontrole nad porabo denarja NVOjev, če se za porabo denarja v kmetijstvu plačuje tudi nadzor iz satelita? Povedano drugače.
Lahko imaš NVO ampak denar, ki se zmeče notri mora imeti neke vidne rezultate, ne pa, da se ga recimo porablja za potovanja po svetu, obenem pa se iste osebe zgražajo zaradi preveč onesnaževanja okolja.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Kontrola je zato, ker to zagotavlja kar precej služb v JS. Obenem pa tudi NVOjem, ki pomagajo pisati pravila za vsako novo programsko obdobje po svojih željah. Ampak vprašanje je bilo pravzaprav drugačno. Zakaj ni popolnoma nobene kontrole nad porabo denarja NVOjev?
Če je ti ne poznaš, še ne pomeni, da je ni. :jok: Saj sem že enkrat napisal, najdi 9 somišljenikov in ustanovi nov NVO. Od države boš začel kasirati milijone, za katere te ne bo nihče vprašal, kako jih boš zagonil. :cheer:
 

B81

22. jul 2007
35.037
9.303
113
Če je ti ne poznaš, še ne pomeni, da je ni. :jok: Saj sem že enkrat napisal, najdi 9 somišljenikov in ustanovi nov NVO. Od države boš začel kasirati milijone, za katere te ne bo nihče vprašal, kako jih boš zagonil. :cheer:
Daš kak primer kontrole, če praviš, da so?

Delo piše o tem

fu.ck that shit

Nadzor nad porabo javnega denarja se torej izvaja na podlagi poročil, medtem ko terenskega preverjanja tega, ali je bil denar v resnici potrošen za opisane namene, praktično ni. Sploh pa nadzora ni za sredstva, ki se omenjenim organizacijam donirajo v dobrodelne namene.

kmetu pa pride kontrolor domov in se vozita po vwseh njivah okoli, kjer preverja kaj je posajeno, kmet mora dokazat KOLIKO gnojnice je gor vlil, KOLIKO umetnega gnojila, kje je kupil, s čim je šprical, vsa FSS zaklenjena nekje posebej ,da ne pridejo v stik s čim bla bla.... zmeša se ti - tile frajeri pa nič fakof
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.157
5.292
113
Če je ti ne poznaš, še ne pomeni, da je ni. :jok: Saj sem že enkrat napisal, najdi 9 somišljenikov in ustanovi nov NVO. Od države boš začel kasirati milijone, za katere te ne bo nihče vprašal, kako jih boš zagonil. :cheer:
Čakam na primer kontrole. Pa ne prosim iz gasilskega društva sp. Duplek.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.782
2.564
113
mala krucefiks

Jst jih pridem za 29k€ sprat dol.... še wap in vodo prinesem mojo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Tudi zate velja isto, kar sem napisal Danielu. Ustanovi NVO, v program daj n.pr. Proučevanje menstruacij koloradskega hrošča, začeli te bodo zasipavati z denarjem, da se ven ne boš videl in to brez vsake kontrole porabe.:evil:
Odgovor je za MrDaco
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: Kamele0N in tomi

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.157
5.292
113
Dokaj beden izgovor, če že ne idiotski. Če nekaj gre narobe, dajmo potem to delat vsi, a ne? Ob kritični masi bo tebe tudi bolelo, sploh ko bo denarja za penzije zmanjkalo.
Nisi pa še vedno odgovoril kako potekajo kontrole porabe proračunskega denarja NVO organizacij. Če nimaš odgovora, bodi vsaj tiho.
 
  • Všeč mi je
Reactions: visek_izobrazbe

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Ti lapaš v prazno, ker pisariš, da lahko NVO-ji brez kontrole zapravljajo sredstva, ki jih dobijo od države. Pred njihovi sedeži nisem še opazil kakih fensi avtomobilov ali drugih znakov zapravljanja brez kontrole. Tudi tisti, ki so v nekaterih NVO-jih zaposleni, se s plačami ravno ne hvalijo.
 

Vadim

Guru
2. jul 2020
4.217
5.524
113
Jst jih pridem za 29k€ sprat dol.... še wap in vodo prinesem mojo.

Škoda da Ljubljančani ne poznajo te skrivne metode. Bi vsako jutro komunala prala sveže grafite iz fasad. Še app bi lahko imeli, kjer bi občani javljali lokacije grafitov, pa bi KPL prišel z tovornjakom s cisterno in wapom... ne pa da gledamo čačke po centru.

/sarkazem
 

sixpower

Guru
22. sep 2011
2.992
2.516
113
Lublana
Obišči stran
Ti lapaš v prazno, ker pisariš, da lahko NVO-ji brez kontrole zapravljajo sredstva, ki jih dobijo od države. Pred njihovi sedeži nisem še opazil kakih fensi avtomobilov ali drugih znakov zapravljanja brez kontrole. Tudi tisti, ki so v nekaterih NVO-jih zaposleni, se s plačami ravno ne hvalijo.
Saj tudi delavci, ki pošteno vsak dan garajo, se splačami ravno ne hvalijo. Pa tudi nekih fensi avtomobilov nimajo.
Pa ne delaj se butastega, ker to že vemo da si. Saj ni problem, da bi kdo v teh društvih obogatel z našim denarjem ampak, da naš denar dobi za nič koristnega učinka. Pa tudi, če samo 1 piškavi euro.
 

sixpower

Guru
22. sep 2011
2.992
2.516
113
Lublana
Obišči stran
mala krucefiks
Kakšna debilne pa ta iz gobca pljuva: "Od kdaj so grafiti na stenah nekega urbanega objekta problem? Celo vandalizem. Vsa mesta so jih polna. Si želimo Centra Rog brez grafitov?

Jaz se pa zdaj sprašujem od kdaj in kje grafiti po stenah urbanega objekta niso več vandalizem? Resno, od kdaj? In kdo si želi obnovljeno arhitekturno dediščino počečkano z grafiti?
Teli na Levici so res trop idiotov. In ta je celo za županjo Ljubljane kandidirala. Si lahko predstavljate to? Ni čudno, da Jankovič mimogrede zmaga, če so pa med protikandidati totalne opice.
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
7.089
3.425
113
Kakšna debilne pa ta iz gobca pljuva. In ta je celo za županjo Ljubljane kandidirala. Si lahko predstavljate to? Ni čudno, da Jankovič mimogrede zmaga, če so pa med protikandidati totalne opice.
2_12468bbc6881a35b8681d387cd176106.jpg


2_5a3a23b06273e163bb2f1711b19d9b75.jpg