Porušili bodo Tovarno Rog (končno)

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.771
2.657
113
Drugače da ne boš misili so v Rogu (ne vem če še) imeli atleje/tam živeli tudi umetniki katerih dela so tudi nekaj vredna.
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.982
2.713
113
Drugače da ne boš misili so v Rogu (ne vem če še) imeli atleje/tam živeli tudi umetniki katerih dela so tudi nekaj vredna.

Super in mesto jim je ponudilo drugo lokacijo BREZPLAČNO. S tem so se na začetku tudi strinjali, potem pa seveda se niso nič več spomnili tega dogovora. Ne boš me prepričal, da notri ni 90% brezdelnežev in kvazi umetnikov. To da jim je mesto ponudilo drugo lokacijo za njihovo ustvarjanje je zame čisto zadosti in bi lahko bili samo veseli in tam ustvarjali naprej.
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.771
2.657
113

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.771
2.657
113
Super in mesto jim je ponudilo drugo lokacijo BREZPLAČNO. S tem so se na začetku tudi strinjali, potem pa seveda se niso nič več spomnili tega dogovora. Ne boš me prepričal, da notri ni 90% brezdelnežev in kvazi umetnikov. To da jim je mesto ponudilo drugo lokacijo za njihovo ustvarjanje je zame čisto zadosti in bi lahko bili samo veseli in tam ustvarjali naprej.
Da ne bo pomote. Jaz nisem proti tej deložaciji ravno kontra. Rog je od Mola in naj tam naredijo nek center od katerega bomo vsi nekaj imeli. Jaz sem samo komentiral da določene vsebine tam imajo neko vrednost (tudi denarno)
 

Gavran

direktor!
22. jul 2007
9.015
4.933
113
Nuku`Alofa
Drugače da ne boš misili so v Rogu (ne vem če še) imeli atleje/tam živeli tudi umetniki katerih dela so tudi nekaj vredna.

Razen teh v Rogu je tudi nekaj drugih umetnikov, ki morajo plačevati svoje prostore. Ne vidim nobenega razloga, da bi nekateri imeli prostore brezplačno in to v centru glavnega mesta. Itak je pa tam 90% (glej slike zgoraj)
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.784
-256
113
takih ni možno spremenit, razen mogoče s prisilnim delom ali športom. samo če jim odvzameš prostor za zbiranje bojo svoje brezdelje zganjali nekje drugje. bolj individualno. če ne drugega se jih ne bo tako zlahka opazilo in svet bo lepši.
Tu jih imaš lepo zbrane in pod nadzorom. Za zidovi Roga.
Ko bodo svoje brezdelje zganjali nekje drugje, bo pa nadzor usahnil, ne morejo bit undercover policaji na razpršenih lokacijah.
Tisti, ki kaj rabijo in kaj ponujajo, se bodo pa že povezali, brez skrbi.
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.982
2.713
113
Men gre prov na penis to, da imajo neki kvazi umetniki kobajagi pravico do zastonj prostorov in to celo na elitni lokaciji v centru mesta. Prov, nej jim mesto da prostor za ustvarjanje, samo mislim da jim ne bi padla krona z glave, če bi morali iti nekam na obrobje mesta.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.222
4.701
113
Lastnik ima pravico do svoje lastnine. Najemnik z veljavno najemno pogodbo pa tudi do nekega razumnega roka, da se izseli. Pri zagotavljanju pravic med ljudmi bi nam naj pomagali državni organi.
V tej situaciji s pogodbami ni problem, mislim, da se trenutno ne dogaja nič posebnega. Edino pot do uveljavljanja lastniške pravice je pri nas včasih zelooo dolga.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.602
253
113
Super in mesto jim je ponudilo drugo lokacijo BREZPLAČNO. S tem so se na začetku tudi strinjali, potem pa seveda se niso nič več spomnili tega dogovora. Ne boš me prepričal, da notri ni 90% brezdelnežev in kvazi umetnikov. To da jim je mesto ponudilo drugo lokacijo za njihovo ustvarjanje je zame čisto zadosti in bi lahko bili samo veseli in tam ustvarjali naprej.

katera je alternativna lokacija?
 

Vadim

Guru
2. jul 2020
3.972
5.179
113
katera je alternativna lokacija?

Novi Rog. Govorilo se je o 6 - 12 brezplačnih ateljejih kjer bi se umetniki lahko prijavili za čas izpeljave umetniškega projekta.

To je pa šlo v nos trenutnim gazdam, ker sedaj oni sami določajo kateri umetniki lahko ustvarjajo v Rogu. Po slišanem, večina originalnih ustanoviteljev Roga se je umaknila oz so bili odstravljeni. Klošarje so ven pometali. Iz neke alternativne lokacije je postala neka skvaterska komuna.
 
  • Všeč mi je
Reactions: msenjur

Runo

Guru
11. avg 2013
2.031
704
113
Men gre prov na penis to, da imajo neki kvazi umetniki kobajagi pravico do zastonj prostorov in to celo na elitni lokaciji v centru mesta. Prov, nej jim mesto da prostor za ustvarjanje, samo mislim da jim ne bi padla krona z glave, če bi morali iti nekam na obrobje mesta.

24ur jih imenuje "pripadniki avtonomne skupnosti". Če mi lahko kdo obrazloži, kaj to pomeni v konkretnem primeru, bi lepo prosil za razlago.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.412
9.160
113
to pomeni, da lahko legalno (samooklicano) klošarijo/fehtarijo po svoje...sej se vidi, da je to marginalna brezdomsko brezdelna klientela, ki tam "živi"..
 
  • Všeč mi je
  • Wow
Reactions: Guinness in Runo

Runo

Guru
11. avg 2013
2.031
704
113
Nataša Sukić ne pozna razlike med Stvarnopravnim in nečem, kar ona imenuje Ustavnopravnim zakonikom. :rolleyes: