thunderbird 102 adresar

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.109
485
83
kranj
pravkar zasledil, da je očitno en hrošč v novi verziji (se mi zdi). če imam vse naslove v osebnem adresarju, mi ob novi pošti ne ponudi nobenega naslovnika. če jih skopiram kakih 10 v drug adresar, mi ponuja samo novo skopirane. kot sem prebral, thunderbird nima omejitve pri številu naslovov. ima kdo podobno težavo? sedaj imam narejene 4 adresarje in iz nobenega trenutno ne ponudi naslovnika. ne glede, če je nastavljen na glavni adresar ali ne.

EDIT: potegnil staro verzijo adresarja iz backupa (mesec nazaj) in trenutno deluje.
 
Nazadnje urejeno:

krimec

Majstr
7. maj 2011
3.751
114
63
Kako najlažje arhivirati Thunderbird emaile (pošto z priponkami vred)? Uporabljam ga za službeni IMAP email na več odjemalcih in je poštni predal zapolnjen do 90%.
Zbrisal bi cca 1/2 vsebine, ki pa jo bom verjetno še potreboval. PC je Win 10.
 

Mladinec

Fizikalc
11. jun 2009
316
26
28
Ptuj
Jaz si naredim lokalne mape in si vsake toliko časa kopiram stare maile v te mape (imam narejeno za vsako leto posebej).
Tako imaš vse maile vedno dostopne lokalno. Prav tako lahko ustrezne datoteke iz profila potem bacupiraš na lokacijo po želji.
Aja, maile lahko v Thunderbirdu med mapami kar povlečeš, če slučajno ne veš.
 

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.109
485
83
kranj
ali pa naštimaš mailstore home verzijo, arhiviraš vso pošto v temu programu in jo pobrišeš iz thunderbirda. sam mailstore je pa itak narejen kot en odjemalec pošte in lahko pregleduješ pošto in še kaj...