podzemni zbiralnik deževnice

luka51

Guru
16. avg 2007
13.873
5.143
113
Sam ni fajn da je prazna v pesku kjer je podtalnica.
Še betonska lahko splava, pa ne bi plastična.
Zadnjic sem videl sliko kjer je betonski bazen (prazen) za kopanje "vrglo" iz zemlje.
Primerno narejena betonska nemore splavat Ker je dovolj težka glede na volumen.

Bazen je pa drugo. Tisto je pa nič teže glede na volumen.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Mogoče, samo dejstvo je, da večino časa ni problema, zdej pa pri meni na vrhniki že vsaj mesec ni konkretno padal; kar pomeni da bi bla tut ta cisterna že dolgo prazna... Kaj sem pol naredu?

Ni poanta v tem da je voda, važno da ti to imaš, važno da si ekološki in predvsem je pomembno da si zraven. Saj vidiš, en zgoraj si cote pere z deževnico, še malo pa si jih bo pral z filtrirano vodo s katero spušča dol drek, ker bo to moderno, predvsem pa ker bo sigurno kje kak članek da bakterije iz riti razkrajajo madeže in posledično porabi manj Ariela.

Vse to je lepo, inteligentno in vzorno, kaj pa stroški izvedbe in vzdrževanja vsega tega? Pa ne vode not spuščat tako, pa ne vode not spuščat drugače, pa tak prekat, pa drugačen, pa hidrofor, pa pumpa, pa filter, pa čiščenje....
 
  • Haha
Reactions: Feniks

zoom

Fizikalc
14. maj 2014
635
211
43
Ne biti tako preprican v betonsko. Sploh dokler je prazna. Beton je samo 2x tezji od vode.
Ja točno to. Spomnite se na betonske ladje. Ni tako dolgo ko so bile moderne. 20m3 posoda ima tocno toliko spodriva v tonah. Beton pa niti približno toliko težak. Bom probal najt sliko
 

zoom

Fizikalc
14. maj 2014
635
211
43
Screenshot_20220811-211840_Viber.jpg

20m3 v celoti zasuta pred dežjem
 
  • Všeč mi je
  • Wow
Reactions: ales85 in Hanzi

luka51

Guru
16. avg 2007
13.873
5.143
113
Še enkrat. Primerno narejena betonska nemore splavat. Keri del je bil nejasn?

Če maš pa ti 10 ton betona in 20m3 volumna pa kaj misliš da bo?
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.841
3.865
113
Potem imaš sušo kot sedaj se pa en kup dvorišč, ki so se zanašala na vzgon podtalnice posede! ;)

Skratka problem je dvoplasten oz. problema z plavanjem mi v alpah nimamo ker voda odteče (če ne sama pa s pomočjo ustrezne drenaže), to so problemi "ravnincev".

BTW: naziv teme zbiranje vode, potem se pa pogovarjamo kako cisterna splava ker je podtalnica očitno na nivoju nad 2m. A ni to paradoks? Če imaš podtalnico na 2m potem zabij 30mm ror v zemljo pa črpaj.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sandra in Gonzo

zoom

Fizikalc
14. maj 2014
635
211
43
Ja za zalivanje imaš prav - če ravno takrat ko je suša ne pade pod tvoj nivo. Če pa je v igri še kaka druga uporaba zna biti problem s podtalnico. Dostikrat je notri toliko finih delcev da imaš s čiščenjem filtrov več dela kot je koristi.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.873
5.143
113
Ja pa če si v lukni. Če si na bregu je ta voda samo v deževnem obdobju. Vsaj pri nas.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Potem imaš sušo kot sedaj se pa en kup dvorišč, ki so se zanašala na vzgon podtalnice posede! ;)

Skratka problem je dvoplasten oz. problema z plavanjem mi v alpah nimamo ker voda odteče (če ne sama pa s pomočjo ustrezne drenaže), to so problemi "ravnincev".

BTW: naziv teme zbiranje vode, potem se pa pogovarjamo kako cisterna splava ker je podtalnica očitno na nivoju nad 2m. A ni to paradoks? Če imaš podtalnico na 2m potem zabij 30mm ror v zemljo pa črpaj.

Vložiš ene 15 jurjev pa je in ni vrag da ti tega vsi ti arhitekti, gradbeniki in ostala dr*** ne bodo zrihtali.