Podvojena epošta (thunderbird)

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.109
485
83
kranj
zadnji mesec ali dva mi thunderbird naključno (na dva dni ali pa na teden) program potegne dol pošto, ki jo je že pobral iz serverja (pop). pri ponudniku so že rekli, da je problem (zelo verjetno) na moji strani. istočasno imam tudi gmail (osebni) račun, ki pa normalno deluje. le ta službeni mejl me heca. imam ga samo na pcju in telefonu (ostale opcije sem izklopil-sem ga imel še na tablici in še enem drugem pcju). preveril sem tudi forume in brisanje določenih datotek v profilu ni obrodilo sadov-še vedno imam duplikate...
zjutraj ob osmih sem recimo normalno preveril pošto in je bilo vse ok. popoldan pridem domov in evo, 70 "nove" pošte v inboxu. ravno za dva tedna nazaj (kot imam nastavljeno). morda je res kaj v programu? ali kaj drugega?
 

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.109
485
83
kranj
hm. bom nastavil na pcju.
ne vem, a je to povezano z novo verzijo thunderbirda (iz 68.xx na 78.xx) ali je kaj drugega v igri. ker tole je sedaj 10 let delalo k urca...
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.518
266
113
zadnji mesec ali dva mi thunderbird naključno (na dva dni ali pa na teden) program potegne dol pošto, ki jo je že pobral iz serverja (pop). pri ponudniku so že rekli, da je problem (zelo verjetno) na moji strani. istočasno imam tudi gmail (osebni) račun, ki pa normalno deluje. le ta službeni mejl me heca. imam ga samo na pcju in telefonu (ostale opcije sem izklopil-sem ga imel še na tablici in še enem drugem pcju). preveril sem tudi forume in brisanje določenih datotek v profilu ni obrodilo sadov-še vedno imam duplikate...
zjutraj ob osmih sem recimo normalno preveril pošto in je bilo vse ok. popoldan pridem domov in evo, 70 "nove" pošte v inboxu. ravno za dva tedna nazaj (kot imam nastavljeno). morda je res kaj v programu? ali kaj drugega?

pomoje imaš kaj nastavljeno v programu.

se pravi, ti zjutraj pogledaš v thunderbirdu mail. In potem popoldne spet sname vse dol. si prepričan da imaš prav nastavljeno pop3, da nimaš imap?

treba bi bilo pogledat še nastavitve na server-ju...

čeprav če je prej ok delalo, je verjetno neka nastavitev v thunderbirdu, ki ti maila ne označi kot prebranega.
 

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.109
485
83
kranj
ma se ne dotikam nastavitev, če vse dela. ja, ampak ne vsak dan. lahko je en teden čisto ok, potem pa en dan zabluzi in poduplira. imap nimam, ker ga ne maram.
sem zbrisal popdat fajl, pa bom videl. čeprav sem to že en mesec nazaj naredil.
 

-JM-

Pripravnik
9. sep 2020
38
4
8
Da ne odpiram nove teme.
Me zanima kako v Tunderbirdu narediti, da ti pošto sortira po datumu prejetja in istočasno, da so pošte z isto Zadevo skupaj. Live mail je imel to možnost, če si šel v Pogled ---> Pogovori ---> Na.
 

-JM-

Pripravnik
9. sep 2020
38
4
8
pogled-razvrsti po-datumu in na dnu imaš v niti?
Ni to to, ne združi pošte z isto zadevo...
thunderbird.png
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.388
1.354
113
thunderbird sem uporabljal dobrih 10 let (pred nekaj leti sem zamenjal siht, in ga ne nucam vec) tako na linuxu in win in se spomnim, da je bila ta tezava pogosta.

ce bos lahko kako resil, napisi, ker me matra firbec...