Pomoc pri objektivih

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.094
164
63
Citat:
Uporabnik KStoner pravi:
še jaz imam eno vprašanje

je tale objektiv 'dober' oz vreden svojega denar?
http://www.fotomarket.net/katalog/product.php?catalogue_cat_id=2680&start=0&product_id=3709

rabim čist za hobi fotografijo, pa imam zdaj samo kit objektiv 18-55

pomoč?
redface-1.gif
 

mamomu

gps navigator
21. jul 2007
2.493
0
36
53
Varoš!
Jaz imam tega!
Hitrost ostrenja ni glih med najhitrejšimi - dela pa kar ok slike! Za ta denar se sigurno splača.
Jaz prodajam ta moj objektiv za 80 euro!
 

Matejka

Pripravnik
26. feb 2008
152
0
16
Si bom kar temo malo sposodila.
smile-1.gif


Julija grem na poroko in bi rabila nekaj bolj širokokotnega (trenutno imam le 50 1.4 in 100 2.8 macro). Budget je bolj mali, cca 300-400€. Gledala sem naslednja dva objektiva:
- Sigma 17-70mm f/2.8-4.5 DC
- Canon 35mm f/2

Sigma mi je všeč ker je zoom, sem pa malo skeptična ker je Sigma (nimam nobenih izkušenj z njo tako da lahko čisto neupravičeno), Canona mi malo ne paše ker nima USM motorčka, ampak Canona na splošno vsaj malo poznam in sem do zdaj bila z njim zelo zadovoljna.

Drugače pa imam Canon 40d in mislim da vsaj še par let ne bom šla na FF, tako da me pri sigmi ne moti da je le za APS-C senzorje.

Izkušnje in nasveti zelo dobrodošli
smile-1.gif


Lp, Mateja
 

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
Če kdo rabi, jaz ugodno prodam nikonovega AF 70-300 4-5.6, . Odlično ohranjen, malo počasen plastičar, vreden svoje cene. Avtomastko ostrenje NE deluje s sledeči aparati: d40, d40x, d60, d5000.
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.570
172
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
poskusi najti nekaj v smislu 24 - 70, čeprav tudi 17 - 70 ni slab - rabiš nekaj malce daljšega za poroke.

sam velikokrat dam gor 17 - 85 od Canona, mi kar prav pride, čeprav razmišljam, da bi ga prodal ... je pa full hiter, sem velikokrat ples fotkal z njim in je vedno bil nenormalno hiter.

če boš Sigmo kupovala, jo prej fejst fejst pretestiraj - ostrina na koncu, koliko je fotografija na odprti blendi na tele koncu objektiva ostra oz. uporabna. če ima back oz. frontfokus, to se da porihtat, mimosunjene optike pa žal ne ...
 

DrM007

700. registrirani uporabnik
1. sep 2007
2.450
1
38
42
Krain
Citat:
Uporabnik Matejka pravi:
Si bom kar temo malo sposodila.
smile-1.gif


Julija grem na poroko in bi rabila nekaj bolj širokokotnega (trenutno imam le 50 1.4 in 100 2.8 macro). Budget je bolj mali, cca 300-400€. Gledala sem naslednja dva objektiva:
- Sigma 17-70mm f/2.8-4.5 DC
- Canon 35mm f/2

Sigma mi je všeč ker je zoom, sem pa malo skeptična ker je Sigma (nimam nobenih izkušenj z njo tako da lahko čisto neupravičeno), Canona mi malo ne paše ker nima USM motorčka, ampak Canona na splošno vsaj malo poznam in sem do zdaj bila z njim zelo zadovoljna.

Drugače pa imam Canon 40d in mislim da vsaj še par let ne bom šla na FF, tako da me pri sigmi ne moti da je le za APS-C senzorje.

Izkušnje in nasveti zelo dobrodošli
smile-1.gif


Lp, Mateja

Hej, sem šele zdaj opazil tvoje vprašanje (ko sem se spomnil, da bi tudi jaz nekaj prašal o objektivih...)
smirk-1.gif


Jaz imam omenjeno Sigmo in sem z njo zadovoljen od prvega dne. Glede na to, da ima soliden razpon (17-70) je kakovost slike zelo dobra. Ko sem se odločil za nakup, se mi je šlo za to, da bi nadomestil obupen kit objektiv. Prebral ogromno opisov, pogledal fotke in se nazadnje odločil ravno za ta objektiv. Tudi cenovno mi je takrat zelo ustrezala. F2.8-4.5 je za ta denar kar dobra kupčija. Res je, da je pri 17 mm opazen barrel distortion, vendar se to opazi predvsem ko slikaš kake ravne črte ipd... sicer pa se to da v photoshopu lepo popraviti z pluginom PTLens. Plugin iz exifa prebere kateri fotoaparat+objektiv+nastavitve si uporabil, ter avtomatično porihta sliko.

Tu si poglej review.

Če bi pa objektiv rada še sprobala, ga rade volje posodim na test.


Zdaj pa moje vprašanje:
smirk-1.gif


Zelo sem se ogrel za nakup Canon 85mm 1.8 objektiva. Seveda sem prebral vse možne opise itd, tako da mi tega ni treba kazat.
smile-1.gif
Zanima me le, če kdo izmed vas ima točno ta objektiv in vaše izkušnje z njim.

Hvala.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Citat:

Zdaj pa moje vprašanje:
smirk-1.gif


Zelo sem se ogrel za nakup Canon 85mm 1.8 objektiva. Seveda sem prebral vse možne opise itd, tako da mi tega ni treba kazat.
smile-1.gif
Zanima me le, če kdo izmed vas ima točno ta objektiv in vaše izkušnje z njim.

Hvala.

Jaz ga imam, ampak še nisem pretirano dosti slikal z njim. Največ sem slikal kurentovanje (koncerti v šotoru), kjer so ratale kar dobre slike. Ostrenje je hitro (čeprav se mi zdi da je canon 17-85 malo hitrejši), pa tudi v slabih svetlobnih pogojih ni imel problemov.
 

DrM007

700. registrirani uporabnik
1. sep 2007
2.450
1
38
42
Krain
Aha,... no jaz bi ga imel predvsem za portretiranje, kjer bi f1.8 bolj rabil za ožji DOF, kot pa za reševanje slabših svetlobnih pogojev. Glede na to, da ga pretirano dosti ne uporabljaš - prodaš?
smile-1.gif
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Sicer bolj malo slikam zadnje čase (gužva na faksu), ampak o prodaji pa še ne razmišljam.
Za portrete je fino imeti ostro sliko, tak da priporočam da zapreš vsaj na ene F2.8 (DOF bo še vedno dovolj majhen).
 

DrM007

700. registrirani uporabnik
1. sep 2007
2.450
1
38
42
Krain
No, jaz bi se samo rad pohvalil, da je že predvčerajšnjim prišel paketek iz B&H Photo (New York) z prelepo vsebino:
Canon 85mm F1.8 in Canon 17-40mm F4 L.
cheer.gif


Samo bemmuboga pa tole slabo vreme/prezasedenost s šihtom...
 

DrM007

700. registrirani uporabnik
1. sep 2007
2.450
1
38
42
Krain
Ja, sej, ko se bo pa začela šipca rosit od znotraj, bom pa tebi poslal račun za servis
wink-1.gif
 

DrM007

700. registrirani uporabnik
1. sep 2007
2.450
1
38
42
Krain
Hihi, če si tako prepričan v kakovost, potem sam začni prodajat garancije... Če je tako dobro, ni vrag da ne bi zaslužil
smile-1.gif


Ma načeloma res dihta tko kot je treba, ampak nikol ne veš... zato raje preventiva kot kurativa
smile-1.gif
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Citat:
Uporabnik DrM007 pravi:
No, jaz bi se samo rad pohvalil, da je že predvčerajšnjim prišel paketek iz B&H Photo (New York) z prelepo vsebino:
Canon 85mm F1.8 in Canon 17-40mm F4 L.
cheer.gif


Samo bemmuboga pa tole slabo vreme/prezasedenost s šihtom...

kolk več si dal kot je cena na netu? (mislim na davek, carino, so še kej kompliciral?) Kolk časa si ga čaku?
 

DrM007

700. registrirani uporabnik
1. sep 2007
2.450
1
38
42
Krain
Naročil prejšnji torek, prejel tole sredo. Invoice je bil 1160 usd, skupaj z cca 80usd poštnine za express mail. Doplačal pa sem še 243 € za DDV in carino. Drugih komplikacij ni bilo.