Policist na njivi povozil pobeglega motorista

nekdo

Pripravnik
22. jan 2008
949
2
16
Citat:
Uporabnik Horhe pravi:
Ti ne poznaš pojma, ki se mu reče naključje?

Nekaj postov višje pišeš o posrednem umoru - razloži ta pojem. Tu ne gre za umor - če v nekoga udari strela, ampak za naključje;ali drugače: višja sila. Za umor ti manjka naklep.

Tudi, če te ubijem popolnoma naključno (ali po nesreči) bo zelo verjetno sojenje. kjer bom oproščen, ali pa tudi ne.

Zame sicer NI naključij!

Naključje je, če delavec pade z gradbenega odra, pa še tu je vrok lahko le njegova neprevidnost, ali pa slabo sestavljen oder, kar pomeni, da je za nesrečo nekdo odgovoren in bi moral zanjo plačati. Na vsak način z zaporom. Ne pa s pogojno kaznijo...
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Če si že tu, kako je s številom policajev (vprašanje prej)?

Sta ponavadi dva na terenu, ali je lahko tudi en?
 

Horhe

Pripravnik
6. jun 2008
319
11
18
Zanimivo stališče - ni naključij; koga moramo potem kazensko preganjati če te udari strela?
 

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
KSZ:

Glede na to da dejanje policista sveto in nezmotljivo bi bilo treba to neumnost ala pregon popolnoma odpraviti. Kdorkoli je sumljiv se enostavno odstreli. Snajper v vsak policijski avto in zadeva resena.
crazy1.gif


Fant na motorju v neki vukohebini predstavlja groznjo za celo regijo in bi ga ze v startu morali odstreliti. Vsaka debata o tem je brezpredmetna.

Ce bi se namesto na mulca policaji zaleteli v skupino otrok bi bilo zelo k. vazno zakaj mulec je ali ni ustavil. Seveda se nikakor ni moglo predvideti da bi lahko mulec na konkretnem motorju med pregon pozvrocil nesreco.

Ko bi le bilo tako zagreti pri ostalih kriminalcih
crazy1.gif
 

nekdo

Pripravnik
22. jan 2008
949
2
16
Citat:
Uporabnik eazy pravi:
Ko bi le bilo tako zagreti pri ostalih kriminalcih
crazy1.gif

Saj so že velikokrat omenili, da imajo družine = da mnogo raje počakajo, da se dim od streljanja - razkadi...

Takim nekateri pravijo: reve.
 

Thrivial

Majstr
19. avg 2007
3.746
255
83
Citat:
Uporabnik eazy pravi:
Glede na to da dejanje policista sveto in nezmotljivo bi bilo treba to neumnost ala pregon popolnoma odpraviti.

Še en funkcionalno nepismen se je našel...
tongue-1.gif


Afaik nihče ne trdi, da je policist nezmotljiv, niti da je dotični policist ravnal pravilno, ampak da je treba počakati na rezultate raziskave in da je preganjanje storilcev kaznivih dejanj in prekrškov pravilno in potrebno.

A bo treba za razliko med tem ponovno napisati 29 strani?
 

Thrivial

Majstr
19. avg 2007
3.746
255
83
Citat:
Uporabnik stein pravi:
Oh, kar nekaj jih to trdi.

Se ti da najti kakšen quote?

Ne da se mi pregledovati vseh 29 strani klobasanja, ampak od predstavnikov normalnežev (Apollo, Evrofil...) take izjave nisem zasledil.
 

Thrivial

Majstr
19. avg 2007
3.746
255
83
Citat:
Uporabnik nekdo pravi:
Saj so že velikokrat omenili, da imajo družine = da mnogo raje počakajo, da se dim od streljanja - razkadi...

Takim nekateri pravijo: reve.

Seveda takemu odnosu fino pripomore tudi javno ozračje, ane. Ko gre za pregon neodgovornega mulca, ki se konča nesrečno, se na alterju pojavi 29 strani takšnih in drugačnih oslarij kako bi bilo policijo najbolje kar ukiniti, ker so itak samo inkasanti oziroma nasilneži. Po drugi strani pa nesrečnež, ki je počil Berišo brez kakšne večje podpore greje klopce takšnih in drugačnih sodnih procesov že 10 let.

Pa sedaj ne vem kam ga dati - policaji so po eni strani reve, ki ne upajo nič narediti, po drugi strani pa se izživljajo nad nedolžnimi poštenimi državljani v prometu.

Ta se je izživljal nad resnim kriminalcem, ampak mu potem ni izdal plačilnega naloga. Syntax error.
 

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
Citat:
Uporabnik Thrivial pravi:
Citat:
Uporabnik eazy pravi:
Glede na to da dejanje policista sveto in nezmotljivo bi bilo treba to neumnost ala pregon popolnoma odpraviti.

Še en funkcionalno nepismen se je našel...
tongue-1.gif


Afaik nihče ne trdi, da je policist nezmotljiv, niti da je dotični policist ravnal pravilno, ampak da je treba počakati na rezultate raziskave in da je preganjanje storilcev kaznivih dejanj in prekrškov pravilno in potrebno.

A bo treba za razliko med tem ponovno napisati 29 strani?

Preiskava preiskuje napacno stvar. Ugotovili bodo da mulec ni ustavil, policist zakonito po X clenu storil Y in zadeva je resena. Simpl. Ali pa ti dejansko pricakujes da bo bodo po preiskavali ugotovili "smo malce zamocili in bo nekdo ostal invalid zaradi tega"?
Poglej tisto temo o lovu v Mostah. Ze takrat bi se zgodilo precej vece s. od tega sedaj. Pri taksnem nacinu delovanje je to neizbezno in se da predvideti. Ce se ze mulec ni obnasal racionalno bi se uradna oseba morala.
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Citat:
Uporabnik Thrivial pravi:
Citat:
Uporabnik stein pravi:
Oh, kar nekaj jih to trdi.

Se ti da najti kakšen quote?

Ne da se mi pregledovati vseh 29 strani klobasanja, ampak od predstavnikov normalnežev (Apollo, Evrofil...) take izjave nisem zasledil.
Saj, od "nenormalnežev" so.
 

Thrivial

Majstr
19. avg 2007
3.746
255
83
Citat:
Uporabnik eazy pravi:
Preiskava preiskuje napacno stvar. Ugotovili bodo da mulec ni ustavil, policist zakonito po X clenu storil Y in zadeva je resena. Simpl. Ali pa ti dejansko pricakujes da bo bodo po preiskavali ugotovili "smo malce zamocili in bo nekdo ostal invalid zaradi tega"?

Kakorkoli že paranoiki obračate - policijska raziskava ima večjo težo kot gostilniško bentenje forumskih smartassov in jo lahko smatramo kot edino referenco.
 

yamahafazer

Fizikalc
15. mar 2010
1.598
68
48
Da skrajšamo tole nakladanje o tej temi: Problem vsega je neoliberalizem; vsi iščejo samo pravice, svojih obveznosti pa se noben ne zaveda. Hvala JJ
 

model1a

Fizikalc
14. dec 2008
1.194
41
48
Citat:
Uporabnik yamahafazer pravi:
Da skrajšamo tole nakladanje o tej temi: Problem vsega je neoliberalizem; vsi iščejo samo pravice, svojih obveznosti pa se noben ne zaveda. Hvala JJ

467716-post_slo.gif
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
15.103
6.914
113
Citat:
Uporabnik stein pravi:
Če si že tu, kako je s številom policajev (vprašanje prej)?

Sta ponavadi dva na terenu, ali je lahko tudi en?


Običajno sta v patrulji dva. Tudi ZPol predpisuje da patruljno delo praviloma opravljata dva. Zdej lahko da je bil sam zaradi pomanjkanja kadra, lahko da gre za vodjo policijskega okoliša (ki delo opravlja praviloma sam), lahko da se je slucajno z malice peljal, kolega je bil pa na postaji... ne vem... Mi je pa cudno, da se je sploh zapeljal za njim glede na to, da je takrat se potekala stavka... Sumim, da je imel nek razlog, kaksnega bomo pa videli, ce bodo izsledki preiskave kje objavljeni
 

nekdo

Pripravnik
22. jan 2008
949
2
16
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
Mi je pa cudno, da se je sploh zapeljal za njim glede na to, da je takrat se potekala stavka... Sumim, da je imel nek razlog, kaksnega bomo pa videli, ce bodo izsledki preiskave kje objavljeni

Končno ena poštena izjava od nekega policaja. In izražen dvom v to, če bodo izsledki sploh objavljeni...

Gre namreč tudi za osnovan dvom javnosti, ki izhaja iz ne tako malo primerov, kjer je bila javnost prepričana, da so se zadeve zataškale.
In ja, tudi javnost lahko dvomi! Na to ima polno pravico.

In ravno zato ravno v tem primeru, ki pa je, glede na dosedanje primere, zaradi posledic vsekakor zelo odmeven, javnost pričakuje, da ji nalijejo čistega vina. Ter policaja maksimalno kaznujejo (če je kriv). Najmanj odpoved delovnega razmerja. Ne pa opomin, ali še to ne.

Govorim o delu javnosti, ki smatra, da je šel policaj daleč čez svoje pristojnosti.

Upam, da je drugi del javnosti, ki misli, da je vsega kriv fant, in jim je kar malce nejasno, kako za vraga bi bil lahko kriv tudi policaj, ne bo začel, če bo policaj prepoznan kot kriv, in bo sojen in obsojen, cepetati in celo demonstrirati pred notranjim ministrstvom v podporo policaju...

Nekateri namreč s svojim pisanjem cepetate in izražate policaju podporo že sedaj....
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
15.103
6.914
113
ne podtikaj. Nisem izrazil nobenega dvoma, napisal sem, da bomo nekej vedeli, ce bo porocilo objavljeno, ce ne bo potem tega ne bomo mogli vedeti.

Dol mi visi kaj javnost pricakuje. Za kaznovanje imamo sodisca in disciplinske organe. Ce bi javnost odlocala o kaznih potem bi imeli polovico zaprtih na dobu sedaj ze 2 metra pod zemljo.

Jaz samo vem, da ce bi se to zgodilo meni in bi dokazal, da sem vse naredil zakonito in strokovno, bi si vzel, magari par let, cajt in stozil vsakega komentatorja na forumih, ki je TRDIL, da sem to storil namerno. Ker folk misli, da se lahko prosto po presernu izmisljuje stvari. In to se bo enkrat moralo nehat.
 

model1a

Fizikalc
14. dec 2008
1.194
41
48
Če bo kriv, bo kriv in bo tudi kaznovan, če bo nedolžen bo pač vsega oproščen.... Ne glede na to, kaj mi pišemo tukaj.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.159
1.188
113
www.adriamedia.si
Če ga je povozil namerno (torej: iz maščevalnosti, v čisti situaciji, ko bi sem mu lahko izognikl, pa se mu namenoma ni, skratka, da je fanta videl dovolj zgodaj, se mu imel možnost izognit, pa se je raje naklepno zapeljal vanj), potem ja, seveda kazen, in to krepka. V vseh ostalih primerij pa je poba kriv čisto in absolutno sam.