Policist na njivi povozil pobeglega motorista

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
15.103
6.913
113
Citat:
Uporabnik lost1 pravi:
Citat:
Uporabnik SouthPark pravi:

Seveda, ker policaj, ki pobere na postaji v tistem mesecu najvišjo kazen, dobi bonus pri plači oz. 50% od pokasirane kazni, karkoli je višje
bonk.gif

Policija je enako kot firma, ima svoje plane koliko € mora nabrati. Varnost je sekundarnega pomena.
Kje so ti plani? Kje si jih TI OSEBNO videl? Kako bi lahko svojo izjavo utemeljil?

Ker pa si vseznalo - kaki so letos ti plani?
Citat:
Uporabnik lost1 pravi:

Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
Če navaden drzavljan povozi cloveka, ki mu pred avto skoci npr. 2m pred vozilom je kriv pesec. Saj vemo kako to gre.


Nisem mogel da se nebi spotaknil ob to, to NE drži. Jasen primer je kolega, kateremu se je stara mama zložila na avto medtem ko je šla s kolesom mimo, on pa se je premikal v koloni cca 3km/h . Ona je zgubila ravnotežje in padla na avto...rezultat je tak, da je bil predlagan sodniku za prekrške in ta mama je še izrecno zahtevala da se ga kaznuje ker jo je zbil.
crazy1.gif

Kolegu je žal da jo je on peljal k zdravniku, da je sploh ustavil tam, da je sel na PP podat izjavo...
Ne vem kaj je pocel kolega je pa neumen ce je sodniku predlagal zaslisanje te mame. Svetuj mu naj naslednjic kot prico predlaga koga ki bo prical v nejgovo korist.
Citat:
Uporabnik lost1 pravi:

V tem primeru, konkretnem, je šlo definitivno za preseravanje policista,ki si je rekel " ma ujel te bom pa nima veze kok stane" , in to se je tud zgodilo. Ujel ga je.
Citat:

Izvedenec je govoril. V tem konkretnem primeru vemo le to: oseba je bezala pred policistom. Policist je osebo sledil po njivi. Oseba je z motorjem padla (ce je prislo do kontakta med voziloma se da dokazat z morebitnimi poskodbami na motorju). Oseba je skusala pobegniti pes in prislo je do trcenja med bezecim in sluzbenim vozilom policije.

Ni se slo za nobeno preseravanje ampak za izvajanje pooblastil. a ves to ni isto kot recimo ljudje ki na zaloski namerno prevozijo rdeco luc in to opravicijo z izjavo da tocno vedo koliko casa traja, ko sta na v obeh smere prizgani rdeci. No temu bi lahko rekli preseravanje. In ker ne ti, ne jaz nisva bila na kraju, tezko kdorkoli od naju trdi kaj se je zgodilo. Vsi pa iz doslej znanih podatkov vemo, da je bil lov legalen in legitimen. Vprasanje je le, ali je ta osebek res skocil pred avto (ne zanalasc, to je meni jasno, da se ni vrgel pred avto) ali pa ga je policist povozil, ker je prehitro pripeljal in se ni mogel ustaviti. V slednjem primeru bo za to odgovarjal. Ce je bila res njiva pa ne gre za prekrsek saj ne gre za prometno povrsino in tam ZPRCP sploh ne velja.
Citat:
Uporabnik lost1 pravi:
Po moji oceni je ta policist bedak, da ogroža življenje, letanje po sodiscih,morebitne sankcije, etc... vse to samo zaradi denarja...
Po moji oceni pa ti govoris bedarije (naprej zakljucuj sam), saj trdis stvari, ki niso resnicne. stvari, ki niso neke napol informacije ampak gre za izmisljotino. Zdej ne vem ali si si to izmislil ti sam, mozno je tudi, da verjames komu drugemu, ki ti je to laz prodal naprej.

Plani v policiji govorijo o % dolocenih prekrskov, ne pa o stevilu. A razumes? Primer: plan je, da bo 20% prekrskov, ki jih policija obravnava, takih, da bo voznik vozil prehitro. Pa se teh planov v zadnjih dveh letih ni vec.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
6.188
4.721
113
Citat:
Drugi bi morali vedati kako se zadeve lahko in praviloma se koncajo.... Glede na to da nisi lovili Osamo verjetno obstaja neka razumna meja do katere se splaca tvegati zdravje, zivljenje in premozenje vseh vpletenih.

Konča se tako, da se motorist brez zavarovanega motorje zaleti vate na prehodu za pešce, te težko poškoduje, ti se pa potem zajebavaš leta in leta da dobiš kakšen denar od njega, ki ga kot kripelj, ker te je on poškodoval rabiš za izboljšanje življenjskega standarda...

Ne, sam je verjeno res boj pomembno, da motorist cel uide, kot pa da se mu kaj zgodi ker on je pač revež ker je na motorju in se lahko poškoduje, ostali udeleženci pa nio pomembni... Dajmo kar začet zamaške zbirat zanjga, da bo lahko popravil motor in naredil vozniški izpit in plačal kazen, ker pač on je žrtev...
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.621
208
63
Kranj
http://24ur.com/novice/crna-kr...-motorista.html

pa res so leteli po njivah rofl....

Teren je bil razgiban, policist pa naj bi imel tudi težave z vidljivostjo, saj se je z zemlje dvignilo veliko prahu.

hysterical-1.gif


Veliko lažje bi bilo če bi ustavil, sedaj bo pa bodo stroški zaradi celotnega zdravljenja nekaj tisoč € ker se prokleti mulc ni ustavil....fotr naj bo samo tiho pa naj sami plačajo ZDRAVLJENJE!!!!!!
 
Nazadnje urejeno:

lost1

mnz
19. jul 2007
8.435
139
63
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
Citat:
Uporabnik lost1 pravi:
Citat:
Uporabnik SouthPark pravi:

Seveda, ker policaj, ki pobere na postaji v tistem mesecu najvišjo kazen, dobi bonus pri plači oz. 50% od pokasirane kazni, karkoli je višje
bonk.gif

Policija je enako kot firma, ima svoje plane koliko € mora nabrati. Varnost je sekundarnega pomena.
Kje so ti plani? Kje si jih TI OSEBNO videl? Kako bi lahko svojo izjavo utemeljil?

Ker pa si vseznalo - kaki so letos ti plani?

Glej, ne se delat naivnega da ni pritiska o € ,mislis da noben nima policaja za prjatla?


Citat:
Uporabnik lost1 pravi:

Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
Če navaden drzavljan povozi cloveka, ki mu pred avto skoci npr. 2m pred vozilom je kriv pesec. Saj vemo kako to gre.


Nisem mogel da se nebi spotaknil ob to, to NE drži. Jasen primer je kolega, kateremu se je stara mama zložila na avto medtem ko je šla s kolesom mimo, on pa se je premikal v koloni cca 3km/h . Ona je zgubila ravnotežje in padla na avto...rezultat je tak, da je bil predlagan sodniku za prekrške in ta mama je še izrecno zahtevala da se ga kaznuje ker jo je zbil.
crazy1.gif

Kolegu je žal da jo je on peljal k zdravniku, da je sploh ustavil tam, da je sel na PP podat izjavo...

Ne vem kaj je pocel kolega je pa neumen ce je sodniku predlagal zaslisanje te mame. Svetuj mu naj naslednjic kot prico predlaga koga ki bo prical v nejgovo korist.

Kolega je neumen ker je pomagal tej mami ja, policijo je poklical zdravnik na urgenci kamor jo je kolega tudi peljal in z njo čakal,čeprav nebi bilo treba.Policaj mu je sam rekel "sej ste res lepo naredili to, večina nebi,ampak ker je bil dotik z vozilom,vam moram napisati kazen".... še par dni kasnej je pa mamco začel dodatno bolet,je pa še policist klical da mora dat sodniku ga, etc...



Citat:
Uporabnik lost1 pravi:

V tem primeru, konkretnem, je šlo definitivno za preseravanje policista,ki si je rekel " ma ujel te bom pa nima veze kok stane" , in to se je tud zgodilo. Ujel ga je.

Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
Izvedenec je govoril. V tem konkretnem primeru vemo le to: oseba je bezala pred policistom. Policist je osebo sledil po njivi. Oseba je z motorjem padla (ce je prislo do kontakta med voziloma se da dokazat z morebitnimi poskodbami na motorju). Oseba je skusala pobegniti pes in prislo je do trcenja med bezecim in sluzbenim vozilom policije.

Ni se slo za nobeno preseravanje ampak za izvajanje pooblastil. a ves to ni isto kot recimo ljudje ki na zaloski namerno prevozijo rdeco luc in to opravicijo z izjavo da tocno vedo koliko casa traja, ko sta na v obeh smere prizgani rdeci. No temu bi lahko rekli preseravanje. In ker ne ti, ne jaz nisva bila na kraju, tezko kdorkoli od naju trdi kaj se je zgodilo. Vsi pa iz doslej znanih podatkov vemo, da je bil lov legalen in legitimen. Vprasanje je le, ali je ta osebek res skocil pred avto (ne zanalasc, to je meni jasno, da se ni vrgel pred avto) ali pa ga je policist povozil, ker je prehitro pripeljal in se ni mogel ustaviti. V slednjem primeru bo za to odgovarjal. Ce je bila res njiva pa ne gre za prekrsek saj ne gre za prometno povrsino in tam ZPRCP sploh ne velja.
Citat:
Uporabnik lost1 pravi:
Po moji oceni je ta policist bedak, da ogroža življenje, letanje po sodiscih,morebitne sankcije, etc... vse to samo zaradi denarja...


Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
Po moji oceni pa ti govoris bedarije (naprej zakljucuj sam), saj trdis stvari, ki niso resnicne. stvari, ki niso neke napol informacije ampak gre za izmisljotino. Zdej ne vem ali si si to izmislil ti sam, mozno je tudi, da verjames komu drugemu, ki ti je to laz prodal naprej.

Plani v policiji govorijo o % dolocenih prekrskov, ne pa o stevilu. A razumes? Primer: plan je, da bo 20% prekrskov, ki jih policija obravnava, takih, da bo voznik vozil prehitro. Pa se teh planov v zadnjih dveh letih ni vec.




Ko ima povprečen državljan nesreco, se nobenga kej dosti ne vpraša kaj je bilo, v vecini primerov je neprilagojena hitrost in cao.
V tem primeru, se pa ne podaja izjav, vse se zavije v temo, pred uradno novico se 10x prebere kaj se točno izjavi, da ja nebi bilo kakšnega priznanja notri,etc...

Če si se zaletel v oviro pred seboj si imel neprilagojeno hitrost, a ni tako? Glede na to da je bil policist na slabem terenu,slaba vidljivost, etc... bi moral prilagoditi svojo hitrost razmeram in njegovim zmožnostim.

PS: Ja glupo se je prepucavat tkole, realno se mi niti ne da,ampak sem zasledil temo in podal svoje mnenje, ampak realno če bi bile osebe v situaciji druge,bi bil tudi razplet drugačen.Tudi ko se je Provida zaletela na poledenli AC, je bila krivda na upravljalcu ceste, v vseh ostalih primerih pa neprilagojena hitrost, če me spomin ne vara...
 

B81

22. jul 2007
36.580
10.277
113
Valda...smrkavec je tako šprintal po njivi, da je dvignil oblak prahu, bogi policaj pa ni nič videl
grin1.gif


EDIT: Hmm, sem zdaj video pogledal...jebeno, vendar sem še vedno mnenja, da je policist ravnal prav. Pubec je imel pač smolo.
Zmagata pa onadva očividca na začetku
grin1.gif
 
Nazadnje urejeno:

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
Citat:
Uporabnik Garfildd pravi:
Citat:
Drugi bi morali vedati kako se zadeve lahko in praviloma se koncajo.... Glede na to da nisi lovili Osamo verjetno obstaja neka razumna meja do katere se splaca tvegati zdravje, zivljenje in premozenje vseh vpletenih.

Konča se tako, da se motorist brez zavarovanega motorje zaleti vate na prehodu za pešce, te težko poškoduje, ti se pa potem zajebavaš leta in leta da dobiš kakšen denar od njega, ki ga kot kripelj, ker te je on poškodoval rabiš za izboljšanje življenjskega standarda...

Ne, sam je verjeno res boj pomembno, da motorist cel uide, kot pa da se mu kaj zgodi ker on je pač revež ker je na motorju in se lahko poškoduje, ostali udeleženci pa nio pomembni... Dajmo kar začet zamaške zbirat zanjga, da bo lahko popravil motor in naredil vozniški izpit in plačal kazen, ker pač on je žrtev...

Da... Obicajno je na koncu nesreca ,ker je "nemogoce" predvideti da se bo pri pregonu&visjih hitrostih komu kaj zgodilo. Bolje da 10x uide brezveze kot da enkrat iz nekoga naredijo invalida. Ko enkrat zacne divjanje mora policija, ce ze un ne 3x razmisliti kaj se lahko zgodi in se taksnim pregonom izogniti ce se le da. Mulec na motorju brez vozniske ni taksen primer.
 

irCAR81

Fizikalc
19. mar 2008
1.708
74
48
Zakaj bi mogla ko se začne divjanje policija nehat?... to je tko kt da bi jst s pištolo grozil, polciaji bi me obkolil... ampak k bi jst začel strelat bi pa oni mogl it stran da ne bo kdo poškodovan - sej so starejši, pametnejši, pa več jih je. Prav je da se ve, da če boš bežal bodo šli za tabo in to do konca. Ko začneš bežat si to sprejel in fertik. Posledice so nepredvidljive, akcija pa najbrž adrenalinska za vse udeležence.
 

gretzky

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
6. avg 2007
5.856
0
36
49
evo me
Citat:
Uporabnik Denis pravi:
Zmagata pa onadva očividca na začetku
grin1.gif
PožigaLec je dobil resno konkurenco.
Pubec je pun šusem se peljo.

on: Saj je jasno, kdo je kriv. Pubec, motorist, BMW, Štajerska,...

Šalo na stran. Najbolj bo nastradal poškodovani fant, v veliki večini po lastni krivdi. Ne zaradi kazni, ampak zaradi poškodb, ki so vse prej kot nedolžne. Policistu pa res ni bilo treba ogrožati življenja pubeca, lahko bi upošteval varnostno razdaljo. Najbrž bo tudi policist kar precej nastradal.
 

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
Citat:
Uporabnik irCAR81 pravi:
Zakaj bi mogla ko se začne divjanje policija nehat?... to je tko kt da bi jst s pištolo grozil, polciaji bi me obkolil... ampak k bi jst začel strelat bi pa oni mogl it stran da ne bo kdo poškodovan - sej so starejši, pametnejši, pa več jih je. Prav je da se ve, da če boš bežal bodo šli za tabo in to do konca. Ko začneš bežat si to sprejel in fertik. Posledice so nepredvidljive, akcija pa najbrž adrenalinska za vse udeležence.

Ker je verjetnost da bo prislo do s. vecja? Mulca se je dalo zasledovati do doma in mu doma spisat 20 poloznic... Tako pa tudi ce je vozil zelo "drzno" je bilo zaradi pregona stvar samo se bolj drzna in nevarna.
 

kamela213

Fizikalc
9. mar 2011
1.099
44
48
Zato da je kraja vozil lažja, saj bi si policija itak samo tablco zapisala. Če se pa naknadno ugotovi da je bil v tistem času avto že ukraden, pa [cenzura] ga, sej bo oškodovanec novega kupu.
 

irCAR81

Fizikalc
19. mar 2008
1.708
74
48
Citat:
Uporabnik eazy pravi:
Mulca se je dalo zasledovati do doma in mu doma spisat 20 poloznic... Tako pa tudi ce je vozil zelo "drzno" je bilo zaradi pregona stvar samo se bolj drzna in nevarna.
Všeč mi je k si bil zraven pa vse veš.
smile-1.gif
 

irCAR81

Fizikalc
19. mar 2008
1.708
74
48
Citat:
Uporabnik kamela213 pravi:
Zato da je kraja vozil lažja, saj bi si policija itak samo tablco zapisala. Če se pa naknadno ugotovi da je bil v tistem času avto že ukraden, pa [cenzura] ga, sej bo oškodovanec novega kupu.
Prov, pol je res easy. Ukradem motor, zapeljem na njivo, noben mi več ne sledi, policisti si pa tablce zapišejo. Čez čas ko oškodovanec opazi da je motor ukraden in krajo prijavi pa lahko v evidenci ugotovijo da so ga srečali ampak pač niso šli za njim, ker je zavil na njivo. Me prov zanima kako bi bli zadovoljni tisti fantje v moto temah k so jim ukradl konjičke.... in kok strani bi ble dolge teme na forumu.
 

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
Citat:
Uporabnik irCAR81 pravi:
Citat:
Uporabnik eazy pravi:
Mulca se je dalo zasledovati do doma in mu doma spisat 20 poloznic... Tako pa tudi ce je vozil zelo "drzno" je bilo zaradi pregona stvar samo se bolj drzna in nevarna.
Všeč mi je k si bil zraven pa vse veš.
smile-1.gif

vidim, da ne bereš pogosto politike pa čveka, sicer bi vedel, da eazy ve VSE.
tongue-1.gif
 

motofrik

Majstr
24. dec 2009
2.952
314
83
tam ko se terc po tori rola
Citat:
Uporabnik lanos pravi:
Kater motor je to bil? Endura ... neka potovalna endura al kaj?? Aprilia...?? Mogoče kdo ve?
Vsekakor pa pretežak motor za takšen teren.
BMW F650... Začeli so jih delati nekje 1995, po sliki sodeč je eden zgodnejših modelov. Ni ravno hard endura, načeloma pa po tistih njivah in kolovozih ne bi smel imeti težav peljati. Fant je verjetno res bil neizkušen in je svoje bežanje plačal s padcem. Žal je pač naneslo, da ga je še avto povozil...
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.721
6.904
113
A to je žal? Če ga ne bi, bi spisdil in potem spet ponovil bedarije na cesti, mogoče celo koga ubil.