Pohodniška navigacija za Android

BlonG

Pripravnik
10. avg 2010
174
15
18
Locus je res bolj dodelan (kompliciran) kot je bil v začetku. Veliko stvari si je možno nastaviti - kar ni prijazno do manj veščih uporabnikov. Jaz že nekaj let ne spreminjam nastavitev - in marsikatere (nove) funkcije sploh ne poznam. Ampak mi od vseh programov najbolj ustreza: zemljevidi, uvoz POI, uvoz poti, ki jih naredim drugje (npr.: bike map.net).

+ brezplačni zemljevidi od tule: https://www.openandromaps.org/en/downloads/europe
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.579
285
83
www.kacnje.eu
Saj mogoče bom res kar Locus poskusil spoznati. Na začetku razvoja sem avtorju še pošiljal neke ideje, sedaj pa sem sam žrtev preobilice funkcij :)
Zemljevide moram pa pogledat.

UPDATE: dodal sem tiste mape, ki si jih omenil. Čisto popolne niso, to vidim že pri nekaj točkah, ki sem jih preveril. Ampak za začetek nekaj je.
Še vseeno se mi pa zdi, da so bile na voljo boljše topo karte za Slovenijo.
Tole recimo (na Hribi.net) mi je povsem sprejemljivo:
Capture-hribi.JPG
 
Nazadnje urejeno:

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.133
2.208
113
Locus je res bolj dodelan (kompliciran) kot je bil v začetku. Veliko stvari si je možno nastaviti - kar ni prijazno do manj veščih uporabnikov. Jaz že nekaj let ne spreminjam nastavitev - in marsikatere (nove) funkcije sploh ne poznam. Ampak mi od vseh programov najbolj ustreza: zemljevidi, uvoz POI, uvoz poti, ki jih naredim drugje (npr.: bike map.net).

+ brezplačni zemljevidi od tule: https://www.openandromaps.org/en/downloads/europe
Mene moti, da ima ogromno kart razne poti gor in mi moti jasnost zemljevida.
Če prav razumem iščeč rutabilno karto. Za topo, za navigacijo - zavij levo resno, čez 00m desno.. Mislim, da je to bolj za avte.
Če greš peš ali s kolesom hodiš/voziš po/ob narisani ruti ali ruti, ki jo potegneš na ekran.
Zame sprejemljiva samo garmin topo karta.
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.468
2.316
113
Včeraj sem hodil po gozdu, na telefonu sem imel google maps z gpx datoteko.... kmalu sem prišel do konca enega kolovoza.... na mapi sem potem videl, da sem 50 metrov od ceste.... v glavnem teh 50m je bilo najhujših v mojem življenju skozi grmovje itd....


Kaj obstaja kaj, da imaš kompas in koliko daleč moraš hodit..... in še kakšen alarm, če fališ ruto za več kot 50m(se nevem kolk točen je gps res v praksi in v gozdu je še dosti slabši).

Tole, bi že skoraj bilo https://play.google.com/store/apps/details?id=de.flosdorf.routenavigation&hl=sl

Samo, mi piše da moj telefon ni podprt.

1599433961094.png
 
Nazadnje urejeno:

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.308
630
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Sem totalno out glede aktualnih zadev - kaj priporočate za gobarje? Android, opcija (freeware) če je možno..Point niti ni sama navigacija, temveč le to, da te zadeva pripelje nazaj do avtomobila. Sprašujem za kolegovega fotra, ki se je totalno izgubil na Pohorju in je skorajda stekla reševalna akcija, saj je že klical 112.. :))
 

marc

Fizikalc
26. apr 2008
1.181
18
38
Jaz v takšnih primerih uporabljam kar Sports Tracker. Sicer te ne vodi, vidiš pa kje si imel izhodišče in kje se trenutno nahajaš.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe
15. jan 2019
3.459
1.085
113
Sem totalno out glede aktualnih zadev - kaj priporočate za gobarje? Android, opcija (freeware) če je možno..Point niti ni sama navigacija, temveč le to, da te zadeva pripelje nazaj do avtomobila. Sprašujem za kolegovega fotra, ki se je totalno izgubil na Pohorju in je skorajda stekla reševalna akcija, saj je že klical 112.. :))
OSMand...


free
 
  • Všeč mi je
Reactions: zaseka in Janch

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.468
2.316
113
Men se tole dopade


lahko jih pa od drugod potegneš faile, in jih uporabljaš tule... avtomatska sihronizacija na internetu.

Kamoot je postal plačljiv, greedy motherfuckers.

1661593141498.png
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: msenjur

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
250
113
Men se tole dopade


lahko jih pa od drugod potegneš faile, in jih uporabljaš tule... avtomatska sihronizacija na internetu.

Kamoot je postal plačljiv, greedy motherfuckers.

Poglej priponko 58842

men je tud wikiloc ok. predvsem zaradi shranjenih poti okoli tebe... lahko pogledas kaj je zanimivega...
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.851
2.986
113
Alpine Quest samo gui pa ni najbolj domač, za osnovno uporabo sicer tudi za take ki ne vedo nič lahko hitro osvojiš
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.369
4.367
113
49
Na sončni strani ALP
Sem totalno out glede aktualnih zadev - kaj priporočate za gobarje? Android, opcija (freeware) če je možno..Point niti ni sama navigacija, temveč le to, da te zadeva pripelje nazaj do avtomobila. Sprašujem za kolegovega fotra, ki se je totalno izgubil na Pohorju in je skorajda stekla reševalna akcija, saj je že klical 112.. :))

Poglej za kakšnimi "gobarskimi" aplikacijami.
Označiš točko kjer je avto parkiran in te potem vodi nazaj do avta.

Klikenzi...
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.851
2.986
113
Poglej za kakšnimi "gobarskimi" aplikacijami.
Označiš točko kjer je avto parkiran in te potem vodi nazaj do avta.

Klikenzi...

Ta klikenzi je pa res uporaben, od 10 ponujenih so 3 za apple ostalih 7 pa uporablja Google maps
Kar sicer na Pohorju načeloma zadošča ampak 2 tedna nazaj je Google na veliki planini ljudi pripeljal pred prepad.