Policist na njivi povozil pobeglega motorista

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.475
113
Ali je lov za motoristom brez čelade dovoljen?

glede na to, da pri lovu prihaja vedno do povečane nevarnosti za vse udeležene in naključne mimoidoče, in se lov pogosto konča z nesrečo, tudi smrtno.
Vožnja brez čelade, brez da je policija blizu je bolj varna kot policijski lov na motorista brez čelade.
In če je dovoljen, zakaj policaji nimajo toliko jajc, (pa ne samo v tem primeru), da bi rekli, smo ga lovili, bili smo mu za ritjo, potem pa se je skantal. ????
Vedno najdejo neka opravičila v smislu nismo ga lovili, smo samo zapeljali za njim, smo ga izgubili iz vida, priče pa trdijo da so vozili tik za njim (ne gre za ta primer ampak en drug), ali pravijo da mu niso dali znaka da ustavi (ta primer)...

budalo delaš iz sebe
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

kamela213

Fizikalc
9. mar 2011
1.099
44
48
Charles_Darwin_1880.jpg
 

kemb

Majstr
7. okt 2018
664
650
93
Zanimiva debata. Kot bi se pogovarjali kaj je bilo prej - kura ali jajce.
Mislim, da nisem edini tukaj, ki je v svoji mladosti "friziral" tomose, da so dosegali precej višje hitrosti, bremze pa so bile v 2. Ali 3. Planu. Pa so prišli trenutki, ko si ubežal policiji in trenutki, ko je bilo vabilo sodniku običajnega. Pa potem je sledila tudi doma ustrezna "nagrada".
Problem lovljenja je, da veliko lažje pride do težje nesreče, res pa je, da policaji takrat uporabljajo svetlobne in zvočne znake. S tem opozarjajo bezočega, da naj ustavi (če je gluh vidi utripajoče luči, če pa je slep, pa slisi sireno in je kot superman, da lahko vozi. Hkrati pa je tudi opozorjena okolica, da se nekaj zelo hitro dogaja. In po mojem mnenju je pravilno, da policaji poskušajo ustaviti takšne padalce (tudi, če so npr. s traktorjem), morajo pa trezno preceniti, kdaj je zadeva prenevarna. Vsak, ki je na nujni vožnji odgovarja za svoja dejanja, tako kot tisti, ki beži pred policijo.
Samo, da so danes mulci skoraj pohvaljeni, ko naredijo pizdarijo in pobegnejo policajem, včasih pa je bilo čisto drugače. Bile so drugačne "pohvale". Če se pa policaji ne bi odzivali na takšne in drugačne ekstreme, pa bi dali jasen signal, da je to dovoljeno. Zal se je treba navaditi, da je potrebno za storjeno neumnost prevzeti krivdo, ne pa jo prevracati na drugega. Le kje lahko to skoraj vsak dan gledamo..
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.271
2.267
113
...Zdaj pa si predstavljaj kako se počutimo vsi, ki smo jo imeli radi. J... se.
Moja deca takih bedarij ne bodo počela.
Divjala po naselju brez čelade? Glede, da so tvoja deca, bo to še najmanjši problem :) Zarečenega kruha se največ poje!
Policaj je rekel, da sta zasledovala druga dva motorista, temdvema pa nista dala znaka naj ustavita. Haha Če verjameš.
Torej 2x fail - policaj ni ujel tistega, ki ga je ustavljal, saj mu je ušel, tema dvema, pa ni dal znaka da ustavita, čeprav je zaznal prekršek.
...Ali zajec beži zato, ker si ti začel tečt za njim, ker bi ga rad ujel, ali si ti začel tečt za njim zato ker on beži?
#mirsi, kje pa si? skupaj z zajcem tam kjer ne bi smela biti. zajca so lovili zato, ker je bil na napačnem mestu (divjal po naselju brez čelade!)
primerjaš motoriste z zajcem. saj niso tvoja deca!
imaš dve osebnosti ali kaj? enemu ni dajal znakov za ustavljanje. je pač vozil za njim. saj ga ni lovil.
tistemu, k se je zloži zankov ni bilo treba dajat, se je sam ustavu!
Seveda si predstavljam. Zato pa poskušam ne popolnoma falit pri vzgoji. Neprilagojena živina se ponavadi ne vzgoji sama.
no in kakšna je vzgoja staršev teh štirih?

p.s. moja ni nikoli imela motorja!
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.271
2.267
113
Ali je lov za motoristom brez čelade dovoljen?

glede na to, da pri lovu prihaja vedno do povečane nevarnosti za vse udeležene in naključne mimoidoče, in se lov pogosto konča z nesrečo, tudi smrtno.
Vožnja brez čelade, brez da je policija blizu je bolj varna kot policijski lov na motorista brez čelade.
In če je dovoljen, zakaj policaji nimajo toliko jajc, (pa ne samo v tem primeru), da bi rekli, smo ga lovili, bili smo mu za ritjo, potem pa se je skantal. ????
Vedno najdejo neka opravičila v smislu nismo ga lovili, smo samo zapeljali za njim, smo ga izgubili iz vida, priče pa trdijo da so vozili tik za njim (ne gre za ta primer ampak en drug), ali pravijo da mu niso dali znaka da ustavi (ta primer)...
lov. kakšne besede. vozil je za njim. brez signalov za zaustavljanje. pa saj si to napisal. sedaj pa lov.
torej, je to dejanje kje prepovedano. Kje to piše. Zakon.
Le vožnja Z čelado je varnejša od vožnje brez čelade.
In upoštevanje CPP tudi varno.
Uni, ki je pokasiral ga policaj še videl ni in ni imel nobene zveze z njegovim divjanjem. Lepo piše, da sta sesuta prišla nasproti - ali da so ju dohiteli.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.271
2.267
113
A Kam bi prišli? Ja če bi policaj tisto noč raje spal na postaji, bi imeli danes enega mrtvega in enega polomljenega manj.
Je tako ali ni?
kaj če bi tisti vsi štirje upošteval CPP in navodila vlade?
Je tako ali ni?


KameleON NE ME BENAT Prosim! Lej noben nič mirsitu, sam jaz.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.771
-198
113
......ter ostalimi pričami je bilo ugotovljeno, da je policist neposredno pred nesrečo vozil za motoristom s prižganimi modrimi lučmi. Ne drži podatek, da je motorista zgubil iz vidnega polja, saj se je ugotovilo, da je policist nesrečo videl.
Zakaj že so policaji lagali?
Kot sem že prej vprašal, zakaj policaji nimajo toliko jajc, da bi rekli, smo ga lovili, bili smo mu za ritjo, potem pa se je skantal. ????
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.518
266
113
a taki, ki se pohabljajo(samovoljno) in pohabljajo na cestah, niso za na cesto. zagovarjenje takih je primitivizem. Tako kot vzgoja da bi do tega ne prišlo, kajneda!

no, res bos mogu se malo vec povedat o nesreci. ampak ce je sodisce odlocilo, da ni bil kriv, potem je ze nekaj na tem. in se vedno ima sodisce zadnjo besedo.

jemanje pravice v svoje roke in pohabljanje cloveka je res odurno in primitivno dejanje.
 

Gavran

direktor!
22. jul 2007
9.015
4.933
113
Nuku`Alofa
Zakaj že so policaji lagali?
Kot sem že prej vprašal, zakaj policaji nimajo toliko jajc, da bi rekli, smo ga lovili, bili smo mu za ritjo, potem pa se je skantal. ????


"

Prav tako je bilo ugotovljeno, kdo je bil še drugi v tem dogodku udeležen motorist

"

Torej so našli tistega, za katerega si trdil, da ga ni...
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.518
266
113
ne vem, bo brane nalepil. en naj bi povozil osebo, sodisce odlocilo da je nedolzen, potem so se pa mascevali in ga hendikipirali.

ce sem prav razumel njegov post.