Policist na njivi povozil pobeglega motorista

tomi

Guru
1. sep 2007
17.985
9.102
113
39
MB
Citat:
Uporabnik rawr pravi:
Citat:
Uporabnik Numy pravi:
Včasih se na frčomatika nismo upal, tudi če je bil policaj peš smo se usral.

Danes bi pa vsak mali skret prepotenten kar bežal in sral ga, potem pa še tožil.

Evo, vsi vemo kak so se časi spremenili , ampak odgovorni pa ne naredijo nič omembe vrednega, da bi se kaj popravlo in bi se vzpostavil red in rešpekt.

odgovorni v prvi vrsti so starši otroka ...
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Citat:
Uporabnik rawr pravi:
Mi ne, eni naši letniki pa so bli
bonk.gif
Ja, pobeg ni mala stvar, ampak ta mulc se ni flegma odločo za pobeg, ampak iz sile, ker glede na to, da nima izpita, tut verjetno doma nimajo neki višek denarja.Ga pa ne zagovarjam! Hočem samo rečt, da ni baraba, da ni "znanec" policije, verjetno.Lahko pa da se motim.

Ja, taki reveži so, da kupujejo motorje in prdijo z njimi okol brezveze.
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Kater motor je to bil? Endura ... neka potovalna endura al kaj?? Aprilia...?? Mogoče kdo ve?
Vsekakor pa pretežak motor za takšen teren.
 

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Citat:
Uporabnik Guinness pravi:
Torej, recimo da je imel model ukraden motor, al pa da je bežal z ukradenim motorjem po kaj jaz vem ropu... najbolje da ga spustijo. Če te policija ustavlja ustaviš in pika, če pa bežiš si pa zaslužiš karkoli te bo že doletelo. Ja sej pol najbolš da tud jaz kupim ukraden motor, dam gor ukradene tablice, če me pa lovi policist pač pobegnem, ker bo odnehal po 100m, da me ne bi poškodoval. Super res, prišparam par tisoč eur na leto, še tankat hodim z ukradenimi tablicami in zmaga!
cheer.gif
In zakaj torej za tistim, ki je ubil poštno uslužbenko v Kresnicah niso zapeljali za njim in ga lovili ????

Ampak stvar je čisto preprosta. Inkasant si je zaželel pokasirat mulcevih kar nekaj tisočakov (kazen + motor), mulc jih pa ni hotel dati. Da je inkasant lahko kasiral, pa ni bilo druge, kot da mulca z avtom povozi, drugače bi mu ušel. Od pisanja nalogov pač ne dobiš kondicije za tek.
 

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.119
8
38
Zanimivo je to, da mene policaji niso in nikoli ne bodo lovili ne po cestah, ne po njihvah. Le zakaj...?

Ampak nihce ni bil zraven, da bi vedel kako tocno se je zgodilo. Lahko je mulo stekel v smer kamor se je policaj umikal motorju in ga nabil. Bad luck. Am, mene bolj zanima kaj folku spila v glavi, da ga prakticno ze dobijo pa bezi. Ja pa mater, edini nacin je, da se odselis v tople kraje. :S
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.982
2.713
113
Citat:
Uporabnik synthman pravi:
Citat:
Uporabnik Guinness pravi:
Torej, recimo da je imel model ukraden motor, al pa da je bežal z ukradenim motorjem po kaj jaz vem ropu... najbolje da ga spustijo. Če te policija ustavlja ustaviš in pika, če pa bežiš si pa zaslužiš karkoli te bo že doletelo. Ja sej pol najbolš da tud jaz kupim ukraden motor, dam gor ukradene tablice, če me pa lovi policist pač pobegnem, ker bo odnehal po 100m, da me ne bi poškodoval. Super res, prišparam par tisoč eur na leto, še tankat hodim z ukradenimi tablicami in zmaga!
cheer.gif
In zakaj torej za tistim, ki je ubil poštno uslužbenko v Kresnicah niso zapeljali za njim in ga lovili ????

Ampak stvar je čisto preprosta. Inkasant si je zaželel pokasirat mulcevih kar nekaj tisočakov (kazen + motor), mulc jih pa ni hotel dati. Da je inkasant lahko kasiral, pa ni bilo druge, kot da mulca z avtom povozi, drugače bi mu ušel. Od pisanja nalogov pač ne dobiš kondicije za tek.

Hmm nikjer nisem zasledil da bi morilec poštarke bežal z motorjem, policisti pa bi opustili pregon, ker je prenevarno. Torej še enkrat moj point je bil, če te policija ustavlja - USTAVI in nič drugega nisem želel povedati
pozdrav.gif
 

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Citat:
Uporabnik Guinness pravi:
Citat:
Uporabnik synthman pravi:
Citat:
Uporabnik Guinness pravi:
Torej, recimo da je imel model ukraden motor, al pa da je bežal z ukradenim motorjem po kaj jaz vem ropu... najbolje da ga spustijo. Če te policija ustavlja ustaviš in pika, če pa bežiš si pa zaslužiš karkoli te bo že doletelo. Ja sej pol najbolš da tud jaz kupim ukraden motor, dam gor ukradene tablice, če me pa lovi policist pač pobegnem, ker bo odnehal po 100m, da me ne bi poškodoval. Super res, prišparam par tisoč eur na leto, še tankat hodim z ukradenimi tablicami in zmaga!
cheer.gif
In zakaj torej za tistim, ki je ubil poštno uslužbenko v Kresnicah niso zapeljali za njim in ga lovili ????

Ampak stvar je čisto preprosta. Inkasant si je zaželel pokasirat mulcevih kar nekaj tisočakov (kazen + motor), mulc jih pa ni hotel dati. Da je inkasant lahko kasiral, pa ni bilo druge, kot da mulca z avtom povozi, drugače bi mu ušel. Od pisanja nalogov pač ne dobiš kondicije za tek.

Hmm nikjer nisem zasledil da bi morilec poštarke bežal z motorjem, policisti pa bi opustili pregon, ker je prenevarno. Torej še enkrat moj point je bil, če te policija ustavlja - USTAVI in nič drugega nisem želel povedati
pozdrav.gif
Saj ravno to te sprašujem, le kako so uspeli dobit morilca, če pa se niso lovili za njim? A zdej pa ne znajo dobit prekrškarja, brez da ga povozijo?
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.982
2.713
113
Mislim, da če bi vedeli da je sumljiva oseba na motorju in beži s kraja umora da bi ga prav tako lovili. Lopovov mojega motorja (še) niso našli in če bi ga dobili tako, da bi ga lovili po njivi in zapeljali malo čez njega se ne bom pritoževal.
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.982
2.713
113
Če je nekdo s čelado na motorju z ukradenimi tablicami ga je najbrž precej težko kasneje izslediti, se ti ne zdi?
 

rawr

PDA maher
19. jan 2012
6.188
1
38
Citat:
Uporabnik Numy pravi:
Citat:
Uporabnik rawr pravi:
Mi ne, eni naši letniki pa so bli
bonk.gif
Ja, pobeg ni mala stvar, ampak ta mulc se ni flegma odločo za pobeg, ampak iz sile, ker glede na to, da nima izpita, tut verjetno doma nimajo neki višek denarja.Ga pa ne zagovarjam! Hočem samo rečt, da ni baraba, da ni "znanec" policije, verjetno.Lahko pa da se motim.

Ja, taki reveži so, da kupujejo motorje in prdijo z njimi okol brezveze.

Kaj pa če je foter kupil rabljen 10let star bmw za 500 eur za uživaško vožnjo?Na sliki sicer ne vidim kolko je star, ker sem nepoznavalec motorjev.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
Citat:
Uporabnik Guinness pravi:
Mislim, da če bi vedeli da je sumljiva oseba na motorju in beži s kraja umora da bi ga prav tako lovili. Lopovov mojega motorja (še) niso našli in če bi ga dobili tako, da bi ga lovili po njivi in zapeljali malo čez njega se ne bom pritoževal.

a se zavedaš gnusobe besed?
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.982
2.713
113
Žal se, ampak se tudi zavedam, kako sem se počutil ko sem ostal brez motorja in za lopove nimam sočutja..
 

ChaoRen

Fizikalc
21. jul 2007
5.409
0
36
124
Citat:
Uporabnik rawr pravi:
Ja, mladič si je sam kriv, ampak policist pa bi lahko bil bolj pameten od njega in drugače ukrepal
crazy1.gif

Si bil tam? Čisto možno je, da je poba skočil ravno na tisto stran, kjer se je peljal policist, ko je hotel obvoziti motor. Se pravi je šlo za nesrečo. Drugače pa pred policisti nimaš kej bežat.
 

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Citat:
Uporabnik Schumi pravi:
Zanimivo je to, da mene policaji niso in nikoli ne bodo lovili ne po cestah, ne po njihvah. Le zakaj...?

Ampak nihce ni bil zraven, da bi vedel kako tocno se je zgodilo. Lahko je mulo stekel v smer kamor se je policaj umikal motorju in ga nabil. Bad luck. Am, mene bolj zanima kaj folku spila v glavi, da ga prakticno ze dobijo pa bezi. Ja pa mater, edini nacin je, da se odselis v tople kraje. :S
Čak ali je mulo tekel spredaj pred policajem ali obratno? In očitno je tja, kamor je tekel mulc ZA NJIM zapeljal tudi policaj.

Ja zdej pišejo o nesrečnem slučaju, če bi pa kdo drug povozil pešca bi pa pisali o malomarnosti, neprilagojeni hitrosti, varnostni razdalji....
Če je policaj videl, da je mulc padel, se pobral in potem peš tekel naprej, (je kar nekaj sekund) je imel dovolj časa, da se še pred motorjem ustavi, če je imel pravilno varnostno razdaljo.

Ampak še vedno mi ni noben od zagovornikov lova pojasnil, kako naj pa drugače policaj ulovi bežečega pešca kot tako, da ga povozi, če vemo da mulc teče hitreje kot policaj?
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
Citat:
Uporabnik synthman pravi:
Citat:
Uporabnik Schumi pravi:
Zanimivo je to, da mene policaji niso in nikoli ne bodo lovili ne po cestah, ne po njihvah. Le zakaj...?

Ampak nihce ni bil zraven, da bi vedel kako tocno se je zgodilo. Lahko je mulo stekel v smer kamor se je policaj umikal motorju in ga nabil. Bad luck. Am, mene bolj zanima kaj folku spila v glavi, da ga prakticno ze dobijo pa bezi. Ja pa mater, edini nacin je, da se odselis v tople kraje. :S
Čak ali je mulo tekel spredaj pred policajem ali obratno? In očitno je tja, kamor je tekel mulc ZA NJIM zapeljal tudi policaj.

Ja zdej pišejo o nesrečnem slučaju, če bi pa kdo drug povozil pešca bi pa pisali o malomarnosti, neprilagojeni hitrosti, varnostni razdalji....
Če je policaj videl, da je mulc padel, se pobral in potem peš tekel naprej, (je kar nekaj sekund) je imel dovolj časa, da se še pred motorjem ustavi, če je imel pravilno varnostno razdaljo.

Ampak še vedno mi ni noben od zagovornikov lova pojasnil, kako naj pa drugače policaj ulovi bežečega pešca kot tako, da ga povozi, če vemo da mulc teče hitreje kot policaj?

lahko ga ustreli..če seveda zmore in zna..pa sej to se je tut že dogajalo.
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Citat:
Uporabnik rawr pravi:
Kaj pa če je foter kupil rabljen 10let star bmw za 500 eur za uživaško vožnjo?Na sliki sicer ne vidim kolko je star, ker sem nepoznavalec motorjev.

Kaj pa če bi si jaz kupil star kalašnikov za zbirko, pa bi sosedov mulc mal pokal s tem po šoli?

Ne štekam argumenta res ne.
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.982
2.713
113
Citat:
Uporabnik softi pravi:
Citat:
Uporabnik Guinness pravi:
Žal se, ampak se tudi zavedam, kako sem se počutil ko sem ostal brez motorja in za lopove nimam sočutja..

pa je tvoj motor vreden smrti, poškodb lopova?

Ni, samo če bi lopov z njim bežal pred policijo si lahko posledice teh dejanj pripiše sebi.
 

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Citat:
Uporabnik softi pravi:
Citat:
Uporabnik Guinness pravi:
Žal se, ampak se tudi zavedam, kako sem se počutil ko sem ostal brez motorja in za lopove nimam sočutja..

pa je tvoj motor vreden smrti, poškodb lopova?
V našem primeru ni šlo za lopova, policaj zato tudi ni mogel imet utemeljenega suma, da gre za lopova, da bi ga zato lovil.
Če bi policaj posumil kaj takega, bi moral na koncu priznat, da se je zmotil in nosit posledice svoje zmote in nestrokovnosti.

V našem primeru je šlo le za prekršek vožnje brez vozniške kategorije A (B je imel), kar je prekršek, ki ne vpliva na prometno varnost. Drugega prekrška mulc do takrat, ko ga je policaj skušal ustavit ni naredil. Ampak že zato bi mulcu vzeli najmanj okol 6000 eurov, kar je zadosten razlog, da kdo skuša takšnim drastičnim in nesmiselnim kaznim pobegnit. in po drugi strani dovolj, da se za ta denar policaj še posebej potrudi da ga pokasira.