Pomoc pri objektivih

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Trenutno si lastim Canon 400D in Canon 24-70 f2.8L USM...

Polet grem na en mal drugačen dopust in bi rad tudi kaj pofotkal, pa me sedaj muči okol objektivov.

Rad bi bi imel tako zoom kot fisheye
rolleyes-1.gif


Razne varjante:
1. dokupim travel lens (Canon EF-S 18-200mm 1:3.5-5.6 IS ) (Potem bo sedanji canon še manj v uporabi, in še vedno bom brez fisha)
2. dokupim Tamron AF 10-24 F/3,5-4,5 Di II LD Asp, Macro
3. prodam 24-70 in kupim zgoraj našteta in imam tako pokrito "celo" območje.

Potem sem spet v dielmi kako živet z zaslonko 3,5+ , ko se enkrat navadiš na 2.8 in hitrost ostrenja od canona.

p.s Canon 24-70 je res zelo malo rajbljen, če bo slučajno kak interesent za nabavo;)
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.567
172
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
uuuu, uuuu ... glej ... če ti 24 - 70 prav pride ... don't sell it ... žal ti bo!! verjemi ...
redface-1.gif


sam sem sicer imel 24 - 105, f/4, pa mi je žal ko hudič, da sem ga prodal ...
bonk.gif


jaz ga na tvojem mestu ne bi prodajal ...
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.318
9.690
113
kod Džej-Zija
Fiš za igračkanje je lahko tudi Peleng 8 f/3,5. Zanj boš stresel cca 300€, morda celo manj, je pa kot fiš čisto uporaben objektiv. Res pa je, da trenutno širokega konca nimaš ravno pokritega z rektilinearnimi objektivi (torej z nefiši). Morda bi res prodal tega in si nabavil kaj v smislu 18-55 f/2,8.
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.567
172
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
aja, pa ta Tamron naj ne bi bil ne vem kako dober, sem slišal kar nekaj pritožb nad kvaliteto fotke na odprti blendi na 10 mm.

Tokina in Sigma?

še en predlog ... poznam nekoga, ki nabavlja 24 - 70, prodaja pa 24 - 105 - kar mislim, da je kul menjava, f/4 po vseh mm je tudi okej, maš pa 45 mm daljši objektiv in verjemi, da prav pride ...
wink-1.gif


in imaš short telefoto, plus nabaviš nekaj v smislu 10 - 24 mm
wink-1.gif
 

Baltazar

Pripravnik
17. sep 2007
955
0
16
Na dpreview imaš test Tokina 12-24, poglej, ker je optično najbolje ocenjen od vseh širokokotnikov.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
@DizzyReed
Mal mi ga je res težko prodat, ker je dober objektiv. Vendar z njem bl mal pokrijem. Bilo kaj se spravim delat, še vedno nekaj rabim zraven. Če bi imel denar in bi si lahko privoščil še 2 objektiva, da si pokrijem celo območje potem, ne bi tolk razmišljal o prodaji. Ker se s fotkanjem doma zlo mal ukvarjam in imam v službi profi opremo, razmišljam tudi tako, da v primeru da prodam, si lahko kdaj pa kdaj v službi kaj z blendo 2.8 sposodim.

Kolk pa je un pripravljen kaj dat za odlično ohranjen in res zelo malo rabljen 24-70?


@mosseero
Peleng je zanimu, sam bi pa le imel nekaj z avtofokusom.

@Baltazar
Tut dober predlog Tokina. Tamrona sem dal bolj tko, ker sem ga na hitro našel. Ker ima moj body kr velik crop faktor bi bi bil vesel predloga za še kakšnega bolj fišya:)


Čedalje bolj se nagibam, da prodam 24-70 in za ta denar al pa še kak € dodam in kupim 2 objektiva. Če pa bom krvavo rabil 2.8 si pa v službi sposodim. Če se v to odločim, bo glede na izkušnje uporabnikov vrjetno un trevel lens, za fisha bi pa prosil še kak predlog. Pa fish je lahko fiksen. Sem že delal z enim fiksnim canonom, pa me ni nič motlo, da je fiksen.

Dizzy, če prodam in se ti bo kdaj kolcalo, pol jst mislim na tvoje besede;)
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.567
172
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
saj sem ravno zvedel, da je oni objektiv že prodan ...

veš kako je ... sam imam službene objektive in svoje. in ko delam zase (fotkanje plesa po večini - vedno delam s svojo opremo, ker se je enkrat že zgodilo, da sem šel privat na koncert, pa so mi polili služben objektiv in me je res full stiskalo, ko je takrat crknil - sicer je zjutraj, ko se je posušil in ko sem ga očedil delal, ampak me je konkretno stisnilo ...
redface-1.gif
)

ne vem ... odloči se sam, čeprav misel na to, da bi nabavil dva objektiva namesto enega, ni slaba ideja ... samo - ali ti bosta ta dva objektiva dala toliko, kolikor ti da ta, to moraš premislit.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
s cenovnega vidika in s tega, da imam potem celo območje pokrito mi je boljš, da prodam:)
Tak se počutim, kot bi imel poršeja. Rabil bi pa terenca in limuzino:). Težko bi ga prodal, ker kdaj pa kdaj pa le paše mal prtisent na gas:) ,če prov bi se tut z limuzino dalo pelat 180:)

Morem še malo prespat...
 

DrM007

700. registrirani uporabnik
1. sep 2007
2.450
1
38
42
Krain
Citat:
Uporabnik Fusion pravi:
Kolk pa je un pripravljen kaj dat za odlično ohranjen in res zelo malo rabljen 24-70?
Objektiv je sicer odličen in bi tudi jaz bil zainteresiran zanj, vendar se bojim, da se pri ceni ne bi srečala...
wink-1.gif


BTW, a kdo proda dober 17-55mm f/2.8 USM IS?
cool-1.gif
 

Chief_Wiggum

Fizikalc
24. jul 2007
1.064
3
38
Da ne bo pomote, ne Tamron 10-24, ne Tokina 12-24 nista fisheye. Oba sta ultra-wide objektiva. Če iščeš fisheye zoom potem poizkusi Tokina 10-17. Slaba lastnost obeh Tokin je CA ( kromatska aberacija ).
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.318
9.690
113
kod Džej-Zija
Res je. Hiperfokalna razdalja je pri tako širokokotnem objektivu zelo majhna, sploh, če še blendo malo zapreš. Kar je itak koristno, da v slabših svetlobnih pogojih zmanjšaš flare.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
@Chief_Wiggum
morda sem res malo narobe izrazil. Želel bi nekaj z malo bolj širokim kotom;)

@DJ_Beat & mosseero
tega res nisem vedel. V tem primeru je potem tut Peleng nazaj zanimu:)
 

uncle_sam

broker
25. sep 2007
3.049
1.457
113
39
Pa bi še js prosil za malo pomoči...

Na D60 imam samo "kit" objektiv 18-55 VR (sicer je to moje zelo zelo laično mnenje, a me z neko ful ostrino ni prepričal). sedaj pa bi blo potrebno nabavit še nekaj z več milimetri!

Profiji me boste sicer imeli za zmedenega
wink-1.gif
...iščem nekaj v rangu 55-200 ali 70-300mm za razumsko ceno. Verjetno se je dobro stegnit do 300? letalski mitingi, kaki detelji na tripih...

Nikon ima zasoljene cene, pa je tolko boljši od kaki Sigem pa Tamronov? VR pa ima samo Nikon ali že tud druge firme? Po kakih 2,8 zadevah se mi verjetno ne splača posegat, grem raje v nabavo svetlobno zmogljivega "ne zoom" objektiva...ga bom kje znotraj večkrat potreboval..
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.567
172
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
hja ... kaj pa vem ... stara Sigma, s katero sem imel nemalo težav, je bila praktično slabša od kit objektiva, ta ki jo imam zdaj je na ravni L objektiva. odvisno, na kaj narajmaš, naj pa bi bil Nikon kar se objektivov tiče, daleč najboljši, vprašanje pa res je, če ne samo pri pro seriji, čeprav Nikon neke ločnice med pro objektivi in ostalimi nima.

glede na lastne izkušnje pa mislim, da je vseeno bolje vzeti original objektiv.

aja, še to:

VR (Nikon)= IS (Canon) = OS (Sigma) = VC (Tamron)
wink-1.gif


to so kratice stabilizacijskih sistemov v lečovju kar se tiče DSLR-jev.