Xampp - in nekaj nejasnosti

scorpion

Fizikalc
25. apr 2008
1.790
72
48
Stvar je taka.. imam spletno stran, imam domeno in imam gostovanje na strežniku pri ponudniku. Na spletno stran se je dodalo še nekaj video datotek v skupni velikosti okoli 130 GB. Ker imam na gostovanju samo 10 GB prostora, sem se odločil postaviti še lasten strežnik na starem računalniku, ki bo izključno kot strežnik in na katerem bodo shranjene samo te video datoteke, ki bodo seveda potem povezane na spletno stran.
V osnovi sicer vse deluje, problem pa nastane, če hočem to spletno stran pogledati z drugega računalnika, ki je priključen na isti router kot strežnik. Takrat je zahtevana overitev (razvidno s slike). Tudi če vpišem geslo routerja, se stran ne odpre... Če kliknem "prekliči", se stran odpre, a video ni dosegljiv.
Če pa nekdo odpre stran z drugega računalnika, ki ni priključen na ta router, se odpre normalno.
Kakšna ideja ali nasvet, kaj delam narobe? Porti v routerju so odprti, tako kot je treba... Strežnik teče z Xamppom.

2021-06-03_20-13-41.png
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Glede na to da ti niti osnove ne gredo od rok, ti ne priporočam lastnega gostovanja 100+GB datotek. Sploh imaš dovolj bandwidtha za pričakovano število hkratnih gledalcev?

Naloži na Youtube oz. podobne video platforme.
 

scorpion

Fizikalc
25. apr 2008
1.790
72
48
Glede na to da ti niti osnove ne gredo od rok, ti ne priporočam lastnega gostovanja 100+GB datotek. Sploh imaš dovolj bandwidtha za pričakovano število hkratnih gledalcev?

Naloži na Youtube oz. podobne video platforme.

V bistvu je tole moj prvi strežnik. In ker ne vem, kaj delam narobe, sem pač vprašal.
Gre za 7 video posnetkov (streamov), ki so že bili naloženi na Youtube, ampak žal velika večina blokiranih zaradi posameznih pesmi, tako da YT ne pride v poštev.
Bandwith je OK, optika, 600 / 60 MB. Niti ne pričakujem večjega števila hkratnih gledalcev, to je bolj kot "baza" shranjenih videoposnetkov pa naj si ogleda ali pa downloada, kdor pač želi. Če pa je kakšna brezplačna video platforma, ki ne blokira zaradi avtorskih pravic, bi bilo pa tudi dobro vedeti zanjo;)

V glavnem, zadeva s strežnikom pri nekaj drugih uporabnikih deluje brez težav, samo pri meni se pojavlja ta težava.